המלצות לסוף השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מחול

כוח מרסק

להקת "קולבן דאנס" תעלה הערב בבכורה את "בבל", יצירתו של המנהל האמנותי אמיר קולבן, שנוצרה בהשראת הסיפור התנ"כי. לדברי הכוריאוגרף, "בבל היא אמירה עכשווית, אישית ואוניברסלית כאחד, על חלומות ושברם ועל הכוח הטמון בהתרסקות". המופע משלב הקרנת וידיאו ארט של יותם וזאנה ויניב יור. רקדנים: סתיו דרור, עירית עמיחי, ארין שנד, אליסה שוגר, עמית גולדשטיין, סרגיי שאמוטה, סלע פריד והראל גרז'וטיס.

"בבל". הערב ב-22:00 במרכז סוזן דלל בת"א

הצגה

שמות ופנים

מפגש חברתי רגוע נהפך לזירת קרב מילולית בעקבות משחק של אחת הדמויות המבקשת לנחש את שמו הפרטי של בנו שעומד להיוולד בקרוב. במשחק משתתפים אורחיה של אליזבת שהכינה לכבודם ארוחת ערב מיוחדת ובהם, פייר בעלה פרופסור לספרות, ונסן אחיה, אנה אהובתו, וחברו קלוד. את המחזה "שם פרטי", שעולה כעת בבית לסין, כתבו מתיה דלאפור ואלכסנדר דה לה פאטאלייר; משתתפים: ליאור אשכנזי, דב נבון, מורדי גרשון, יעל לבנטל, מיכל לוי. ביים משה קפטן.

"שם פרטי". היום ב-21:00 ומחר ב-16:00 וב-21:00 בבית ציוני אמריקה בת"א

אנימציה

כלבים מצוירים

אם גם אחרי "ואלס עם באשיר" נותרו עוד כאלה שלא הפנימו שסרטי אנימציה הם כבר לא מצרך לילדים בלבד, סוף השבוע בערוץ יס 3 ויס 3 HD יוכיח זאת סופית. 16 סרטי אנימציה ישודרו שם היום ומחר, וביניהם כמה משובחים: "מרי ומקס", סרטו המקסים של האוסטרלי אדם אליוט, "כלבתי טוליפ" של האמריקאים העצמאיים פול וסנדרה פירלינגר, "9.99 דולר" של הישראלית תתיה רוזנטל, לפי סיפוריו של אתגר קרת, וכן "שלישיית בלוויל" הצרפתי.

סוף שבוע אנימציה. יס 3, שישי-שבת

ילדים

בואי אמא

"משהו נפלא עומד לקרות" של תיאטרון אורנה פורת היא הצגה מקורית ומלהיבה, העושה שימוש בתיאטרון תנועה. מוצג בה סיפורו של ילד המתגעגע לאמו, עד שובה הביתה עם הפתעה: אח קטן. הפריטים שבחדרו של הילד משמשים את השחקנים, בבימויה של גליה פרדקין, ליצירת דמויות מלאות צבע והומור. כתב איציק ויינגרטן. בהשתתפות רענן פז, מור ענטר, נגה שחר, אלעד אטיאס ונדב צדקה. לבני 4 עד 9.

"משהו נפלא עומד לקרות", מרכז סוזן דלל בתל אביב, שבת 10:00, 11:30

טיול

ממעוף הציפור

החברה להגנת הטבע מציעה בשבת שני סיורים של התחדשות: האחד הוא של פארק אריאל שרון שצמח מתוך אתר חירייה. הסיור הוא טיול צפרות וטיבוע בפארק. הוא יספק היכרות עם עולמם של העופות והדורסים ויימשך כשעתיים. הסיור השני הוא אל נחל כלח בכרמל בעקבות סימני השריפה הגדולה. המטיילים יראו איך הטבע משתקם וילמדו על מנגנוני ההישרדות של הטבע. פרטים והרשמה בחברה להגנת הטבע. www.teva.org.il.

בין נחל כלח לפארק אריאל שרון. מחר

הרצאה

ז'יז'ק בתל אביב

הפילוסוף ומבקר התרבות הסלובני סלבוי ז'יז'ק יישא היום הרצאה באירוע לרגל פרסום ספרו של אודי אלוני, "מה רוצה יהודי? על דו-לאומיות ורוחות רפאים אחרות", שראה אור בהוצאת אוניברסיטת קולומביה. ז'יז'ק מוכר בעיקר בזכות ביקורת האידיאולוגיה והתרבות שלו, שבהן הוא ממזג רעיונות מהפסיכולוגיה הלאקאניאנית ומגישות מרקסיסטיות. הכניסה חופשית להרצאה, שתתקיים בסמוך לחנות הספרים תולעת ספרים ברחוב מזא"ה 7 בת"א.

הרצאה של סלבוי ז'יז'ק. היום ב-17:00 בת"א

מוסיקה

עיר מפלט

עלמה זהר, איל פרידמן (קוואמי), "נציגי הגרוב" ו"סיסטם עאלי" הם כמה מהמוסיקאים שיופיעו היום באירוע מוסיקה, מחאה וסולידריות שיתקיים בת"א לרגל יום הפליט הבינלאומי שצוין השבוע בעולם. בנוסף אליהם, יספקו מוסיקה קצת פחות מוכרת שון מונגוזה, "בילאקה" מקונגו, "סיניט" מאריתראה, "דואופ לולון" מדרום סודאן ודי-ג'יי אופיר טובול מבלוג המוסיקה קפה גיברלטר. במקום יתקיימו גם הפעלות לילדים.

מוסיקה וסולידריות. התחנה המרכזית הישנה בת"א, היום ב-12:00

הופעה

לעבוד ולשרוד

עמיר לב הוא אולי המוסיקאי הישראלי היחיד ששר ומנגן את מה שבוב דילן כינה "הבלוז של האדם העובד". באלבום האחרון שלו הוא שר את מצוקתם - אבל גם את כבודם - של זונות, פועלות ניקיון ומאבטחים. היום ב-14:00 הוא ישיר את השירים האלה ב"מפגש על עבודה והישרדות" שיתקיים במועדון לבונטין 7 בתל אביב ביוזמתה של המכללה החברתית כלכלית. במפגש ישתתף גם פרופ' גדי אלגזי.

עמיר לב. היום ב-14:00 בלבונטין 7 בתל אביב

קלאסי

צליל היסטורי

רביעיית כרמל מצאה דרך ייחודית לשלב דברי הסבר עם היצירות המנוגנות: קצת סיפור, קצת משחק - והכל ברצינות ובהקפדה. דבריו של הוויולן יואל גרינברג ממקמים את המוסיקה בהקשרה החברתי וההיסטורי; והתוספת של חברותיו - הכנרות רחל רינגלשטיין וליאה רייחלין, והצ'לנית תמי ווטרמן - ומעמיקה אותן. לתוכנית הפעם: "מוסיקת לילה זעירה" של מוצרט, שלישייה של דוחנאני ו"סרנדה איטלקית" של וולף - פוטנציאל הסברתי גדול.

רביעיית כרמל. צוותא תל אביב, היום ב-11:30

מחווה

כפפה ליד

מחר ימלאו שנתיים למותו של מייקל ג'קסון ובמועדון לבונטין 7 בתל אביב בחרו לקיים ערב מחווה לזכרו. באירוע, שיתחיל מחר ב-19:30, יופיעו מוסיקאים מעולם האינדי המקומי ויבצעו את הפרשנות שלהם, בסגנונות שונים, לשיריו של זמר הפופ. בין המשתתפים: נועה פורט, מיכאל גוטליב, דריה ורד, שאול בסר, נאור צוברי, "קורטיזון", "הפשרות", מיכל לוטן ואיילת רוז גוטליב.

מופע מחווה למייקל ג'קסון. מחר ב-19:30 בלבונטין 7 בת"א

אפשר גם

* רדיו. התוכנית "מלים שמנסות לגעת" שתשודר מחר ב-11:00 ברשת א' תוקדש לשבוע הספר. עיתונאי "הארץ" מיכאל הנדלזלץ והצלמת טלי אמיתי טביב שספרה "קירות ורוח" - חדרי עבודה של סופרים ומשוררים" ראה אור באחרונה ידברו על ספריות ציבוריות וביתיות, איסוף ספרים ועוד. מראיינת ועורכת: רותי קרן.

* הופעה. מסורת "לכלוך באוזן" נמשכת, והפעם - בערב ה-23 בסדרה - "לכלוך באוסף". בין המוסיקאים שיופיעו הערב ב-22:00 באוזןבר בתל אביב יהיו צביקה פורס, דיגיטל מי וג'ם אמני גרוב משובח בהנהגת ספי ציזלינג.

* תיאטרון. פסטיבל צו קריאה למחזאות מקורית שהחל אתמול יימשך עד מחר בצוותא תל אביב. בפסטיבל יועלו שישה מחזות חדשים שיבוצעו בקריאה מבוימת ללא תפאורה ואמצעי הפקה אחרים. את המחזות כתבו: אברהם אריאל, טל בן בינה, רותם ברוכין, טל זגרבה, אלירן כספי, ועידו סתר. בין המשתתפים: דינה בליי, אלברט אילוז, נולי עומר, דב רייזר, אלון דהן, מנשה נוי, תומר שרון, אירית בנדק-נתן, עפרון אטקין ואחרים.

* סיורים. "יפו כתמול שלשום - מיפו לנוה צדק" הוא סיור שיתקיים מחר ביוזמת עמותת תל אביב לתיירות. עוד בשבת, דמותו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק דרך שירי הילדים שכתב. פרטים בטל' 5166188-03.

השתתפו בהכנת המדור: נירית אנדרמן, עירית רוזנבלום, אבנר שפירא, צפי סער, ציפי שוחט, איתמר זהר, אלעד סמורזיק, נגה גילעם, נעם בן זאב, בן שלו, נועה כהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ