בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תערוכות חדשות

תגובות

חמישי

מוזיאון הטבע בירושלים (מוהליבר 6). הערב ב-17:30, מחר ב-13:00 ובשבת ב-19:30 תיערך במקום תצוגת הסיכום של פרויקט קולקטיב האמנים "אמחייה", שבו משתתפים אמנים מתחומי המיצג, האמנות החזותית והמחול, בהם גיא יצחקי ועינת אמיר, תכלת ויסטוב ומאיה פליקסברודט.

גלריה אלפרד בתל אביב (לבונטין 19). בתערוכה הקבוצתית "אלפרד ושות' 3" יוצעו למכירה עבודות אמנות של יותר מ-50 אמנים, במטרה לאפשר את המשך פעילותה של הגלריה השיתופית (שתעזוב את משכנה זה לאחר התערוכה הנוכחית). בתערוכה יוצגו, בין השאר, עבודות של מיכל היימן, רותם ריטוב, אסד עזי, ציבי גבע ושי יחזקאלי.

גלריה יאיר בתל אביב (אבן גבירול 6). עם האמנים שיציגו בתערוכת מכירה של עבודות אמני הגלריה ואמנים אורחים נמנים אביגדור אריכא, משה גרשוני, יהושע נוישטיין, גיל צלנר ופנחס כהן גן.

גלריה אינדי בתל אביב (יהודה הלוי 57). "I'm coming home", תערוכה של האמנית ליאת אלבלינג, תוצג הערב ובסוף השבוע הנוכחי בלבד.

גלריה Design Space בתל אביב (אליפלט 26). ב"טעם של נייר", תערוכה קבוצתית העוסקת ובוחנת את עולם הנייר ושימושיו בעיצוב ובאומנות, יוצגו 28 יצירות של אמנים ומעצבים ישראלים ובינלאומיים, המתייחסים לנייר כחומר אוניברסלי, מדיום יצירתי וכמקור השראה. אוצרת: עמי שחר.

הגלריה של סמינר הקיבוצים במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב (קלישר 5). התערוכה "הדימוי האודיופוני", שאצרה ליאורה בלפורד, עוסקת בממד הוויזואלי של הסאונד. יוצגו בה עבודות של ג'ון קייג', דילן תומס, אמנון וולמן ואחרים.

Speak Easy בתל אביב (רחוב 9, פלורנטין). "Keep on Dreaming", תערוכת יחיד של האמן KLONE, תכלול עבודות תלת ממד ומיצב מותאם לחלל.

המרכז האקדמי ויצו חיפה (הגנים 21). ב-18:00 תיפתח "בעקבות צלם, סבב שלישי", תערוכה קבוצתית שאצרה תמר סצמסקי ובה מציגים עומרי פנסקי, גל שחף ואחרים.

אגריפס 12 בירושלים (אגריפס 12). ב"מגדל", תערוכתה של מרב דביש בן משה, משתתפת גם אמנית אורחת - יפעת שלם צפרי. אצר: הדס עפרת.

גלריית אולם המופעים ע"ש אבני בעין גדי. התערוכה "מעבר לים האספרי" כוללת ציורים של אורנה בן שושן.

קניון רמת אביב בתל אביב. תערוכת כדורי סל שעוצבו או קושטו על ידי אמנים וידוענים, בהם אילנה גור, מנשה קדישמן ובר רפאלי, תוצג במשך שבועיים. בסופם תתקיים מכירה פומבית של הכדורים, שהכנסותיה ייתרמו לעמותת למען הקהילה.

תיאטרון ירושלים (מרכוס 20). לרגל פסטיבל ישראל תוצג באכסדרת התיאטרון התערוכה "צלמי במה" שאצר גיא רז, ובה תצלומי תיאטרון ומחול של גדי דגון, נתן אקסלרוד, זולטן קלוגר ואחרים. חלק מיוחד בתערוכה מוקדש לתצלומי תיעוד היסטוריים שצולמו לאורך שנותיו של פסטיבל ישראל.

ביה"ס לניהול וכלכלה של המכללה האקדמית תל אביב-יפו (רבנו ירוחם 2). תערוכה קבוצתית שאצרה תמר דרזנר, בהשתתפות עדי נס, עדי ברנדה, טל שוחט, עילית אזולאי, דנה לוי וראאפת חטב, תוצג עד 10 בחודש.

גלריית מלון פרימה גליל בטבריה (אלחדיף 1). ב-18:30 תיפתח תערוכת התצלומים "טבע ישראלי" שאצרה רלי וסר. נכללים בה תצלומי טבע של שוש אבן, יהודה טישמן ואחרים.

גלרינה בבת שלמה. שתי תערוכות ייפתחו הערב: תערוכת מכירה ותערוכת צילום קטנה שאצר אילן סגל.

שישי

מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית (אבא הלל סילבר 146). התערוכה "?Wanna Play" של הצלמת יעל שחר מוצגת במסגרת סדרת התערוכות "שישי ראשון". אצרה: איילת השחר כהן.

גלריה הקיבוץ בתל אביב (דב הוז 25). "טבלאות שבתאי - טקסט בהפרעה", תערוכת יחיד חדשה של ענת מיכאליס לוי, תיפתח ב-12:00. יוצגו בה מאות רישומים ועבודות טכניקה מעורבת שיצרה האמנית בעקבות ספרו של הסופר הגרמני ו"ג זבאלד, "טבעות שבתאי".

גלריה שוהם בתל אביב (גאולה 45). ב-11:00 תיפתח התערוכה "כבלי אנוש" של גליה מגן. באירוע הפתיחה ינגן הצ'לן שמואל מגן.

מחסן 2 בנמל יפו. ב-12:00 תיפתח "הפרות של עדן", תערוכת ציורי פרות של עדן בציר, בן 11, שאובחן כאוטיסט.

מלון מנדרין בתל אביב (יוניצמן 21). פרויקט-תערוכה שאצרה מרב כהן מדור, בהשתתפות 30 אמנים בהם שלומי ניסים, סיון כהן ונינה כבסה, ייפתח ב-16:30. התערוכה נוצרה בשיתוף פעולה של רשת "אספרסו בר" וקבוצת האמנות "OH My G*D".

גלריה ציאורים בקיבוץ אורים. ב-19:30 תיפתח התערוכה "מרקפות הילדות - למציאות המבשילה" של יוסי אריש.

שבת

הגלריה העירונית לאמנות ברחובות (גולדין 2). ב-20:30 תיפתח התערוכה קבוצתית "איפה זה שם", שאצרה אורה קראוס. נכללות בה עבודות וידיאו, ציור וצילום של גבריאלה קליין, איה אליאב, אורית ישי, איתן בוגנים וחנה נוה.

גלריה גל-און (יהודה הלוי 79-81). "דיוקן", תערוכת יחיד של דב דרובל, נאצרה על ידי קטי בר.

גלריית האמנים בעין הוד. ב-12:00 תיפתח "פיקסל", תערוכת עבודות על נייר ומיצב של בתיה ואנג.

היכל התרבות בראשון לציון (ז'בוטינסקי 16). תערוכת ציוריהם של תלמידיו של אריה למדון תיפתח ב-20:30.

גלריה לאמנות בקיבוץ גבעת חיים איחוד. ב-12:00 תיפתח "שאריות של נוף", תערוכת יחיד של רותי בן הלוי ובה סדרת דימויים שעשויים מתצלומים מעובדים, משוכפלים ומצוירים.

המכון האיטלקי לתרבות בחיפה (מאיר 12). ב-20:30 תיפתח "בעין המתבונן", תערוכת יחיד של אנה פסטרנק. היא תחת הכותרת "בעין המתבונן".

ראשון

מרכז פרס לשלום ביפו (קדם 132).

ב-18:00 ייערך אירוע לציון יום העצמאות הדני, שבו תיפתח תערוכת ציורים של האמנית הדנית קמילה בלחמן. באירוע הפתיחה ינגנו ירון קולברג וטוקה מולדראפ.

שני

מחסן 2 בנמל יפו. "יפו - תל אביב", תערוכת סיום השנה של תוכנית התואר השני של בצלאל, תיפתח ב-20:00. בין המציגים: יעל רוכמן, רוני קרני, חיה רוקין, נסרין נג'אר ועוד (ראו מסגרת "לראות ולהיראות").

יפו 23 בירושלים (יפו 23). "(BYOB (Bring your own beamer", תערוכת-מסיבה בשיתוף מגזין פיקניק, תתקיים מ-10:00 במשך יום אחד בלבד ותכלול הקרנה אלטרנטיבית של עבודות וידיאו וסרטים על גבי קירות החלל.

גלריה ברבור בירושלים (שיריזלי 6). ב-20:30 ייפתח ערב "האזנות סתר מס' 16", בהשתתפות ליאור לרמן, יונתן אלבלק, ניתאי לוי ואחרים.

גלריה ארמנו טדסקי בתל אביב (לילנבלום 3). בגלריה, סניף רביעי לגלריה האיטלקית של ארמנו טדסקי, יוצגו תערוכות של אמנות עכשווית ישראלית ובינלאומית. בתערוכה הראשונה "עולם" מציגים 14 אמנים מישראל ומחו"ל עבודות בסוגי מדיה שונים. בקטלוג התערוכה מופיעים מאמרים של אוצר התערוכה, לוקה ביאטריצ'ה, ושל האספן ארטורו שוורץ. בין המשתתפים: שי פריש פרי, דויד קסמן, סם הוואדטוי ומינג'ונג קים.

שלישי

גלריית קיבוץ גן שמואל. במקום ייפתחו שתי תערוכות: "מכתב בבקבוק", תערוכה קבוצתית בציור, צילום וקרמיקה, ו"מדברת אליכם בפרחים" של הציירת חדוה צוק.

רביעי

גלריה המגדלור ביפו (המגדלור 13). "קו/כתם/אות", תערוכת תחריטים שאצרה גלית ראוכוורגר, תיפתח ב-20:00. בתערוכה, המציגה עבודות תחריט, תצריב, חיתוך עץ וחיתוך לינולאום ואת הקשר שלהן לשפה הכתובה, יציגו אלי אהרוני, דפנה שרתיאל, אורור וין-שטיינבאום ואחרים.

שיח גלריה

בגלריה זימאק בתל אביב (ה' באייר 68) יתקיים הערב ב-19:30 שיח גלריה עם יובל יאירי בתערוכתו "עבודה". בגלריה גרשטיין בתל אביב (בן יהודה 99) תוצג מחר ב-11:30 ההצגה "ברכת אביה", העוסקת בנושא התערוכה המוצגת במקום: דיכאון אחרי לידה. בחללית בתל אביב (הירקון 70) ייערך מחר ב-13:00 שיח גלריה בתערוכה "האדומים החדשים" בהשתתפות טלי תמיר, הילה כהן שניידרמן, רענן חרל"פ ואחרים. בסדנאות האמנים בתל אביב (אליפלט 18) יתקיים בשבת ב-12:00 שיח גלריה בתערוכתה של מאשה זוסמן. בסדנת ההדפס בירושלים (שבטי ישראל 38) ייערך מחר ב-11:00 שיח גלריה עם דב הלר בתערוכתו "תל ג'מה". במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב (קלישר 5) יתקיים ביום שני ב-20:00 מפגש עם אוהד לנצמן. ביום רביעי ב-15:00, כחלק מהתערוכה "חשיפה ממושכת", תתקיים בסינמטק תל אביב הקרנה של הסרט "הארץ המובטחת" של סוזן זונטג. בגלריה לצילום של מכללת הדסה בירושלים (הנביאים 37) יתקיים ביום שני ב-10:00 שיח גלריה בהשתתפות נועה צדקה.



יהושע נוישטיין, ללא כותרת, שנות ה-70. גלריה יאיר בתל אביב


אלי אהרוני, מתוך ''חמור לפרקים'', 2011. גלריה המגדלור



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו