בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תערוכות חדשות

תגובות

חמישי

לילה לבן בתל אביב

גלריה בינט בתל אביב (פרישמן 15). במקום תיפתח הערב תצוגה חדשה מאוסף הגלריה ויוצגו בה עבודות שכולן נוצרו לפני 1962, שנת הקמת הגלריה. בין השאר, יוצגו עבודות של ראובן רובין, אביגדור אריכא, מרדכי לבנון, אנה טיכו ויוסף זריצקי.

גלריה דביר ביפו (ניצנה 11). "שאלות קיטבג - מיצב (עבודה מארכיון 2006-2011)", תערוכת יחיד של האמנית ההולנדית פאולין אולטטן, תיפתח הערב במקום. במסגרת אירוע הפתיחה יתקיים ב-21:00 מיצג של האמנית.

גלריה דן בתל אביב (גורדון 36). "פרא", תערוכה משותפת לאמנים יפתח בלסקי ויעל יודקוביק, תיפתח הערב במקום. בתערוכה, שאצרה רוית הררי, מתייחסים האמנים למיתוסים ולייצוגים שגורים של גבריות וליחסי אדם, חיה וטבע.

גלריה נ&נ אמן בתל אביב (גורדון 26). "חלומות צלולים", תערוכת יריד של הצלמת עינת שריג רייך, תיפתח הערב במקום. לרגל הלילה הלבן, תארח הגלריה הופעה של אורי כנרות ועוזי פיינרמן ב-20:00.

פלורנטין 45 בתל אביב (רח' פלורנטין 45). "עונה בגן עדן", תערוכה קבוצתית, תיפתח הערב במקום. בין המציגים יהיו גבי קריכלי, מיכאל קסוס-גדליוביץ' ואורלי הומל. התערוכה תוצג במשך חודש.

גלריה יאיר בתל אביב (אבן גבירול 6). "העצב החשוף", תערוכה קבוצתית, תיפתח הערב במקום. בתערוכה, המציגה עבודות אמנות טעונות כאב וחשופות, יוצגו עבודות של אביבה אורי, אסף רהט, אורי שטטנר ועוד.

סלון יפו לאמנות פלסטינית בנמל יפו (מחסן 2). "מחוץ למקום", תערוכת יחיד של האמנית רובא סלאמה, תיפתח הערב במקום. בתערוכה, עוסקת סלאמה, בוגרת בצלאל, ביחס שבין היחיד לכלל ובשאלת זהותה האישית. אצרו את התערוכה יאיר רוטמן ואמיר נוימן.

מתחם קיבוץ גלויות 45 בתל אביב (רח' קיבוץ גלויות 45). "הקצה הפרימיטיבי של הקו", מיצג של איריס גולדברג, ליאת פיש שדה ואליסון שר, יוצג הערב ב-20:00 ושוב ב-21:30. במקביל תוצג תערוכה קבוצתית במקום, שבה ישתתפו בין השאר אלי דינר ומיכל גבע. עוד במקום: תערוכת עבודות סטודנטים לערב אחד ותערוכת יחיד של איגור בירקן.

גלריה טבי לאמנות בתל אביב (אחוה 24). "המרכז להרחקת יונים", תערוכת יחיד של רוית משלי, תיפתח הערב במקום. אצרו את התערוכה שגיא רפאל ודנה גילרמן (ראו מסגרת "לראות ולהיראות").

גלריה צדיק ביפו (שמעון הצדיק 16). גד אולמן, רבקה קוה, אמנון יוהס ואמנים נוספים משתתפים בתערוכה הקבוצתית "אודה לים" שאצר דן בירנבוים במקום. כחלק מאירוע הפתיחה, יתקיים במקום מיצג של אבנר איתן וסטפן פרי, בשעה 20:00.

גלריה גרשטיין בתל אביב (בן יהודה 99). "התמקרות", מושג שפירושו "התמכרות ליצור יצירות התלויות על קירות", לדבריו של דוד גרשטיין, הוא שמה של תערוכת עבודות חדשה של האמן שתיפתח הערב במקום, במסגרת אירועי הלילה הלבן.

מוזיאון בית התנ"ך בתל אביב (שד' רוטשילד 16). במקום תיפתח הערב תערוכתו של פאפו יעקב, "תל אביב הקטנה בהשתקפות עכשווית". התערוכה תוצג עד 29 ביולי.

קניון רמת אביב (איינשטיין 40). במקום תיפתח תערוכתה של אילנה טמאן, "מחזוריות בטבע". אצר גיא עולמי. עוד תוצג במקום תערוכתו של הצלם אליעד יהלום, "צילומים מרחבי העולם".

ועוד. במסגרת אירועי הלילה הלבן בתל אביב יהיו פתוחים גלריות ומוסדות האמנות בעיר עד שעות מאוחרות מן הרגיל. מפגשים ואירועי שיח גלריה יתקיימו הערב במוקדים הבאים: במוזיאון ת"א לאמנות (שד' שאול המלך 27) שיחה עם שרון פוליאקין ב-20:00. בגלריה שלוש (מזא"ה 7) מפגש עם נדב ויסמן ב-20:00 והקרנת לקט עבודות וידיאו בינלאומיות מ-21:00 עד 23:00. בגלריה שטרן (גורדון 30) ייערך הערב אירוע "אמנות, ג'ז ויין", בין 20:00 ל-22:00. במסגרת האירוע תושק תצוגת הקיץ של הגלריה. גלריה ארמנו טדסקי (לילינבלום 3) תארח לשיח את דוד קסמן ושרון פזנר ותקיים מפגש עם האדריכל האיטלקי לואיג'י פיאצנטיני וג'ני חנונה, מבעלי הגלריה. החל מ-21:00. בגלריה הקיבוץ (דב הוז 25) יחל ב-20:00 ערב קריאה לרגל נעילת תערוכתה של ענת מיכאליס לוי, בהשתתפות טלי תמיר, הדס עפרת ואחרים. בגלריה אנגל (גורדון 26) יחל היום ב-10:00 אירוע "שוק אמנות" (מכירת עבודות אמנות, חפצים וספרים), שיימשך עד 23:00 וגם מחר בין 10:00 ל-14:00. בגלריה אינדי (יהודה הלוי 57) יתקיים

מפגש עם שגית זלוף נמיר, שתערוכתה מוצגת במקום, ב-20:00. הגלריה תישאר פתוחה עד חצות. בגלריה החדר (גוטליב 11) יתקיים ב-20:00 שיח גלריה עם קרן יעלה גולן בתערוכתה. בדיזנגוף סנטר (מעבר קולנוע דיזנגוף, קומה 1) יוקרנו 50 קליפים ותוצג תערוכת תצלומים ששמה "המרוטשים" של האמן פיני סילוק. בסדנאות האמנים (אליפלט 18) ייערך החל מ-21:00 "ערב טרנסצנדנטלי" שאצר איתן בוגנים, ובו עבודות וידיאו ומיצג של כריס אייזק, טל אלפרשטיין ועוד. במוזיאון א"י (חיים לבנון 2) ייערכו סיורים בתערוכות המוצגות החל מ-20:30. במקביל, יתקיים בפלנטריום

המופע האור-קולי "סוניק-ויז'ן", ב-21:45, 20:30 ו-23:00. המוזיאון יינעל בחצות. בגלריה אורבן גלרי (בן יהודה 74) תוצג תערוכתו של צלם העיתונות זיו קורן, "נקודות ציון". מפגש עם קורן יתאפשר החל מ-20:00. במתחם התחנה תיפתח תערוכת צילום ששמה "נגיעות", שתוצג במשך שלושה ימים. במלון ארטפלוס (בן יהודה 35) יתקיימו שלושה סיורים מודרכים בין החדרים, שיצאו ב-18:00 ולאחר מכן בכל שעה עגולה. במקביל, יוקרנו עבודות וידיאו של חיה רוקין, מעין שטראוס ועוד. בגלריה המרכזית בתחנה המרכזית החדשה (קומה 5) יתקיים שיח גלריה ו"אירוע היא" בתיאטרון קרוב, החל מ-21:00.

קארפור, המרכז הים תיכוני לאמנות עכשווית במרכז תרבות צרפת בחיפה (אליהו חכים 6). "רה-אוריינטציה", תערוכה קבוצתית, תיפתח הערב במקום. בתערוכה, שאצרו בלו סימיון פיינרו ואביטל בר שי, יציגו גלעד אופיר, נזקט אקיץ', מארק יאשאייב, מיקי קרצמן ועוד. ב-17:00 יחל במקום יום עיון במסגרת הכנות לביאנלה הים-תיכונית השנייה לאמנות.

אגריפס 12 בירושלים (רח' אגריפס 12). "עין באין", תערוכת יחיד של בתיה רוזנק, תיפתח הערב במקום. התערוכה, שאצרה אורנה מילוא, תינעל ב-25 ביולי.

שישי

מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית (אבא הלל 146). "Gardening", תערוכת יחיד של ליאור וילנצ'יק, תיפתח במקום במסגרת סדרת "שישי ראשון". אצרה איילת השחר כהן.

גלריה אפרת בתל אביב (גורדון 21). "מסע", תערוכת יחיד ראשונה של ננסי פרוכטמן, תיפתח במקום ב-11:30. את התערוכה, שתוצג במשך שבועיים, אצרה ד"ר דליה הקר-אוריון.

גלרינה גלריה לאמנות בבת שלמה. במקום תיפתח תערוכתו של פרופ' יוסף שאלתיאל, "האשה הסמויה מן העין", תערוכת ציורי אקריליק על בד. במקביל תוצג "בחירה אישית", תערוכת מכירה קבוצתית שבה משתתפים אהרון כורם, סיגל יער, רות שצמן ושולי חיימזון.

שבת

מוזיאון חיפה לאמנות (שבתאי לוי 26). תחת הכותרת המשותפת "באופן פורמאלי", ייפתחו במקום ב-20:00 שתי תערוכות חדשות שאצרה רותי דירקטור: "קו שנוצר על ידי הליכה" תהיה תערוכה מתמשכת וישתתפו בה אמנים רבים שידריכו סיורי הליכה אישיים בחיפה, בערב הפתיחה יהיו אלו אריאל אפרים אשבל ויאן סבסטיאן שובה, שחר מרקוס ובני קורי ואפרת קליפשטיין; "ומה לעשות עם ציור במאה ה-21?", תערוכה קבוצתית, תכלול עבודות של גיא אביטל, עדן בנט, דנה יואלי, שי יחזקאלי, דבי קריכלי ועוד.

המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון (ירמיהו 16). במקום ייפתחו ב-20:00 שתי תערוכות חדשות: "שלוש בעשר", שאצרה ד"ר טל בן צבי, תכלול עבודות של מאשה רוביו, מריה פומיאנסקי ואירינה בירגר; "חילופי חומרים", תערוכה שאצרה עידית פורת, תציג את עבודתן המשותפת של נשות שכונת ג'סי כהן שחברו לאמנויות-יוצרות בתחומים שונים. עוד בשבת, ייערכו מפגשי שיח במקום: ב-14:00 עם אמניות "שלוש בעשר" וב-15:20 עם זויה צ'רקסקי, מיכאל גרובמן ועוד.

סדנאות האמנים בתל אביב (אליפלט 18). במקום ייפתחו ב-20:00 התערוכות "64 קוב" של רענן חרל"פ ו"חומה ומגדל" של חן שפירא. את התערוכות, שיציגו עבודות פיסול וציור, אצרה ד"ר ורד זפרן גני.

בית ART-ST ביפו (הצדף 8). "כאב בטן", תערוכת אוסף גלריה, תיפתח במקום ב-19:30. בתערוכה עבודות של אנג'ליקה שר, אחמד כנען, שחר יהלום, ליהי תורג'מן ואחרים. אצרה ליאורה בלפורד.

גלריה שהם בתל אביב (גאולה 45). "על פניה", תערוכת צילום ופיסול של שלומית הייט ובתיה מלכא, תיפתח במקום ב-19:30. אצרו את התערוכה נורית ירדן וצילה שהם.

בית אוסף קופפרמן בקיבוץ לוחמי הגטאות. במקום תיפתח ב-11:30 התערוכה "במקביל", שאצרה טלי שמחוני פרג ובה מבחר עבודות חדש של משה קופפרמן. בתערוכה יוצגו עבודות מתקופות שונות בחייו של האמן, בהן עבודת שמן על בד גדולת ממדים שעברה שימור לקראת התערוכה.

גלריית קיבוץ לוחמי הגטאות. "כלאי רוח-פסלים", תערוכת יחיד חדשה לאמן נטע שפירא, תיפתח במקום ב-12:30. אצר את התערוכה יורי כץ.

גלריה נען בקיבוץ נען. במקום תיפתח ב-11:00 תערוכת ציורים מהשנתיים האחרונות של האמנית רעיה מנובלא. התערוכה תוצג במקום במשך שלושה חודשים.

גלריה מיקה לאמנות ישראלית בתל אביב (בן יהודה 97). "דיוקן אחר", תערוכת יחיד של חיים סניור, תיפתח במקום ב-20:00. אצרה את התערוכה דנה גילרמן.

גלריית קיבוץ מחניים. במקום תיפתח ב-11:30 התערוכה "אוברלוק" של יעל ברלב. התערוכה תוצג עד 3 בספטמבר.

הגלריה בבארי. במקום תיפתח ב-11:30 תערוכת הסיום של תלמידי מגמת האמנות בביה"ס נופי הבשור. שיח גלריה עם המשתתפים ייערך במקום ב-13:00.

שני

גלריות בניין העירייה בראשון לציון (הכרמל 20). שתי תערוכות חדשות ייפתחו במקום ב-19:30: "מתגעגע" של אריה לויט ו"רגע שנתפס בחומר" של מרינה אשרוב. במקביל, תיפתח תצוגה חדשה של "קירות אמן" במקום, בה מציגים אלכס וידרובניק, לאה בן יוסף ועוד. אצרה אפי גן.

שלישי

גלריה דביר בנמל יפו (מחסן 2). תערוכת יחיד של האמנית אתי אברג'ל, תחת הכותרת "בין הפרקים (2000-2011)", תיפתח במקום ללא אירוע פתיחה רשמי. התערוכה תוצג עד ה-24 בספטמבר.

רביעי

גלריות בית עיריית נתניה (הצורן 6, אזה"ת פולג). "אור וצל", תערוכת אמני נתניה, תיפתח במקום ב-18:30. בתערוכה, שתוצג עד סוף אוגוסט, יציגו סמדר ברנע, נירה בן חור, קטי עזרא ועוד.

שיח גלריה

בגלריה גורדון בת"א (בן יהודה 95) מפגש עם פיליפ רנצר בשישי ב-12:00. במוזיאון פ"ת (ארלוזורוב 30) יתקיים בשבת ב-12:00 שיח גלריה עם פלג דישון בתערוכה "שש בש". בגלריית הקצה בנהריה (לוחמי הגטאות 34) ייערך בשבת ב-11:30 שיח גלריה בתערוכתו של דוד גרשטיין, "בשביל האופניים". בשכונת מוסררה בירושלים תערוך קבוצת מוסללה סיורים מיוחדים בשלישי בין 17:00 ל-23:00 לציון 40 שנה לתחילת מאבקם של הפנתרים השחורים. במקביל תיפתח תערוכתה של שולה קשת ברחוב הע"ח 7. בגלריה מנשר לאמנות בת"א (דוד חכמי 18) ייערך בשלישי ב-18:00 שיח גלריה עם האוצרת גליה יהב והאמנים המציגים. בגלריה האוניברסיטאית בתל אביב (כיכר אנטין, אוניברסיטת תל אביב) ייערך בשלישי ב-17:00 שיח גלריה אחרון עם רות דורית יעקובי בתערוכתה. במוזיאון ישראל בי-ם (רופין 11) ייערך בשלישי ב-19:00 שיח גלריה עם יגאל צלמונה בתערוכה "שעון חול" של מיכה אולמן. במרכז ההנצחה בקריית טבעון תתקיים ברביעי ב-10:30 הרצאה של שחר מרנין דיסטלפלד בנושא "המרחב הביתי באמנות", ואחריה שיח גלריה עם עלמה שניאור, יעל יוהס, פטמה שנאן וטלי כהן גרבוז.



אסף רהט, ללא כותרת, 2011. גלריה יאיר בתל אביב


משה קופפרמן, ללא כותרת, 1996. בית אוסף קופפרמן בקיבוץ לוחמי הגטאות



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו