התובע הכללי האמריקאי דורש עונה נוספת ל"הסמויה"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

התובע הכללי של ארצות הברית, אריק הולדר, ביטא את רחשי לבם של רבים כאשר שלח בשבוע שעבר תחינה ליוצרי "הסמויה", דייוויד סיימון ואד ברנז, שיעלו עוד עונה של הסדרה או שלפחות יעשו סרט המשך.

"אני רוצה לפנות אליהם ישירות", אמר הולדר, האישיות הבכירה במשרד המשפטים האמריקאי, "יש לי כוח להשפיע", רמז בצחוק. הוא אמר את הדברים בנוכחות שחקנים מהסדרה, שנכחו במפגש בוואשינגטון עם בכירים ממשרד המשפטים שבמסגרתו הוקרנו חלקים מהסדרה על התפוררותה של העיר בולטימור. "אני צופה שוב בקטעים האלה ונזכר כמה שהיא היתה גדולה", אמר על הסדרה של HBO, לפי האתר "ואשינגטון אקזמינר".

העונה החמישית והאחרונה של "הסמויה", שטיפלה גם במשבר בעיתונות המודפסת ובניסיונו של ראש עיר עם כוונות טובות להתקדם בעולם פוליטי מנוון, שודרה בארצות הברית ב-2008. למרות שבחי המבקרים הסדרה לא זכתה לשיעורי צפייה גבוהים בעת שידורה. (בהורדות החוקיות כיום בארצות הברית היא מצליחה ביותר).

הולדר ובכירי ממשל אחרים שיבחו את הסדרה בין השאר על התיאור הנורא והמהימן של מעגל האימים של עולם הסמים, במיוחד בקרב ילדים. הוא ציין את זה משום שמשרד המשפטים האמריקאי הקים סוכנות מיוחדת לטפל בילדים במצבים כאלה. האחראי על המלחמה בסמים במשרד, גיל קרליקובסקי, הסביר במעמד זה מול השחקנים, כי הוא ועמיתיו משתמשים בפרקים מהסדרה כדי ללמד אנשים, בכלל זה אנשי חוק, על הנושאים הרגישים הללו.

השחקן ג'ים טרו-פרוסט, שגילם בסדרה את השוטר פרז שנהפך למורה בבית ספר, הציג כמה קטעים מהסדרה והסביר כי "הילדים חונכו לא להרגיש... הם לא מסוגלים לאותת שהם זקוקים לעזרה". אל טרו-פרוסט הצטרפו ונדל פירס, שגילם את הבלש המשטרתי באנק (כעת משתתף בסדרה החדשה של סיימון, "טרמיי"), וסוניה סון שגילמה את הבלשית קימה גרגס (שכעת משתתפת בסדרה "בגוף ההוכחה").

התכנים של הסדרה החשובה הזאת גרמו להם להתגייס לפעילות חברתית בעיר עצמה: סון, למשל, מייסדת ומנהלת תוכנית לילדים בסיכון בבולטימור, ששמה ReWired for Change (משחק מלים על שם הסדרה), הקשורה לאוניברסיטת מרילנד ונלמדת בה. במקרה של השחקנית, הנושאים של הסדרה קרובים מאוד ללבה. היא גדלה באיזור הסובל מבעיות דומות בווירג'יניה. "חששתי לבקש עזרה כי פחדתי שיקחו את הילדים שלי ממני, כי הייתי אמא שצרכה סמים", סיפרה לנוכחים במשרד בוואשינגטון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ