אמש בתיאטרון: מוות; עשה זאת בעצמך

התיאטרון הקאמרי מעלה את "סוף טוב", פנטזיה מוסיקלית מאת ענת גוב

מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ

בשום מקום בתכניה לא כתוב שענת גוב חלתה בסרטן, עברה תהליך ריפוי שכל אחד מבין שלא היה קל, ולמרבה השמחה היא כאן אתנו. אני חושב שזה מידע חשוב לכל צופה שבא להצגה הזו (גם כי ממילא הוא יודע; היו ראיונות בעיתונים). חשוב לי להדגיש את המידע הזה, כדי לומר שדווקא למרות שמדובר בחוויה אישית עזה שאין כמותה של המחברת, שמחייבת להעריץ אותה בכל מקרה, היא כתבה מחזה אמיץ, מקאברי כלבבי, לא עושה הנחות, לא סנטימנטלי, לא מסתיר פחדים ומישיר מבט בפני המוות וצוחק (כי אין לה ספק מי יצחק אחרון, אבל עד אז היא תחיה, ותחווה ותצחק, גם בכאב). לחיות, זה קצת למות.

להגשמת העבודה המרתקת שלה חברו גם הבמאית, המוזיקאי, המעצבת, ושני השחקנים (אלחי לויט בתפקיד מעצב הפאות יוסי וסרטן, שתי דמויות הדורשות מיומנות וחן, ויפתח קליין בתפקיד הרופא, הנדרש להיות פרטנר שווה כוחות לשחקנית הראשית, וזה לא קל). אבל זה מחזה של נשים ועל נשים (כן, כי רק הן רגישות ואמיצות מספיק לטפל בנושאים כאלה) ולכן זה ערב של השחקניות: רותי אסרסאי בתפקיד האחות עמליה, רוני שובל בתפקיד חולת הסרטן הדתיה, אמונה, בתפקיד רגיש ומלא חן, שרית וינו-אלעד שמתאמצת מאוד לא לגנוב את ההצגה וכמעט לא מצליחה, ושתיים (חוץ מגוב) שאני עפר לרגליהן: ענת וקסמן, בתפקיד השחקנית שזה עתה נודע לה שהיא חולה והיא בוחרת באומץ מערער שלווה לוותר על הטיפול, וזהרירה חריפאי, שדומה כי מעולם לא היתה מלאת חיים יותר מאשר בתפקיד זה של חולת סרטן.

שלומי שבן הוא כותב שירים מבריק, אבל אני הייתי מוותר על שני הראשונים (בעיקר הניתוח), המפגינים הרבה חוסר טעם (לתשומת לב הבמאית). התרככתי במספר המוזיקלי של הסרטן עם שרית וינו-אלעד, למרות שהייתי מוכן לוותר גם עליו. אבל הכל היה שווה בשביל שיר הניצחון של זהרירה על הסרטן. אני מאמין שהיא תעשה לו את המוות.

התיאטרון הקאמרי מעלה את "סוף טוב", פנטזיה מוסיקלית מאת ענת גוב. מוזיקה ומלים: שלומי שבן. תפאורה ותלבושות: אורנה סמורגונסקי. כוראוגרפיה: יחזקאל לזרוב. תאורה: יעקב סליב. בימוי: עדנה מזי"א

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ