ליה פן

הדבר הראשון שלוכד את העין במפגש עם ג'יני אדנוו, הוא קעקוע ענק של תו עם כנף, המעטר חלק נכבד מצווארו. היצירה המפוארת נעשתה, לדבריו, ברגע של טירוף מהול בטמטום, אחרי המסיבה הראשונה שבה תיקלט. "זה היה במינכן לפני שנה והתחשק לי לחגוג", הוא אומר. "זה היה די טיפשי". מבט נוסף על זרועותיו מלמד שהתקרית האימפולסיבית הזאת לא היתה חד פעמית. "נשבעתי לעצמי שאני מפסיק עם הקעקועים, אבל זו כנראה התמכרות", הוא אומר.

קעקועים הם לא הדבר היחיד שאדנוו מכור אליו; לפני חמש שנים החל להפיק קטעי האוס וטכנו ומאז חייו נעים על הקו שבין רחבת הריקודים למחשב הנייד, שבאמצעותו הוא מייצר קטעים בכמויות מסחריות. "אין לי מושג כמה, איבדתי את הספירה", הוא אומר.

הוא נולד לפני 24 שנה באוקראינה ובגיל צעיר מאוד זנח את עולם הצעצועים לטובת אוסף תקליטי הוויניל של סבו. "היה לו אוסף ענק והייתי מקשיב המון לג'ז ולקווינסי ג'ונס, שאני מעריץ עד היום. הוא זה שגרם לי להיכנס לתחום ההפקה".

כשהיה בן 5 עלתה משפחתו לישראל ואובססיית הוויניל נזנחה לטובת מאמצי התאקלמות וקריירה ספורטיבית קצרה בקבוצת הנערים של שמשון תל אביב. "הייתי חולה כדורגל אבל אז התחלתי לעשן ולעשות דברים רעים והפסקתי", הוא נזכר, "היום אני כבר בקושי יכול ללכת ברגל".

תשע שנים של ניסיונות השתלבות בלבנט העלו חרס והמשפחה שוב ארזה את מטלטליה ועברה לטורנטו, קנדה. אף שאינו נמנע מלהפגין את סלידתו מהעיר ("שנאתי את טורונטו. קר שם ומשעמם"), המעבר התגלה כמכריע בהתפתחותו המוסיקלית. מוקף בשכנים ג'מייקנים, אדוונו החל לשמוע היפ-הופ, דראם אנ' בייס וג'אנגל ואף חזר לתקליטי הג'ז הישנים של סבו. חברים בני גילו ניסו להכניס אותו להאוס, אך הוא לא ממש הבין על מה כל הרעש. "חשבתי שהכל זבל ולא אהבתי כלום", הוא מודה, "אבל לאט לאט שמתי לב שהרבה קטעי האוס מושפעים מהיפ-הופ וג'ז ואז נפל לי האסימון והבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות".

ללא כל הכשרה, אדנוו החל לעבוד בביתו על קטעי האוס וטכנו עמוקים ומלודיים. "הייתי יושב ושובר את הראש, לא יוצא מהבית. זו אחת הסיבות שהנישואים שלי נדפקו", הוא מוסיף בדרך אגב. "התחתנתי בגיל 19 והתגרשתי אחרי שלוש שנים. הראש שלי היה רק במוסיקה. אשתי לא גרמה לי להרגיש טוב, המוסיקה כן - אז ברחתי לשם".

פירוק הנישואים הוביל אותו לעקור שוב, הפעם לניו יורק ולפני שנתיים התמקם לבדו מחדש בתל אביב. "זו ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיים", הוא אומר. "תל אביב נותנת לי השראה; הים, האנשים, האנרגיה. אני חושב שיש גם וייב ים תיכוני למלודיות שלי, אבל עדין מאוד".

בחמש השנים שחלפו מאז שהחל ליצור, אדוונו הוציא עשרות קטעים בלייבלים מרכזיים כמו ,Hi Freaks Soap Records ו-Circle Music, אולם רק לפני שנה מצא עצמו בעמדת הדי-ג'יי. "הייתי חסר ביטחון, אבל בשביל להרוויח מהעיסוק הזה אתה חייב גם לתקלט", הוא אומר.

גם במקרה הזה התפתחה התמכרות ומאז אותה מסיבה במינכן, שקועקעה היטב בזיכרונו ועל גבי צווארו, הוא מתקלט במועדונים תל-אביביים ואירופיים. גולת הכותרת היתה סט במועדון קוקון המפורסם בפרנקפורט לפני חודשיים. הוא עדיין חושש להתייחס לעיסוקו במונחים של קריירה, אך מאופן הדיבור שלו קשה להאמין שהוא אי פעם יעשה משהו אחר.

"אם אני לא חוגג, אני בסטודיו, עושה מוסיקה כל היום. אני לא יכול להפסיק. זה המקום היחיד שאני מרגיש בו טוב. יש אנשים הולכים לכנסייה להתפלל, אני הולך למועדון".

להאזנה לסט של אדוונו: http://soundcloud.com/geneadnew

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ