דוברת הפילהרמונית, דליה מרוז, מסיימת את תפקידה לאחר 17 שנה

החלפת מערך הדוברות באה על רקע היערכות לקראת סגירתו של היכל התרבות - אולם הבית של התזמורת - עקב שיפוצים ומעבר לאולמות חלופיים

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם בן זאב

בהודעה דרמטית בישרה אתמול התזמורת הפילהרמונית הישראלית על חילופי גברי במערך יחסי הציבור והדוברות שלה: במקום דליה מרוז, שהיתה בתפקיד ב-17 השנים האחרונות, תטפל בתיק חברת "שלום תל אביב" בראשות זמיר דחב"ש. ההודעה התקבלה בהפתעה רבה בקרב גופי התקשורת, שזיהו את הפילהרמונית עם עבודתה המסורה של מרוז ואהבתה הרבה וחסרת הפשרות לתזמורת; וכפי שמעיד אבי שושני, מנכ"ל התזמורת: "דליה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהתזמורת בזכות אהבתה למוזיקה ובזכות השקעה עצומה בפעילות התקשורת שלה" - תיאור נאמן לעבודתה. התדהמה הגוברת בקרב העיתונאים אף הביאה להצעה לשלוח עצומה לפילהרמונית בדרישה לבטל את פיטוריה.

חילופי הדוברות ויחסי הציבור באים ברגע עדין ביותר בפעילותה של התזמורת: ימים ספורים לפני פרסום העונה החדשה שלה, עונה שלראשונה בתולדותיה מאז הוקם אולם הבית שלה, היכל התרבות בתל אביב ב-1957, לא תתקיים באודיטוריום זה אלא באולמות חלופיים ויחסית מרוחקים - אולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב ו"האנגר 11" בנמל תל אביב.

סגירתו של היכל התרבות - לעונה אחת בלבד, כך מקווים קברניטיה - עקב השיפוצים שיחלו שם אחרי עיכובים בגלל מאבקים משפטיים ממושכים, מעוררת גל שמועות על אי-חידוש של מינויים, ועל מורת רוח בקרב רבים שמכריזים על הקפאת המנויים שלהם בעקבות המעבר. "התוכנית לעונה הבאה כלל לא נשלחה למנויים והיא תפורסם רק השבוע, ועמה יחל חידוש המינויים", אומר יהושע פסטרנק, יו"ר הנהלת התזמורת ונגן טרומבון שלה, "ולכן איך אפשר להצביע על אי-חידוש כשהחידוש עדיין לא החל?".

החלפת מערך הדוברות ויחסי הציבור בא על רקע אחר לגמרי, לדברי פסטרנק: "זו היערכות שנעשתה בדקדקנות רבה בגלל השינויים שעומדים בפתח, המעבר לאולמות החלופיים, והצורך להסביר למנויים שלנו מה עומד לקרות. השיפוצים והמעבר יזכו ודאי להד תקשורתי רב וחשבנו שנכון להיעזר בגוף גדול בהתמודדות עם השאלות הרבות שיעלו. כל שינוי מעורר חשש", מוסיף, "ואנשים לא יודעים עדיין על מערכת ההסעות שתהיה לאולמות החלופיים, על הסדרי החניה ועל האולמות עצמם. המשרד של זמיר דחב"ש הוא הגוף המתאים לטפל בכך".

"האתגר מאוד גדול", אומר דחב"ש עצמו, "מדובר בתחום שאני לאו דווקא מתמחה בו, ואנסה להביא רוח רעננה למותג הזה. הפנייה אלינו נעשתה כבר לפני שנה כמעט, על רקע חגיגות ה-75 שנה לפילהרמונית, ואשר למעבר - כל קונצרט ינוגן כמה פעמים באולמות קטנים יותר, ולכן המאזינים יזכו למקומות הרבה יותר טובים". עם פרסום תוכניית העונה - שלדברי פסטרנק היא מהאטרקטיביות ביותר זה זמן רב - ייערך קמפיין שבו יפורסמו מודעות ויוקרנו סרטונים, בקונצרטים ובאינטרנט, על הסדרי העונה שבה יוצאת הפילהרמונית ממעוזה המוגן, שהפך שם נרדף שלה, אל הלא נודע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ