שר התקשורת כחלון: אני מתחייב להיאבק על קיומה של גלי צה"ל

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

"כל שרי ממשלת ישראל, כולל אהוד ברק, מביעים הכרה בחשיבות תחנת גלי צה"ל, גם בהיותה שידור ציבורי וגם באיכותה. התחנה תישאר בחיים. נאבקתי להשאיר את ערוץ 10 באוויר כדי שלא נישאר רק עם ערוץ 2, ואיאבק כדי לשמור על קיומה של גלי צה"ל". כך אמר אתמול שר התקשורת, משה כחלון, בדיון במסגרת פסטיבל תקשורת במכללת עמק יזרעאל.

בדיון, במסגרת פסטיבל "שובר מסך", נכחו פרט לשר כחלון גם איתן הבר והעיתונאים רזי ברקאי מהתחנה הצבאית, פרשן ערוץ 2 אמנון אברמוביץ' ובן כספית ממעריב. השיחה, שעסקה בגבולות חופש הביטוי, גלשה במהרה לענייני גלי צה"ל, שעלתה באחרונה לכותרות. לפני כשבועיים הפך נושא החסויות שמשדרת התחנה, מרכיב מהותי בתקציבה השנתי של גלי צה"ל, לגורלי. הוראת השעה שהסדירה את שידור החסויות פגה, והצעת החוק בעניין נדחתה על ידי ועדת השרים לחקיקה. הדבר נפתר לעת עתה בחידוש הוראת השעה ובהקמת ועדת שרים שתדון בנושא, שבה חבר השר כחלון. בדבריו התייחס כחלון לבעיית החסויות והגדיר אותה "בעיה כלכלית".

אלא שבזאת לא תמה הסערה סביב התחנה הצבאית. ביום חמישי האחרון נודע כי שר הביטחון, אהוד ברק, החליט במפתיע להחליף את מפקד התחנה, יצחק טוניק. הודעת לשכת שר הביטחון על ההחלטה, שפורסמה בזמן אירוע הפרידה מדובר צה"ל היוצא, תת-אלוף אבי בניהו, מבלי שהדבר היה ידוע לטוניק מראש, גררה גילוי דעת פומבי של בכירי העיתונאים בתחנה ושיח נוסף במסגרת הפסטיבל בעמק יזרעאל.

"מה ששר הביטחון עשה הוא דבר שלא ייעשה, בצורה, באופן ובעיתוי", אמר אתמול ברקאי, והודיע כי פרט לדברים אלו אין בכוונתו להתייחס לנושא.

כספית מצדו הסביר כי "יש בישראל התקפה משולבת רבת זרועות על חופש הביטוי והדמוקרטיה. הביטוי הראשון שלה הוא הנייר המתכנה 'ישראל היום'. ראה שר הביטחון כי טוב ורצה ביביתון משל עצמו".

כספית הוסיף כי כבר שנתיים הוא מבצע מהלך שקט של השתלטות על גלי צה"ל. את חוק החסויות ברק יכול להעביר בדקה אם הוא רוצה, ובמקום זה הוא מחדש כל שנה את הוראת השעה כדי שתהיה סכנה תמידית על התחנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ