מת מנכ"ל מוזיאון תל אביב פרופסור מרדכי עומר

פרופ' מרדכי עומר שימש בתפקידו כמנכ"ל ואוצר ראשי של מוזיאון ת"א לאמנות מאז 1993. הוא מת לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן

דניאל ראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל ראוכוורגר

פרופסור מרדכי עומר, המנכ"ל והאוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות, מת הלילה (שישי) והוא בן 70. פרופ' עומר לא הותיר אחריו משפחה. הלוויתו תתקיים היום בבית ההלוויות בשכונת רוממה בירושלים.

עומר הלך לעולמו בבית החולים איכלוב בתל אביב, בו אושפז בחודשים האחרונים בשל מחלת הסרטן. סיבת המוות היא ככל הנראה קריסת מערכות לאחר השתלת מח עצם שכשלה.

מוזיאון תל אביב לאמנות, רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב יפו ויו"ר חבר הנאמנים, מועצת המנהלים, ההנהלה והעובדים, מסרו כי הם המומים וכואבים על פטירתו של פרופ' מרדכי עומר, מנכ"ל ואוצר ראשי של המוזיאון, שנפטר הבוקר לאחר מחלה קשה

עומר שימש בתפקידו כמנכ"ל ואוצר ראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות מאז שנת 1993. במקביל, הוא היה גם מרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב וייסד את הגלריה האוניברסיטאית בתל אביב.

עומר החל ללמד בבצלאל ובאוניברסיטת תל אביב עם שובו לישראל מארצות הברית בתחילת שנות ה-70. מ-1976 שימש באוניברסיטה כמרצה בכיר ומ-1986 כפרופסור, ראש החוג לתולדות האמנות.

בינואר האחרון קיימה הפקולטה לאמנות באוניברסיטת תל אביב טקס להשקתו של ספר מחווה שהוציאה לאור לכבוד פרישתו של פרופ' לגמלאות לאחר יותר מ-25 שנות הוראה ועשייה מגוונת. האנתולוגיה, "The Beauty of Japheth in the Tents of Shem" שמה, נערכה בידי ד"ר נסים גל ופרופ' חנה טרגן. היא כוללת 780 עמודים באנגלית, שמשולבים בהם מחקרים, מאמרים וכן דימויי דיוקנאות של עומר שיצרו אמנים שונים.

המאמרים בספר, בין השאר מאת ארתורו שוורץ, ג'אד נאמן, משה ניניו ושרית שפירא, סובבים את נושאי עיסוקו הרבים של עומר כאחת מדמויות המפתח בשדה האמנות הישראלי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ