בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

פסטיבל ישראל. נמשכים אירועי המוסיקה הקלאסית בפסטיבל. הנה אחדים מהם, בפירוט חלקי: במוצאי שבת ב-21:30 בבנייני האומה: רסיטל יחיד של זמרת הסופרן הנערצת הוותיקה קירי טה-קנאווה, בליווי פסנתר ובהשתפות זמר בריטון, במבחר אריות ושירים (ראו כתבה בעמ' 11).

ביום שישי, בשני חלקים, הראשון מ-10:00 והשני אחר כך, מ-13:30 באולם הנרי קראון: מרתון מאהלר בהנחיית גיל שוחט ובהשתתפותו כפסנתרן, עם פסנתרנים נוספים, נגנים וזמרים, לרבות ברכה קול, שרון רוסטורף וגבי שדה.

בשבת ב-11:00 באולם ימק"א: אטרקציה מיוחדת היא הרסיטל של הפסנתרן דניל טריפונוב, הזוכה הטרי בתחרות ארתור רובינשטיין.

ביום ראשון ב-20:30 באולם הנרי קראון: אנסמבל פלורילגיום מאנגליה, עם הזמרת ג'יליאן קית, בקנטטה (מס' 82) ובקונצ'רטו ברנדנבורגי (מס' 5), של באך, וביצירות בארוקיות נוספות. ציפיות גבוהות.

ביום שני ב-20:30 בבריכת הסולטן: האופרה "ירושלים" של ורדי בביצוע בכורה בישראל, עם זמרים סולנים מחו"ל ומישראל (לרבות אירה ברטמן, סקוט פייפר וקורט רידל), מקהלה מקלוז' (רומניה) והתזמורת הסימפונית ירושלים. מנצח: דייוויד שטרן. בימוי (חלקי): משה קפטן.

במוצאי שבת ב-22:00 ב"אולפן החדש" בתיאטרון ירושלים: "רזא דשבת", עם להקת נגנים ובראשה הפסנתרן והמלחין אנדרה היידו.

בנוסף: קונצרטים בעין כרם. צמדי פסנתרנים צעירים ינגנו ביום שישי ב-12:00; "עונות השנה" מאת ויוואלדי ומאת פיאצולה יבצעו נגני "מילניום" בשבת ב-11:00. שני אלה במרכז עדן-תמיר בעין כרם, ירושלים.

פסטיבל אבו גוש. הפסטיבל למוסיקה ווקאלית יחל ביום שלישי, ערב חג השבועות, וביום רביעי, חג שבועות, 8.6 (ויימשך אחר כך ב-10.6 וב-11.6). כתמיד, מופיעים בו מיטב הזמרים הישראלים. מלבד הקונצרטים בכנסייה הגדולה על ההר ייערכו קונצרטים גם בקריפטה של הכנסייה בכפר עצמו. כאן מצוינים רק קונצרטים קלאסיים שנערכים בכנסייה הגדולה, בפירוט חלקי:

ביום שלישי ב-11:30 המיסה בדו-מינור של מוצרט, עם מקהלת האיחוד ותזמורת הבמה. מנצח רונן בורשבסקי.

ביום רביעי הבא (8.6) ב-11:30 יצירות איטלקיות (ויוואלדי עד פוצ'יני) עם "זמרי קולגיום" ונגנים מקרב התזמורת הפילהרמונית, בניצוח אבנר אתי. ב-15:00 "דיקסיט דומינוס" של הנדל והרקוויאם של ברוקנר עם המקהלה הקאמרית תל אביב ונגני סימפונט בניצוח מיכאל שני. ב-18:30 ה"מתאוס פסיון" של באך בהשתתפות זמר טנור אורח (בתפקיד ה"אוונגליסט", ה"מספר"), מקהלת הקיבוץ הארצי ונגני בארוקדה. מנצח יובל בן עוזר.

"אאידה" במצדה. ציפיות וסקרנות לקראת הפקת ענק לאופרה של ורדי, בניצוח דניאל אורן, עם זמרים סולנים מחו"ל, התזמורת הסימפונית ראשון לציון ומקהלה ישראלית רבת משתתפים (ברובה, מקהלת האופרה הישראלית) - למרגלות אתר מצדה. במוצאי שבת, ביום ראשון וביום חמישי בשבוע הבא (9.6), בכל הימים ההתחלה ב-22:00.

התזמורת הפילהרמונית. מנצח: יואל לוי. סולן: הכנר ואדם רפין בקונצרטו מס' 1 של מקס ברוך. עוד בתוכנית, "שוליית הקוסם" של דיקא והסימפוניה מס' 6 של צ'ייקובסקי. במוצאי שבת וביום רביעי בשבוע הבא (8.6), בשניהם ב-21:00 בהיכל התרבות בתל אביב, ביום שני בבנייני האומה בירושלים, ביום ראשון וביום חמישי בשבוע הבא (9.6) באודיטוריום חיפה.

הרקוויאם של ורדי. גם זאת במצדה, המבצעים הם זמרים מאיטליה, מקהלה ישראלית (כמו לעיל) והתזמורת של "ארנה די-ורונה" מאיטליה, בניצוח ג'וליאנו קרלה. ביום שישי ב-22:00.

זוכי תחרות רובינשטיין. הערב בקונסרבטוריון דוניה וייצמן בחיפה, חמישיות הפסנתר של ברהמס ושל שומאן (הפסנתרנים דניל טריפונוב ואיליה רשקובסקי, עם רביעיית "אריאל").

התזמורת הסימפונית חיפה. מנצח נועם שריף. סולנית: הפסנתרנית הלנה בשקירובה, ב"ואריאציות סימפוניות" של פראנק. עוד יבוצעו יצירות מאת דביסי (נוקטורנים), ראוול, דה-פאיה. הערב בתיאטרון הצפון בקרית חיים.

"האנסמבל הקולי החדש". מנצח גאבור הולרונג. באירוע זה יושרו (בליווי פסנתר) יצירות שחוברו בהשראה צוענית ובהשראת מוסיקה עממית אחרת ממזרח אירופה. המלחינים הם שומאן, ברהמס, קודאי ועוד. ליווי בפסנתר: אירית רוב. מחר במוזיאון תל אביב.

רביעיית "אביב". רביעיית כלי הקשת בהרכבה החדש (הכנרים הם עדיין סרגיי אוסטרובסקי ויבגניה אפשטיין) תבצע רביעיות מאת היידן, שוברט ושוסטקוביץ'. זאת הערב במוזיאון תל אביב; תוכנית אחרת של ההרכב, ובה רביעיות מאת היידן, שוסטקוביץ' (מס' 13) ובטהובן ("הנבל"), תישמע במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה; תוכנית אחרת, כולה שוברט (לרבות הרביעייה בסול מג'ור) תוגש ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית על הר הצופים בירושלים.

"הפרויקט הקאמרי". קבוצת הנגנים הישראלים המצטיינים (פסנתר כלי קשת וכלי נשיפה), עם חלילן אורח ושמו ג'ושוע סמית, חוזרת ומגישה, כמנהגה, קונצרט בכל פינות הארץ. בתוכנית, בין השאר, טריו של ראוול, רביעיית חליל של מוצרט ויצירה חדשה ושמה "צלילה" מאת עמית גילוץ. ביום שישי ב-21:00 בקיבוץ ברעם, בשבת ב-10:30 בעין השופט, ביום ראשון ב-19:00 במעלות, ביום שני באולם זוננפלד באוניברסיטת ב"ג בבאר שבע.

"רביעיית הפסנתר הישראלית". חברי הרכב זה הם הפסנתרנית רויטל חכמוב והקשתנים גלעד הילדסהיים, גדי עבאדי ועירא גבעול. האטרקציה של הקונצרט היא הסימפוניה "ארואיקה" של בטהובן שתבוצע בעיבוד קאמרי שעשה פרדיננד ריס. אחריה ינגנו את הרביעייה אופוס 60 של ברהמס. מחר בעולם ענב בתל אביב.

"חמישיית תל אביב". חברי ההרכב הם נגני כלי נשיפה: רואי אמוץ, יגאל קמינקא, דני ארדמן, איתמר לשם ונדב כהן. תוכניתם המגוונת (נגינה וקצת הסברים) מביאה מיצירות בארבר, בריו ראוול ("עיבוד ל"קברו של קופרן") ועוד, וגם בכורה ליצירה מאת עמית גילוץ. במוצאי שבת באולפן "התיבה" בחצרות יפו (שדרות ירושלים פינת דרך שלמה).

פסטיבל בכפר שמריהו. מדובר בשלושה קונצרטים בסוף השבוע (שניים מהם בבתים פרטיים) ובקונצרט אחד לילדים. הנה פירוט חלקי: ביום שישי ב-18:00 בבית משפחת ספיר: הזמרת יעלה אביטל ונגנים. ב-21:30 בבית משפחת הולין: שוברט ועוד, עם הטריו חגי שחם (כינור) צבי פלסר (צ'לו) ומנחם ויזנברג (פסנתר).

בשבת ב-11:00 באודיטוריום וייל: ציפיות גבוהות במיוחד, הפסנתרן האמריקאי אריק זובר (אחד הפינאליסטים בתחרות רובינשטיין) ינגן עם רביעיית המיתרים "אריאל". במוצאי שבת (20:30) באודיטוריום וייל: תזמורת סינפונייטה בניצוח אבי אוסטרובסקי עם הצ'לן צבי פלסר, ביצירות היידן, שומאן, מיכאל וולפה. פרטים נוספים: טלפון 09-9569430 וגם באתר www.weilcenter.org.il

יום מרוכז בבירה. פרויקט זה שמארגנת האופרה הישראלית, כתוספת לאירועי מצדה (לעיל), כולל תשעה מופעים שונים שייערכו כולם ביום שישי באתרים שונים בירושלים (גם בעיר העתיקה), כל מופע פעמיים, לרבות תזמורת קאמרטה בכנסייה הסקוטית ב-11:00 וב-13:00; מקהלת "אנקור" בכנסיית אוגוסטה ויקטוריה, 11:00, 13:00; מקהלת "בת קול" בדורמיציון, 13:00, 16:00. פרטים נוספים: opera.co.il-www.israel

פניני אופרה בירושלים. עוד במסגרת אותו פרויקט: סולנים מקרב צוות ה"ארנה די ורונה" מאיטליה, והתזמורת, יופיעו במבחר להיטי אופרה. זאת מחר בבריכת הסולטן בבירה.

רביעייה בצוותא. בשחרית מופיעה הפעם רביעיית "פילומוסיקה" (הפסנתרנית נדיה ויינטראוב וקשתנים ובראשם הכנרת ילנה טישין). במרכז: הרביעייה אופוס 25 של ברהמס. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

פסנתר בגלריה. הפסנתרן הצעיר תומר גבירצמן מגיש רסיטל בגלריה של מוזיאון תל אביב, כולו שופן. ביום חמישי הבא (9.6), פעמיים, ב-19:00 וב-21:00.

תזמורת אקדמית. מדובר בתזמורת בית הספר ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, בניצוח זאב דורמן. הקונצרט, שתקדם לו הרצאה מפי ההיסטוריון משה צוקרמן, כולל שירים מתוך מחזור "קרן הפלא של הנער" מאת מאהלר, את הסימפוניה השישית של דבוז'ק ואת "הפרליודים" של ליסט. מחר ב-19:30 באולם קלרמונט באקדמיה, שם.

התזמורת הסימפונית אשדוד. מנצח ופסנתרן סולן: ואג פפיאן. סולנים נוספים לצדו, הכנרת יבגניה אפשטיין והצ'לן עדיאל שמיט. ביום חמישי הבא (9.6) באולם "רמי נעים" באשדוד.

השתקפויות מוצרטיות. אירוע זה בהנחיית הפסנתרן תומר לב, מציג יצירות של מלחינים אחדים (שופן, מנדלסון, גריג, ברנשטיין, פולנק) שאפשר לייחסן למורשת מוצרט. משתתפים: זמרת, פסנתרנים וחלילן. ביום חמישי בשבוע הבא (9.6 ), ב-19:30 באולם קלרמונט בבית הספר ע"ש בוכמן-מהטה, באוניברסיטת תל אביב.

שוברט בלבד. האמנים הם הזמרת רונה ישראל קולת, עם הפסנתרנים אריאל הלוי ויונתן זק. מדובר גם בליד וגם ביצירות לפסנתר. ביום שישי ב-21:00 בבית זק-עציון בתל אביב. טלפון 6023958-03.

אורית וולף. ההרצאה-קונצרט של הפסנתרנית אורית וולף, עם הפסנתרן ירון קולברג, מוקדשת ליצירות לצמד פסנתרנים מאת מוצרט, ראוול (עיבוד ל"בולרו") ורחמנינוב. מחר ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

סופרן וכלים. קונצרט בארוקי עם הזמרת מיכל אוקון, מלווה בחליליות ובצ'מבלו. במוצאי שבת ב-20:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

"ארבע העונות". הסולן הוא כנר ראשון בפילהרמונית, גנאדי גורביץ', אשר יופיע עם קשתני "תזמורת הפסטיבלים". בשבת ב-18:00 במנזר הארמני ביפו העתיקה.

פסטיבל "מאסטרו" בעין הוד

פסטיבל זה נערך בעין הוד, בניהולו של גיל שוחט, ומביא קונצרטים שמעוררים ציפיות גבוהות. רובם יתקיימו במוזיאון ינקו דאדא. תחילתו של הפסטיבל בשבועות (יום רביעי, 8.6, בבוקר) וסופו בשבת (11.6). כאן מוזכרים רק מקצת האירועים, אלה שייערכו ביומיים הראשונים, ובפירוט חלקי:

ביום רביעי (8.6): רביעיית המיתרים הישראלית "היידן" (הרכב חדש, מסקרן, ובו אייל קלס בעמדת הכינור הראשון, לצד נגנים צעירים) מנגנת רביעיות של היידן (שעה 11:00); שני קונצרטים מומלצים מאוד עם "סולני באך הישראלים" (שני זמרים ונגנים) שמערבים הפעם באך ובארוק צרפתי (16:00 ואחר כך ב-17:30 בתוכנית שונה מעט); מקהלת האקדמיה הירושלמית המצטיינת, בניצוח סטנלי ספרבר (18:30); תזמורת סימפונט והמקהלה הנ"ל, בניצוח גיל שוחט, עם הצ'לן הלל צרי, ביצירות סן-סאנס, בטהובן ושוחט (זאת ב-21:30 בהיכל התרבות של חוף הכרמל ולא בעין הוד).

ביום חמישי (9.6) ב-11:00 שוב בעין הוד: טריו מיתרים (סעידה בר-לב, צבי כרמלי וכריסטינה קופר) בעיבוד ל"ואריאציות גולדברג" של באך, בין השאר.



לקראת אאידה. חזרה כללית למרגלות המצדה


אנסמבל פלורילגיום. אטרקציות בארוקיות



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו