"העיתונאים", יס דוקו | מלכודת העכבר

"העיתונאים" מבקשת לחשוף את אחורי הקלעים של עולם העיתונות המודפסת, אך למעשה היא עוסקת במצבה של תעשייה הולכת וגוועת

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

"העיתונאים", סדרת התעודה של אסף אמיר ועידית אברהמי, מבקשת לחשוף את אחורי הקלעים של עולם העיתונות המודפסת. למעשה, היא עוסקת במצבה של תעשייה הולכת וגוועת.

הפרק הראשון, ששודר בשבוע שעבר, עסק בלחץ של העיתונאים להשגת ידיעות לפני המתחרים ובאופן בלעדי. יש שיאמרו כי הפרק השני, שישודר הערב, הוא משל למה שיקרה בסופו של דבר לעיתונות המודפסת כולה.

במשך שנת קיומו האחרונה של המקומון התל-אביבי "העיר" עקבו אברהמי ואמיר אחרי ההתרחשויות במערכת של העיתון, שהיה חלוץ המקומונים בישראל והוביל את פריחתם בשנות ה-80 וה-90. לאורך הצילומים עבר המקומון שינויים דרמטיים, עד שהוחלט על סגירתו והפיכתו ל"עכבר העיר". בפרק מתארחים, פרט לעורכים ולכתבים בעיתון, גם עורכי העבר רינו צרור ורמי רוטהולץ. על רקע שקיעת כוחה של העיתונות המודפסת בכלל, והסכנה המרחפת מעל עיתונים בישראל בפרט, קשה לחמוק ממחשבות מדכדכות.

"העיתונאים". יס דוקו, 22:00

זוגיות במשבר

הערב תעלה העונה השנייה של "בטבעת זו", המסע הדוקומנטרי מחסל השמחה שמובילה גלית גוטמן בערוץ 10. "בטבעת זו" מתמקדת בכל הדברים המאמללים שזוגיות עלולה לעשות לבני זוג, ומתברר שכאלה יש רבים מאוד, מספיק בשביל שיהיו חומרים לעונה שנייה.

התוכנית הראשונה הערב תעלה פעם נוספת את סוגיית נכונותם של אנשים מסוימים לקרוע לגזרים את מסך האינטימיות המשפחתית והזוגית. הפעם ידונו באובדן התשוקה בין בני זוג. כך, לדוגמה, מוצגים בני זוג שאינם ישנים יחדיו יותר משנה, או זוג אחר הנתקל בבעיות מיניות שהביאו את האשה להציע לבן הזוג ביקורים אצל נערת ליווי. גוטמן עצמה, נעימה, אמפתית וקשובה, נראית כמעט מופתעת לפרקים משיתוף הפעולה שהיא זוכה לו מהמרואיינים מול המצלמה. חיי נישואים לא נראו מעולם קוסמים פחות.

"בטבעת זו". ערוץ 10, 21:00

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ