חברי האקדמיה לקולנוע וההנהלה ייפגשו היום לדון "בכשלי העמותה"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

קבוצה של חברי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה יבואו היום לישיבתה של הנהלת האקדמיה, כדי לדרוש שינוי בתקנון שיאפשר דמוקרטיזציה של הארגון. "ברצוננו להביע את מורת רוחנו באשר לפגמים וכשלים בתקנון העמותה (האקדמיה) - אשר מחייבים שינוי וחשיבה מחדש כדי להבטיח את המשך ניהולה הטוב והתקין של האקדמיה, תוך מתן זכות שווה לכל חבר", כתבו 22 חברי אקדמיה במכתב שהעבירו להנהלה באחרונה.

על המכתב חתמו, בין היתר, הבמאים יהודה ג'אד נאמן, מיכה שגריר, אורי ברבש, דן וולמן, דורון ערן ואבי בוחבוט, המפיקים דודי זילבר ואהוד בלייברג, והעיתונאי מיקי רוזנטל. במכתב נטען כי בתקנון האקדמיה פגמים שאינם עומדים בהוראות חוק העמותות, ולכן מחייבים את שינויו. "תקנון האקדמיה קובע כי באסיפה הכללית של העמותה יהיו חברים חברי ועד מכהנים וכאלו שסיימו את תפקידם בלבד, בעוד שהחוק וההיגיון מכתיבים כי באסיפה הכללית יהיו חברים כל חברי העמותה (האקדמיה) ותהיה נתונה להם זכות הצבעה בכל המשימות אותם מטיל חוק העמותות על האסיפה הכללית", נכתב.

"אנחנו מבקשים להביא לדמוקרטיזציה של האקדמיה", אמר ל"הארץ" ג'אד נאמן, שהוא אחד החברים הצפויים לבוא היום לישיבה. "קיים מצב אבסורדי שלפיו יש באקדמיה יותר מ-900 חברים, אך היא מנוהלת כעסק פרטי של כמה בעלי חזקה בלבד. זה מוגדר אמנם בתקנון, אבל אנחנו מבקשים דמוקרטיזציה שבמסגרתה כל החברים יבחרו את ההנהלה בכל כמה שנים. יושבים שם במשך שנים אותם האנשים ברוטציה, והגיע הזמן לרענן את השורות ולהפוך את הגוף הזה לדמוקרטי".

זה כמה חודשים שבקרב חברי האקדמיה לקולנוע נשמעות טענות על אופן תפקודה של האקדמיה, נגד חוסר התחלופה בצמרת הארגון, ונגד אי שיתופם של חברי אקדמיה בקבלת החלטות בו. ביקורת נשמעה גם נגד שיטת ההצבעה הנהוגה בתחרות פרסי אופיר שמקיימת האקדמיה ונגד אופיו של טקס חלוקת פרסי אופיר, אך קבוצת החברים שפנתה בבקשה להיפגש עם חברי ההנהלה החליטה שלא לעסוק בינתיים בנושאים הללו ולהתמקד בדרישה לדמוקרטיזציה. בעקבות המכתב, הוחלט בהנהלת האקדמיה להאזין לטענות של כותבי המכתב. מנכ"לית האקדמיה, אילנה שרון, אמרה כי חברים אלה זומנו לישיבת ההנהלה, כדי להציג בה את טיעוניהם. "למדנו את החומר שהעבירו אלינו, יש לנו תשובות, ונדון בכך בדיון. אנו פתוחים לשמוע את דבריהם", אמרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ