כתבי גלריה

הצגה

מי הסגיר את אבא

"ארגנטינה", מחזהו החדש של בעז גאון, הוא מותחן פסיכולוגי על בת המחפשת את אביה בתקופת הדיקטטורה הצבאית בארגנטינה. היא באה אל שגריר ישראל בתירוץ שהיא מכינה עבודה על יחסי שתי המדינות בעוד שברצונה לחקור מי הסגיר את אביה לחונטה. זהו המחזה השלישי של גאון שמועלה בתיאטרון חיפה אחרי "שמש שוקעת" ו"משפחת ישראלי". בהצגה, שביים סיני פתר, משתתפים בין השאר עודד קוטלר, רותי רוזן, דינה בליי-שור, רוברטו פולק, אלברט אילוז ותומר רוסו.

"ארגנטינה". תיאטרון חיפה. מחר ב-21:00

טלוויזיה

גבולות השליטה

בפרק השישי של סדרת הפשע ההיסטורית "הבורג'ס", שישודר מחר, האפיפיור בורג'יה (ג'רמי איירונס) ממשיך להרחיב את גבולות שליטתו ולכרות בריתות. כל זאת כחלק מרצונו לבסס את היחסים בין רומא לנאפולי כדי לעמוד נגד הברית בין דלה רוברה למלך צרפת. לשם כך משיא את ג'ופרה בן ה-13 לסאנשיה, בתו הלא חוקית של מלך נאפולי. בינתיים לוקרצ'יה מבלה בנעימים עם פאולו הסייס. בעקבות הצלחת העונה הראשונה של הסדרה, המשודרת בערוץ שואוטיים האמריקאי, נודע באחרונה כי תופק גם עונה שנייה.

"הבורג'ס". הוט3, מחר ב-22:00

ילדים

כדור בבריכה

"נסיך צפרדע", בהפקת תיאטרון המדיטק בשיתוף סמינר הקיבוצים, תוצג מחר בבכורה בפסטיבל ישראל לילדים. השחקנים מציגים בעזרת בובות, מסיכות ופנטומימה את האגדה הקלאסית של האחים גרים על נסיך, שמכשפה הפכה אותו לצפרדע, ונשיקה של נסיכה הופכת אותו בחזרה לנסיך. העלילה מתרחשת בעולם האגדה: כדור הזהב של הנסיכה נופל לבריכה, היא מבטיחה לנשק את הנסיך אם יעזור לה, אבל חוזרת בה אחרי שהוא מוציא את הכדור מהמים העמוקים. ביימה אופירה ארכוני. משחקים מאיה שוטנפלד, יונתן רוזנהק, ניצן זיצר/חי מאור.

"נסיך צפרדע". המדיטק בחולון. שבת, 11:00, 12:30

סיור

ברחובות העיר

לקראת יום ירושלים שיחול בשבוע הבא יתקיים מחר ב-10:00 סיור הליכה ברחובותיה בעקבות אנשים ומקומות בעיר. הסיור, שיכלול חידות ומשימות השוזרות את סיפורם של בניינים מיוחדים ודמויות ירושלמיות, יסתיים ברחבת בניין המוסדות הלאומיים בירושלים. יש להצטייד במצלמה, כדי לצלם את פתרון החידות ולשלב את התצלומים באלבום המשפחתי שיחולק.

בעקבות אנשים ומקומות בירושלים. מחר ב-10:00

תיאטרון

אדם אחר

ספרו של פרימו לוי, "הזהו אדם?", נהפך כעת להצגת יחיד של שחקן תיאטרון החאן ניר רון שתועלה מחר בתיאטרון החאן בעיבודה של מור פרנק שגם ביימה. פרימו לוי, ניצול מחנה ההשמדה אושוויץ, מתאר בספרו שראה אור ב-1947 את החיים במחנה עד שחרורו בתום המלחמה. הספר שתורגם לשפות רבות עוסק בחיי היום-יום של הנפשות, בהשפלה ובהישרדות. מוסיקה:

רועי ירקוני.

"הזהו אדם?". תיאטרון החאן, מחר ב-21:00

הופעה

אנרגיה וזימה

להקת "מרסדס בנד" לא באמת צריכה סיבה בשביל למלא את בארבי בתל אביב או כל מקום אחר לצורך העניין. אבל הפעם יש לה דווקא סיבה טובה: אחת מלהקות הרוק הפופולריות בישראל תוציא בקרוב את אלבומה השלישי. הוא יורכב מגרוב, Fאנקי רצחני, גיטרות אנרגטיות וטקסטים מלאי זימה, לצד בלדות שנעות בין הרומנטי לפרוורטי.

"מרסדס בנד". בארבי בתל אביב. הערב ב-22:00

קלאסי

בטהובן מעודן

בעונתה ה-30 תחת הניהול המוסיקלי של המייסד והמנצח שלה הרווי בורדוביץ, והתקדמותה לתזמורת סימפונית מציעה מחר התזמורת הקאמרית הרצליה קונצרט שמציג שני היבטים בסגנון של בטהובן: הקונצ'רטו המשולש והסימפוניה השלישית - סמל ההרואיות של בטהובן בתחילת המאה ה-19. עם הסולנים, נדיה ויינטראוב, ירון פרנסקי ודמיטרי גולדרמן.

התזמורת הקאמרית הרצליה. היכל התרבות בהרצליה. מחר ב-21:15

מחול

על טרמפולינה

מאיה לוי וחנן אננדו מרס, בני זוג ויוצרים שותפים, יעלו מחר את המופע "חינוך גופני" בתיאטרון תמונע בתל אביב. המופע, בהשתתפות הרקדנים אורי שפיר ונעה פארן, הוא מעין דואט על טרמפולינה עגולה המוקפת ברשת הגנה, המשלב בין אלמנטים של מחול ואקרובטיקה. את המוסיקה המקורית כתבה מאי לב ואת התלבושות עיצבו שירה וייז וברק אביעם איש-שלום.

"חינוך גופני". מחר ב-20:00, תמונע בתל אביב

אנימציה

חזון מצויר

סרטי אנימציה, סדנאות קומיקס ותערוכות יתקיימו בסוף השבוע בערד בפסטיבל "אנימיקס". תערוכת הקריקטורות "נתב"ג - נושא התערוכה בן גוריון" עוסקת בדמותו של דוד בן גוריון כמנהיג ומוביל חזון הנגב. התצוגה כוללת עבודות של קריקטוריסטים ישראלים כפי שראו בעיניהם את "הזקן" לאורך השנים. בין המשתתפים: נעם נדב, זאב אנגלמאיר, אריה נבון, זאב ודוש.

"אנימיקס". שישי-שבת, מוזיאון ערד

ספורט

תקווה חדשה

עמותת אתגרים תקיים מחר את מסע האופניים "גלגלים של תקווה". המסע, שיעבור בעמק יזרעאל, משלב חובבים ומקצוענים, קבוצות ויחידים, מבוגרים וילדים. כל הכנסות המסע הן קודש לטובת שילובם בחברה של ילדי עמותת אתגרים, ילדים עם מגבלות פיסיות, חושיות, נפשיות ועם צרכים מיוחדים. האירוע, שיחל ב-7:00, יתקיים כחלק במסגרת פסטיבל "חלב ודבש" בעמק יזרעאל.

"גלגלים של תקווה". מחר ב-7:00, עמק יזרעאל

אפשר גם

* סרט. בסינמטק ירושלים יוקרן הערב ב-22:00 הסרט "בריחה". סרטו של סם פקינפה מ-1972 שתסריטו נכתב בידי וולטר היל על פי ספר מאת ג'ים תומפסון, הוא סרט פעולה שמבוים בוירטואוזיות מרשימה. סטיב מקווין מגלם שודד בנקים שמשתחרר מהכלא ויחד עם אשתו (אלי מקגרו) יוצא למסע אלים ברחבי ארצות הברית.

ואילו כחלק ממועדון הסרט המופרע יוקרן מחר ב-13:00 בסינמטק תל אביב "ביג לבובסקי". הקומדיה המשעשעת של האחים ג'ואל ואיתן כהן מ-1998 משרטטת את דיוקנו של טיפוס זרוק ונטול כל שאיפות (ג'ף ברידג'ס), שמסתבך כאשר חבורה של פושעים סבורה בטעות שהוא גנגסטר רב עוצמה (שנושא שם זהה לשלו). הסרט משלב בין מורשת הפילם נואר, האהובה על האחים כהן, למסורת הקומדיות של הטעויות בהן כיכבו בוב הופ או דני קיי, והתוצאה מאוכלסת בשלל סיטואציות חריגות וטיפוסים אקסצנטריים. עם ג'ון גודמן, ג'וליאן מור, סטיב בושמי, פיליפ סימור הופמן, סם אליוט וג'ון טורטורו (שכמעט גונב את ההצגה).

* רדיו. הסופר סמי מיכאל יתראיין מחר ב-11:00 ברשת א' בתוכנית "מלים שמנסות לגעת". רותי קרן תדבר אתו על ספרות וסופרים לרגל צאת ספרו החדש "מעוף הברבורים" (כנרת זמורה ביתן).

* מופע. המופע "שירת נשים" שיועלה מחר ב-21:00 בצוותא בתל אביב יכלול את הופעותיהן של לובנה סאלמה, גלית גיאת, נורן מסעוד ומקהלת "שיראנא". המופע ינעל את פסטיבל "תרבות של שלום" שהתקיים זו השנה התשיעית.

השתתפו בהכנת המדור: השתתפו בהכנת המדור: נירית אנדרמן, ליה פן, עירית רוזנבלום, צפי סער, ציפי שוחט, איתמר זהר, נעם בן זאב, רותה קופפר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ