בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

פסטיבל ישראל. נמשכים אירועי המוסיקה הקלאסית בפסטיבל ובשלב זה מדובר בחמישה:

רביעיית האגן. רביעיית כלי הקשת המהוללת מאוסטריה תבצע רביעיות מאת היידן ומאת ברטוק, ויחד עם הפסנתרן קיריל גרשטיין (בעל פרס ראשון מתחרות רובינשטיין, בעבר), את החמישייה של ברהמס. הערב ב-20:00 במשכן אמנויות הבמה בתל אביב.

באך בלבד. "הלסינקי בארוק", הרכב אורח מפינלנד, שמתוכו יופיעו כאן ארבעה קשתנים ונגן צ'מבלו, יבצע קונצרטי לצ'מבלו של באך, עם הצ'מבלן האיטלקי אנריקו ביאנו. במוצאי שבת ב-21:00 באולם הנרי קראון בבירה.

צ'ייקובסקי בלבד. תזמורת האקדמיה הירושלמית תנגן בניצוחו של איתן גלוברזון, זמרת הסופרן לריסה טטוייב תשיר אריה מתוך "יבגני אונייגין" ,ותבוצע גם הסימפוניה החמישית. ביום שלישי, שם.

צ'מבלי בעין כרם. רסיטל לשני צ'מבלי, האמנים האורחים הם אלפו האקינן, מפינלנד, ואנריקו ביאנו, מאיטליה, שיגישו תוכנית עשירה המבוצעת ללא הפסקה, מבאך עד ליגטי. ביום שישי ב-12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

פניני אופרה. זר להיטי אופרה עם זמרים מצוות האופרה הישראלית וגם פנטסיות מאת ליסט, לשני פסנתרים, על נושאים מתוך אופרות, בביצוע צמד הפסנתרנים קנזאווה-אדמוני. שבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר.

תחרות רובינשטיין. הגיע סיום השלב השלישי והאחרון של התחרות ובו מנגנים ששת הפינאליסטים, איש בתורו, קונצ'רטי עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של אשר פיש. כך הערב ב-20:30 (שלושה מתחרים) ומחר ב-19:30 (עוד שלושה), בהיכל התרבות בתל אביב. בתום הנגינה מחר תהיה הצבעה של השופטים ואחר כך יוכרזו המנצחים ויחולקו הפרסים.

שופטי התחרות. לצד תחרות רובינשטיין, פדגוגי פסנתר מעולים מקרב שופטי התחרות ידריכו פסנתרנים ישראלים צעירים במסגרת כיתות אמן פומביות. היום ב-10:00 אנדז'יי ישינסקי ומחר ב-10:00 דמיטרי בשקירוב. באולם האקדמיה באוניברסיטת תל אביב; מחר ב-10:30 יוכבד קפלינסקי, במרכז למוסיקה (ב"משכנות שאננים") בירושלים; היום ב-10:00 יפים ברונפמן, במרכז אולדוול (אולם "נבון") באקדמיה בגבעת רם בירושלים.

זוכי התחרות. שלושת הפסנתרנים שיבקיעו אל המקומות הראשונים יופיעו ברסיטל משולש שיהיה במוצאי שבת באודיטוריום חיפה. מלבד זאת יהיו הופעות שונות של זוכים בפרסים, בין השאר ביום שני באולם ויקס ברחובות, וביום שלישי ב-20:00 במתנ"ס גני עם בהוד השרון (הפעם בהשתתפות רביעיית המיתרים "אריאל").

תזמורת הבארוק. קונצרט אטרקטיווי במיוחד שבו מנצח על התזמורת, וגם מופיע כאבובן סולן, המוסיקאי האיטלקי אלפרדו ברנרדיני. התוכנית: סוויטה מתוך "פיגמליון" של ראמו, סימפוניה מס' 26 של היידן, קונצ'רטו של שטמיץ וסימפוניה מאת קפ"ע באך. הערב באולם ענב בתל אביב.

"חליל הקסם". בהפקה חדשה לאופרה של מוצרט, באופרה הישראלית, בבימוי ז'אן לואי גרינדה ובניצוח דייוויד שטרן, מופיעים בצוות הסולנים זמרים מחו"ל, לצד הילה בג'יו וגיא מנהיים. מחר ב-20:00 וביום שישי ב-12:30 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

התזמורת הסימפונית חיפה. מנצח נועם שריף. סולנית: הפסנתרנית הלנה בשקירובה, ב"ואריאציות סימפוניות" של פראנק. עוד יבוצעו יצירות מאת דביסי (נוקטורנים), ראוול, דה-פאיה. במוצאי שבת באולם קריגר בחיפה, ביום ראשון וביום שני באודיטוריום חיפה.

תזמורת סינפונייטה. מנצח: אבי אוסטרובסקי. סולן: הצ'לן צבי פלסר, בקונצ'רטו של שומאן. עוד בתוכנית, פואמה סימפונית מאת מיכאל וולפה והסימפוניה מס' 39 של מוצרט. במוצאי שבת וביום שני בהיכל אמנויות הבמה בבאר שבע.

האנסמבל הקולי החדש. בקונצרט זה מנצח על ההרכב הקולי גאבור הולרונג (הונגריה), עם אירית רוב ליד הפסנתר, והתוכנית המושכת מביאה יצירות קלאסיות מאת ברהמס, שומאן, ברטוק, דבוז'ק וקודאי, שחוברו בהשראת נעימות צועניות ובהשראת מוסיקה עממית מזרח-אירופית בכלל. ביום שני ב-20:00 במרכז למוסיקה בירושלים ("משכנות"), ביום שלישי באולם עינן במודיעין.

תזמורת סימפונט. על התזמורת מנצח גיל שוחט, שיופיע גם כפסנתרן סולן, וסולן נוסף הוא פסנתרן הג'ז ליאוניד פטשקה. במרכז התוכנית - יצירות מאת ראוול. הערב ומחר במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

גיל אלדמע. באירוע מחווה לכבודו של המלחין והמעבד הוותיק, משתתפים בין השאר אליהו הכהן ונחומי הר-ציון (הרצאות), לצד המקהלה הקאמרית תל אביב, מקהלת העפרוני והזמרת יונית שקד-גולן. ביום שני ב-20:00 בספרייה הלאומית בקמפוס האוניברסיטה העברית בגבעת רם, ירושלים. כניסה חופשית (בהרשמה מראש, טלפון 6585060-02).

"בארוקדה". עם האנסמבל, שחבריו מנגנים בכלים היסטוריים, מופיעים מקהלת "השחר" בניצוח גילה בריל והזמרים הסולנים רויטל רביב ודוד פלדמן. במרכז התוכנית: המגניפיקט של ויוואלדי והסטאבט מאטר של פרגולזי. הערב במוזיאון תל אביב.

הקאמרית הישראלית. מנצח: ערן ראמי. סולנית: זמרת הסופרן שרון עזריאלי. מדובר בעיקר במחרוזת מלהיטי גרשווין וברנשטיין. ביום שני ב-21:00 במוזיאון תל אביב.

שלישייה בצוותא. המנגנים בשחרית הפעם הם הכנרת יבגניה אפשטיין, הצ'לן אולג סטולפנר והפסנתרנית יוליה גורביץ'. היצירות הן מאת דבוז'ק ומאת סמטנה. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

כינור ופסנתר. תוכניתם של אייל קלס ומיכל טל (שגם תוסיף הסברים) בנויה מסונטות מאת מוצרט, בטהובן וראוול. מחר באוניברסיטה הפתוחה ברעננה.

"קתדרא". יום ההרצאות וההדגמות המרתוני בעריכת אסתרית בלצן ומשה זורמן, באולם ענב בתל אביב, מתחיל היום ב-9:00 וכולל הרצאה על

הרצאה על "אאידה" (ב-11:00) לקראת הצגתה במצדה ושיחה עם יוני רכטר (ב-14:00).

אבוב ומיתרים. בקונצרט זה משתתפים האבובנית יעל זמיר וקשתנים ובראשם הכנרת נטשה שר. יבוצעו רביעיות עם אבוב מאת מוצרט ומאת בריטן ושלישייה לכלי קשת של דוחנני. ביום שלישי באוניברסיטת בר אילן.

צמדי פסנתר. ארבעה צמדי פסנתר ותיקים, בהם שניים אורחים ושניים מישראל (קנזאווה-אדמוני ופרידמן-טלרוזה), שיבצעו מוסיקה צרפתית (כל דואו בתורו). הערב באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

לאה גולדברג (1). עם הפילהרמונית בניצוח אילן מוכיח, במלאות 100 שנה ללידתה של המשוררת, יופיעו (בהנחיית יעל אבקסיס), הזמרים יהודית רביץ, גידי גוב, נורית גלרון אחינעם ניני ועוד, בזר הלחנות לשירי גולדברג. ביום ראשון בהיכל התרבות בתל אביב.

לאה גולדברג (2). הלחנות חדשות לשיריה, מאת סטלה לרנר, תשיר זמרת הסופרן שרון רוסטורף עם חגי יודן ליד הפסנתר. באירוע משתתפות השחקניות מיכל בת אדם ודליה שימקו. ביום שלישי באולם ענב בתל אביב.

"לה קלמנטינה". את האופרה של בוקריני, במתכונת מבוימת, מעלה להקת "אופרה אטרנה" הירושלמית, עם נגנים מקרב התזמורת הסימפונית ירושלים. מחר ב-20:00 בבית שמואל בי-ם.

"שופניאנה". מופע יחיד שערכה השחקנית עדי עציון זק, על חייו של המלחין. באירוע משתתף הפסנתרן רון טרכטמן. בבית זק-עציון בתל אביב ביום שישי ב-21:00. טלפון 6023958-03.

"חיי אלמה". אף זה מופע שערכה ומגישה עציון ועניינו חייה הסוערים של אשת המלחין גוסטב מאהלר. משתתפים הזמרת רונה ישראל והפסנתרן יונתן זק. בבית זק, מחר ב-20:00.

בטהובן בהרצליה. על התזמורת הקאמרית הרצליה מנצח הרווי בורדוביץ', והסולנים הם הכנר ירון פרנסקי, הפסנתרנית נדיה ויינטראוב והצ'לן דמיטרי גולדרמן, בקונצ'רטו המשולש של בטהובן. עוד תבוצע, הסימפוניה "ארואיקה". במוצאי שבת ב-21:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

זמרה ופסנתר. שירי הרשקוביץ והפסנתרן צבי פוגל יופיעו יחד (מבחר אריות) ולחוד (פוגל, ביצירות בטהובן ופרוקופייב). במוצאי שבת באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

זמרה וכלים. תוכניתה של הסופרן רויטל רביב, מלווה בחליליות, ויולה דה-גמבה ומנדולינה, משתרעת מדאולנד ועד לנון-מקרטני. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית על הר הצופים בירושלים.

כינור ופסנתר. מוטי שמיט (לשעבר, כנר ראשון של הסימפונית ירושלים) ודיאנה ליפשיץ, יבצעו מבחר סונטות. ביום שלישי באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

מוסיקה חדישה. יצירות מאת שארינו, צימרמן וקורטג, וגם אופרה מאת אלונה אפשטיין, יבצעו סטודנטים מבית הספר ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. ביום שלישי ב-19:30 באולם קלרמונט באקדמיה, שם.

תזמורת "אמריטוס". תזמורת זו, שתופיע בניצוח סם זבה, ועם פסנתרן טורקי צעיר כסולן, מורכבת בחלקה מוותיקי תזמורות מקצועיות, שכבר פרשו. בתוכנית, בין השאר, סימפוניית יופיטר וקונצרטו מס' 24 של מוצרט. מנחה: יעקב מישורי. ביום שישי ב-12:00 בבית השחמט ברמת אביב, במוצאי שבת באולם ענב בתל אביב.

"תזמורת הקמפוס". על תזמורת חובבים זו מנצחת טליה אילן, והסולנית הפעם היא הזמרת רויטל רביב. התוכנית: "מדריך לתזמורת לבני הנעורים" מאת בריטן (עם קריין ועם מיצג וידיאו), והסימפוניה מס' 4 של מאהלר. מחר במרכז המוסיקה ביפו.

הבמה לילדים. אל תזמורת "הבמה" בניצוח טליה אילן מצטרפת אמנית כלי ההקשה נועה שליין. בשבת ב-11:30 במרכז הבמה בגני תקוה.

קאמרטה לילדים. כאן המנצח הוא ניר ברנד והאירוע כולל קטעי אופרה עם דניאלה לוגסי ונח בריגר, את קנטטת "האיכרים" של באך איתם ועוד. ביום שני ב-17:30 במוזיאון תל אביב.

לקראת תחרות בגרמניה

המקהלה הקאמרית של האקדמיה הירושלמית, בניצוח סטנלי ספרבר, נבחרה להשתתף (9 מקהלות נבחרו מתוך 41 שביקשו להתקבל) בתחרות מקהלות בינלאומית שתיפתח ב-10 ביוני בעיירה מרקטאוברדורף בגרמניה (בווריה). תחרות זו מתקיימת מדי שנתיים, מאז 1989. בקונצרט שיהיה ביום שישי ב-12:30 באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב, תציג המקהלה את רוב התוכנית המגוונת שתשמיע בתחרות: מוויליאם בירד, דרך רוסי, ברהמס ומנדלסון, ועד מרדכי זעירא ויצירה חדשה של צבי אבני. לאחר התחרות תקיים המקהלה קונצרטים נוספים בגרמניה - במינכן ובאתר מחנה הריכוז הסמוך דכאו.

עוד תגליות

בסיום סדרת "תגליות" לעונה הנוכחית ינצח ז'ולט נאג' על "אנסמבל המאה ה-21", והסולנים יהיו הזמר הבריטי ניקולאס אישרווד והצ'לנית איריס אסייס. תבוצע יצירה חדשה של מנהל האנסמבל, דן יוהס (כתובה לצ'לו ואנסמבל), לצד יצירות מאת ג'ונתן הארוויי, המושפעת מצלילי המזרח הרחוק, אפרגיס (צרפתי ממוצא יווני) ויצירה מאת מאוריציו קאגל, ששמה ההומוריסטי הוא "הנסיך איגור... סטרווינסקי" והיא מעין תפילת אשכבה לסטרווינסקי בשילוב מוסיקה של בורודין. במוצאי שבת ב-21:00 במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב-20:00 במרכז למוסיקה (ב"משכנות") בירושלים.



הלנה בשקירובה. עם הסימפונית חיפה בניצוח נועם שריף


אנסמבל הלסינקי בארוק. באך בפסטיבל ישראל בירושלים



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו