פרופ' מנחם פרי: מדור הספרות של ידיעות אחרונות מחרים אותי

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

סכסוך בין הוצאת הספרים "הספרייה החדשה" ועורכה הראשי, פרופ' מנחם פרי, לבין העיתון ידיעות אחרונות. בטור אישי שכתב פרי באתר ההוצאה, סיפר כי עורכת מדור הספרות בעיתון, מאיה בקר, עדכנה בהודעת טקסט על כוונתה להפסיק לעבוד עם ההוצאה, מכיוון שלא קיבלה בלעדיות על ידיעה מו"לית.

ההודעה של בקר באה בעקבות ידיעה שפורסמה בעיתון "הארץ" על אודות ספר חדש של דויד גרוסמן, שייצא לאור בהוצאת הספרייה החדשה.

הידיעה, שנשלחה לכלי תקשורת נוספים, פורסמה ביום שישי האחרון הן בידיעות אחרונות והן בעיתון מעריב. יום קודם לכן, היא פורסמה בהרחבה ב"הארץ". על פי פרי: "הפרסום למופת ב'הארץ' הוא שעורר את ההודעה הגנגסטרית בשם 'ידיעות אחרונות'".

בכותרת "מעשה במסרון", סיפר פרי באתר את השתלשלות העניינים בינו לבין העיתון. "בשבוע שעבר שיגרה דוברת הספרייה החדשה למוספים של 'ידיעות' ו'מעריב' קומוניקט קצר וענייני על הופעת ספרו החדש של דויד גרוסמן (...) את המדור לספרות של 'ידיעות' לא עניינו גרוסמן וקוראי הספרות העברית. לנגד עיניהם עמדה תדמיתם לעומת העיתונים המתחרים, ולפיכך תבעו מן הדוברת 'שיתוף פעולה', דהיינו, הודיעו לה חד וחלק שהם מצפים לא לראות את המידע על הספר החדש של גרוסמן בשום עיתון אחר".

מטבע הדברים, גורמים בידיעות אחרונות הציגו גרסה שונה לחלוטין. על פי גרסת העיתון, מלכתחילה נועדה הידיעה על הספר החדש להיות בלעדית לידיעות אחרונות, ולאחר שהודפס העיתון התברר כי היא פורסמה בעיתונים אחרים. "דבריו של פרי הם הבל הבלים", אמר גורם בעיתון, "או במקרה הרע שקר ודיבה".

מנחם פרי מסר בתגובה: "העניין הוא עקרוני, והוא האם עיתון אמור להעלים ידיעה שמעניינת את קוראיו וחשובה להם, רק משום שעיתון אחר פרסם אותה. השאלה מתי נמסר לזה ומתי להוא היא לא רלוונטית משום שאני בכלל לא משחק במשחק הזה. לכן האשמתה של מאיה בקר ששיקרתי לה ורימיתי אותה, לא שייכת לעניין".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ