בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

התזמורת הפילהרמונית. מנצח אשר פיש, והסולן הוא החלילן הבריטי הוותיק ג'יימס גאלאוויי, בקונצ'רטו מס' 2 של מוצרט. עוד בתוכנית, קטעים כליים מתוך האופרות "אביר הוורד" ו"האשה ללא צל" של ריכרד שטראוס. הערב באודיטוריום חיפה. קונצרט דומה יהיה מחר ב-22:00 (סדרת "פילהרמונית בג'ינס", בהנחיית השר גדעון סער), בהיכל התרבות בתל אביב.

"לה טרוויאטה". סיום העונה באופרה הישראלית: בביצוע האופרה של ורדי, בהפקה חדשה, משתתפים זמרים סולנים מחו"ל ומישראל בניצוח ישי שטקלר. הערב ב-20:00 וגם ביום שישי ב-13:00, במוצאי שבת ב-20:30 וביום שלישי ב-20:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הקאמרית הישראלית (1). על התזמורת מנצח גאבור הולרונג, והסולנית היא זמרת המצו-סופרן אילונה טויביס בשתי קנטטות של באך: מס' 35 ("רוח ונפש מתבלבלים", עם עוגב) ומס' 53. עוד יבוצעו: "תפילה למיתרים" מאת צבי אבני והסימפוניה מס' 6 של שוברט. הערב ומחר במוזיאון תל אביב.

הקאמרית הישראלית (2). הפעם המנצח הוא מישה סנטורה (אורח מארצות הברית). סולנים: נגן הבאסון מאוריציו פאאז, בקונצ'רטו של ובר, הפסנתרן דניאל גורטלר בקונצ'רטו ק' 466 של מוצרט. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 22 של היידן והסימפוניה מס' 3 של שוברט. ביום שלישי במוזיאון תל אביב.

תזמורת קאמרטה. על האופרה "הרוקח" של היידן (המועלית ככל הזכור לראשונה בישראל), בבימוי יוליה פבזנר, מנצח אבנר בירון, עם שלושה זמרים מחו"ל (לרבות מרי נלסון) והזמרת הישראלית אגם אנגלרד. הערב בכרמיאל; ביום שישי ב-13:30, במוצאי שבת ב-21:00 וביום ראשון במוזיאון תל אביב; ביום שלישי באולם הנרי קראון בירושלים.

פיגארו בבאר שבע. האופרה של מוצרט מועלית במתכונת בימתית, בבימוי ניב הופמן. על זמרי "אופרה סטודיו" ועל תזמורת סינפונייטה מנצח דורון סלומון. במוצאי שבת ב-21:00 וביום שני בהיכל אמנויות הבמה בבאר שבע.

הסימפונית ירושלים. לביצוע הרקוויאם של ורדי בניצוח עומר ולבר מצטרפים אל התזמורת ארבעה זמרים סולנים, ובהם אירה ברטמן וולדימיר בראון, ומקהלת האופרה הישראלית. מחר ב-20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

שוברט בצוותא. בשחרית ינגנו קשתנים ובהם חברי רביעיית המיתרים "דפנה", והפסנתרן תומר לב. הם יבצעו את רביעיית "המוות והעלמה" ואת חמישיית "דג השמך" של שוברט. הזמרת עינת ארונשטיין תבצע את שני שירי שוברט הללו. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

רביעיית "כרמל". אל הקשתנים מצטרפת נגנית הוויולה יעל פטיש, לנגינת חמישיות מאת מיכאל היידן, דבוז'ק, בן חיים. דברי הסבר: חבר הרביעייה הוויולן יואל גרינברג. מחר באוניברסיטה הפתוחה ברעננה, במוצאי שבת ב-21:00 באולם ענב בתל אביב.

קלרינט ופסנתר. גלעד הראל ואילן גרילסהאמר מגישים תוכנית מושכת ובה יצירות מקוריות ועיבודים, מבאך דרך מוצרט, שנברג ופרוקופייב, ועד יונתן קרן ומתן פורת. מחר באולפן התיבה ב"חצרות יפו" (דרך שלמה פינת שדרות ירושלים).

לנגנים צעירים. נגנים בני עשרה, בכלים שונים, מבצעים יצירות שחוברו במיוחד בשבילם. המחברים הם אנדרה היידו, איל אדלר, חנה אג'יאשווילי, ראובן קז'ילוטי, אבנר חנני, הילת בן קנז. ביום ראשון ב-19:30 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

שחריות בעין כרם. שני אירועים: בראשון ינגנו הרכבים קאמריים (שלישיות פסנתר) של סטודנטים מבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, זאת ביום שישי ב-12:00; גם באירוע השני מדובר בטריו פסנתר (מרייה רוזנבלט וקיריל מיכנובסקי, בכינור ובצ'לו, עם אריאל הלוי), שינגן שלישיות מאת ברהמס, גריג וצ'ייקובסקי. זאת בשבת ב-11:00. שני האירועים במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

סדנת האופרה. כבכל קיץ, גם השנה מתקיימת הסדנה הבינלאומית בניהולה של ג'ואן דורנמן, בהשתתפות זמרים צעירים מארצות רבות. האירועים הראשונים הם כיתות אמן פומביות, עם טובי המדריכים, לרבות דורנמן עצמה. ביום שני וביום שלישי ב-19:30 במרכז המוסיקה ביפו (ליד איצטדיון בלומפילד).

פילהרמונית לילדים. איל עין-הבר מנצח, ומשתתף צמד הפסנתרנים סיון סילבר וגיל גרבורג. מנחה: חיותה דביר. יישמעו קטעים מתוך "קרנבל החיות" ומתוך "אגם הברבורים", וגם "בת הים הקטנה" של ליאור נבוק. מחר ב-17:30 בהיכל התרבות תל אביב.

להיטי אופרה. זמרות וזמרים מצוות האופרה הישראלת, עם איתן שמייסר בפסנתר ומיכאל אייזנשטדט (הנחיה), מגישים מחרוזת ארוכה של אריות מתוך אופרות. מחר בחצות (ועד לפנות בוקר) במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תזמורת יהודית-ערבית. תייסיר אליאס מנצח על תזמורת הנוער, והתוכנית כוללת מוסיקה ערבית לצד עיבודים לשירי נחום נרדי ומתתיהו שלם, בין השאר. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

בארוק איטלקי. הנגנים הם דורט פלורנטין בחליליות ואסיף עם-דוד, צ'מבלו. מחר ב-19:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

כינוס חוקרים. מדובר ביומיים גדושי הרצאות מטעם האגודה הישראלית למוסיקולוגיה. להלן ציון קצתן, ללא פירוט. ביום ראשון: ב-10:00 ישוחח הרי גולומב על האופרות של מוצרט, ב-13:00 הזמרת רונה ישראל-קולת על "דינמיקה של זייפנות" (בזמרה), ב-15:00 הרצאות על מנדלסון, ברטוק, ליסט, מאהלר, ב-17:00 על מוסיקה מוקדמת, ב-18:00 רסיטל קצר משירי מאהלר עם רונה ישראל ופסנתרן. ביום שני: ב-10:00 על פאול בן חיים (לרבות נגינה), ב-16:00 על מוצרט ועל יוסף ברדנשווילי, ב-18:00 ישוחח גלעד ברעלי על הלחנה, ביצוע, אלתור. הכל באוניברסיטה הפתוחה ברעננה.

"התקוה". אסתרית בלצן מציגה את מחקריה על מקורותיו וגלגוליו של ההימנון הלאומי. ביום ראשון ב-19:00 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

על גלן גולד. המבקרת והמוסיקולוגית אורה בינור תציג סרטים ותשוחח על חייו ועל מורשתו של הפסנתרן האגדי. מחר ב-17:30 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.



נישואי פיגארו. מוצרט עם זמרי אופרה סטודיו


עומר ולבר. ניצוח על ורדי



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו