תיאה אוברט בת ה-25 זכתה בפרס אורנג' הבינלאומי לספרות

אוברט, שכתבה את רומן הביכורים "אשת הנמר", היא הסופרת הצעירה ביותר שזכתה בפרס בכל שנותיו. מנימוקי השופטים: "זהו ספר מאוד אמיץ. חיפשנו ספר שישנה אותנו כקוראים"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הזוכה בפרס אורנג' לספרות לשנת 2011 היא תיאה אוברט בת ה-25, שכתבה את רומן הביכורים "אשת הנמר". אוברט היא הסופרת הצעירה ביותר שזכתה בפרס ב-16 שנותיו. פרס האורנג', אחד הפרסים היוקרתיים בבריטניה, ניתן מדי שנה לנשים בלבד, סופרות מכל העולם, בעבור מצוינות, פתיחות ומקוריות בכתיבת ספר שראה אור באנגלית. אוברט, ילידת בלגראד, מתגוררת כעת בניו יורק ותקבל את הפרס בשווי 30 אלף ליש"ט.

השופטים שיבחו את "אשת הנמר" ואמרו כי הוא עדות לכך שמדובר בכישרון ספרותי מלהיב. יו"ר חבר השופטים, בטאני יוז, אמרה כי הרומן של הסופרת עמד בקריטריונים של הפרס בהיותו מקורי, נגיש ומצוין. "זהו ספר מאוד אמיץ", אמרה יוז, "חיפשנו ספר שיש בו מעין אלכימיה, שישנה אותנו כקוראים וישנה את האופן שבו אנחנו חושבים על העולם, ו'אשת הנמר' בהחלט עושה את זה".

אוברט אמרה כי הפרס הוא כבוד עצום. "באמת לא ציפיתי לזכות", אמרה, "אז כשהם קראו בשמי היה לי רגע סוריאליסטי של אושר פנטסטי ועליצות".

בשנה שעברה כבר זכתה אוברט להיות הצעירה מבין הסופרים שנבחרו על ידי מגזין ניו יורקר כעשרים הסופרים החשובים מתחת לגיל ארבעים. בין המתמודדות אותן הביסה היו אמה דונהיו וניקול קראוס.

הרומן "אשת הנמר" מתרחש בזמן מלחמת האזרחים בבלקן ואחריה, ויש בו מאגיה ופולקלור לצד ריאליזם קשוח. הספר יראה אור בהוצאת זמורה ביתן לקראת סוף שנת 2011.

בין זוכות פרס אורנג' בעבר: ליונל שרייבר, זיידי סמית, צ'יממנדה נגוזי אדיצ'י, רוז טרמין ומרילין רובינסון.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ