פעילי ימין הפיצו הודעת תמיכה של פעיל חמאס בתחנת גלי צה"ל

בהודעה פונה פעיל החמאס ריבחי רנטיסי לחברי הכנסת וקורא להם "לתת חופש ביטוי לגלי צה"ל"

אבי יששכרוף
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף
גילי איזיקוביץ

תנועת הימין "ישראל שלי" גייסה את פעיל החמאס ריבחי רנטיסי לקמפיין נגד גלי צה"ל. אתמול קיבלו מאות ח"כים, כתבים ואנשי תקשורת הודעות אס-אם-אס והודעות קוליות מוקלטות, כביכול מטעם רנטיסי, בהן הוא מציג את עצמו כ"פעיל חמאס מעזה" ופונה לחברי כנסת הדנים בימים אלו בעתיד התחנה.

תחנת הרדיו הצבאית חווה באחרונה טלטלות רבות. ועדת שרים מיוחדת דנה בהסדרת החסויות שמשדרת התחנה, המהוות חלק ניכר מתקציבה, לאחר שהצעת חוק סדורה בעניינה נדחתה. במקביל, החליט שר הביטחון אהוד ברק על פיטוריו של מפקד התחנה יצחק טוניק ומינה ועדת איתור שתמצא לו מחליף. בעקבות השינויים שעוברים על התחנה עלו טענות כי חופש הביטוי המתאפשר בה, שכולל סיקור ביקורתי גם של משרד הביטחון, נמצא בסכנה.

בהודעה פונה רנטיסי לחברי הכנסת האמורים לדון בעניין החסויות בעוד כשבוע, בוועדת הכלכלה של הכנסת, וקורא להם "לתת חופש ביטוי לגלי צה"ל. אני מתראיין בדרך כלל בגלי צה"ל וממש נותנים לי חופש ביטוי מוחלט".

התנועה "ישראל שלי", שפעילה בעיקר ברשתות החברתיות, לקחה אחריות על ההודעות שנשלחו והפיצה אתמול מכתב בו הבהירה שההקלטה של רנטיסי היא אותנטית. לרנטיסי, עם זאת, היו השגות באשר לדברים. לטענתו, ההקלטה נגבתה ממנו במרמה, לאחר שיוזמיה הזדהו כנציגי התחנה מטעם התוכנית של רזי ברקאי, שסיפרו כי הם משיקים קמפיין ציבורי לתמיכה בחופש הביטוי. "קיבלתי המון טלפונים מאנשים שסיפרו לי שקיבלו הודעות עם השם והמספר שלי", סיפר אתמול רנטיסי ל"הארץ".

זו אינה המחאה הראשונה שנשמעה נגד התנהלותה הלא מאוזנת לכאורה של התחנה. באחרונה הופץ לתקשורת מכתב, עליו חתומים כמה עשרות לוחמים וקצינים במילואים, הקוראים לבחור מפקד "שיאזן" את תוכני התחנה.

מטעם גל"צ נמסר כי "נראה שהקיצונים בחברה שלנו כל כך נואשים בניסיונם להשתלט על השיח הציבורי, עד שהשימוש באיש חמאס הוא כלי לגיטימי בעיניהם. גלי צה"ל היא תחנת רדיו מובילה וכל מי שחושש מהצלחתה, ראוי שיבדוק את עצמו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ