שתיקת הג'קוזי: לצאת לחופשה עם הילד

מאיה לוין
אמא בחיתולים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה לוין
אמא בחיתולים

שמיכה של פו הדוב, בובה מצפצפת של שלגיה, 20 חיתולים, שלושה חיתולי-ים, מלתחה לכל טמפרטורה, ערכת ציור, קלטות די-וי-די, ספרים מנייר קשיח, כדורים בכל מיני גדלים, חטיפים, מעדנים, אריזת חיסכון של פורמולה וקומץ בגדי החלפה להורים. זו היתה הכבודה שאתה נסענו עם מיכאל לחופשה של 24 שעות בצפון, "פיצוי" על הקשיים שחווה במעבר מפעוטון לגן.

ובכל זאת דבר אחד שכחנו: להחתים אותו על חוזה טרם צאתנו לדרך. אנחנו נוותר על התענוגות הזכורים לנו מחופשות עבר בלעדיו, והוא יישן באוטו ובלילה כדי להיות טוב מזג ולהפחית במידת האפשר את תסמיני גיל שנתיים הנורא שהוא מגלה באחרונה.

את חלקנו בחוזה מילאנו גם ללא חתימה: לנו בצימר רומנטי ללא טיפה של אינטימיות, חלפנו בשפתיים חשוקות על פני מסעדות משובחות, ניענענו ראשנו בשלילה כשהציעו לנו עיסוי מפנק או ציפה במי מלח מרגיעים, הותרנו את הג'קוזי דומם ואת בקבוק היין חתום. את החברה המועדפת עלינו בחופשות - זה וזו - המרנו בבעלי חיים מכל זן אפשרי.

נדמה שראינו, ליטפנו ובעיקר הרחנו כל בעל חיים שדרך, שחה, זחל ועופף בתיבת נח: תנינים, תוכים, קנגורו, טווסים, נחשים, קופים, עטלפים, לטאות ואפילו עזה פזיזה אחת שכירסמה את העגלה ושלפה מתוך התיק שלי קרואסון שיובא מפטיסרי יוקרתי בתל אביב.

אבל מיכאל לא הביע התלהבות יתר מבעלי החיים ה"אמיתיים", העדיף את הגרסאות המצוירות שלהם על שלטים ועלונים וליתר ביטחון דרש להיות על הידיים המיוזעות של אמא ואבא.

קוראים מסורים של הטור כבר יודעים שהילד אינו חובב שינה. גם בסוף השבוע האמור הוא לא נח לעתים תכופות מדי, ודאי שלא בלילה ולמרבה ההפתעה - גם לא בנסיעה המפרכת. כדי שבכל זאת יעצום עין פה ושם, מישהו מאתנו נאלץ לנטוש את המיטה הרכה ולישון על הרצפה לצדו. סימני העייפות, שניכרו בו ובנו, הגיעו לשיאם באמירה "אמא, היום לא כיף".

"מה לא כיף?" נבחתי בתגובה. "לא ראינו תנינים? לא קיבלת גלידה?"

"כיף, כיף", היסה אותי בטון מרצה, "עכשיו הביתה!"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ