פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים ייפתח הערב בהקרנת "סופר 8"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה-28 במספר ייפתח הערב ב-20:00 בטקס בבריכת הסולטן בירושלים. במסגרת אירוע הפתיחה יוענקו אותות הוקרה לבמאי הישראלי ערן ריקליס ("הכלה הסורית", "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש"); למרצה, המבקר והמנהל האמנותי נחמן אינגבר ולבמאי ההונגרי בלה טאר, שמתארח השנה בפסטיבל. בתום הטקס יוקרן סרט הפתיחה של הפסטיבל, "סופר 8", סרט מדע בדיוני בבימוי ג'יי ג'יי אברהמס ובהפקתו של סטיבן ספילברג. הפסטיבל יימשך עשרה ימים ויוקרנו בו יותר מ-200 סרטים.

השנה יחולק פרס חדש בפסטיבל הקולנוע ירושלים: פרס חביב הקהל, שיינתן לאחד מ-11 סרטי העלילה הישראליים המתמודדים השנה על פרס חג'ג' לסרט הטוב ביותר; כך הכריזו אתמול קרן ון ליר, הנהלת סינמטק ירושלים ופסטיבל הקולנוע. בזכות הפרס החדש הוסיפו מארגני הפסטיבל הקרנה נוספת לסרטים הישראליים המתמודדים בתחרות, כדי שהקהל יוכל להצביע ולבחור את הסרט שלו יוענק הפרס. פתקי הצבעה יינתנו לקהל בשתי ההקרנות של כל אחד מסרטי התחרות, ושקלול ההצבעות ייעשה לקראת תום הפסטיבל. בטקס הסיום יוכרז הסרט הזוכה בפרס חביב הקהל והוא יזכה את יוצריו בפרס בסך עשרת אלפים שקלים.

11 הסרטים הישראליים המתמודדים השנה על פרס חג'ג' הם "אודם" של יהונתן סגל, "אוסטרליה שלי" של עמי דרוזד, "אורחים לרגע" של מאיה קניג, "אחותי היפה" של מרקו כרמל, "איש ללא סלולרי" של סאמח זועבי, "בוקר טוב אדון פידלמן" של יוסי מדמוני, "הנותנת" של הגר בן אשר, "השוטר" של נדב לפיד, "סלסה תל אביב" של יוחנן ולר, "עמק תפארת" של הדר פרידליך ו"רסיסי אהבה" של ניסים נוטריקה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ