המחזה של שמואל הספרי "הבדלה" הועלה אמש בהיכל התרבות באריאל וצפוי לעלות שם גם הערב. הספרי היה מהמתנגדים המובילים לשיתופי הפעולה של התיאטרונים הרפרטואריים עם היכל התרבות באריאל, בטענה שהיישוב נמצא מחוץ לקו הירוק.

מנכ"ל הקאמרי נעם סמל אמר אתמול בתגובה כי הוא מכבד את ההסכם שנחתם בינו לבין הנהלת ההיכל באריאל, "על אף שהספרי לחם נגד זה ועדיין לוחם. הוא כתב לנו מכתב והתנגד ואיים בהליך משפטי", הוסיף סמל, "אבל יש לנו הסכם חתום לפיו אנחנו בעלי הזכויות על המחזה וההצגה וזכותנו להפיק את המחזה בכל מקום בארץ. אנחנו מכבדים את החלטתו וניסיונותיו למנוע את העלאת ההצגה באריאל, אבל התברר כי מבחינה משפטית הוא אינו יכול למנוע מאתנו להציג באריאל".

"הבדלה" היא ההצגה השלישית שהקאמרי מעלה באריאל אחרי ההצגות "מעגל הגיר הקווקזי" ו"ימי שלישי עם מורי" - הפקה משותפת עם תיאטרון חיפה.

בחודש הבא תועלה בהיכל התרבות באריאל הצגת תיאטרון הבימה "מסילה לדמשק" מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו של אילן רונן. אחד משחקני ההצגה, ג'אסם עבאס, ביקש שלא להופיע בהיכל והתיאטרון נענה לבקשתו - הוא יוחלף בשחקן ששי סעד. לדברי אודליה פרידמן, מנכ"לית שותפה של הבימה, התיאטרון כבר העלה באריאל את ההצגה "לרקוד ולעוף" וימשיך להציג במקום גם בעתיד.

הספרי אמר אמש בתגובה כי "זה מצער אותי ומעציב אותי שההצגה שלי עלתה באריאל, שפלסטינים מעבר לגדר לא יכולים לבוא לראות אותה. אתרום את התמלוגים לרכישת עצי זית שעקרו נערי גבעות ולשחרור גלעד שליט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ