נירית אנדרמן

"חיים יקרים", סרטו של העיתונאי הישראלי שלומי אלדר, יתמודד בחודש הבא על פרס מטעם ערוץ המוזיקה VH1 והארגון החברתי האמריקאי DO SOMETHING.

כל שנה מקיים ארגון DO SOMETHING תחרות, שבה מועמדים לפרסים צעירים אמריקאים הפועלים בתחומים שונים למען שינוי חברתי, וכן יוצרים מתחומי המוזיקה, הטלוויזיה והקולנוע, התורמים לקידום מיזמים חברתיים.

רשימת המועמדים כוללת, בין היתר, את הזמרים ליידי גאגא וג'סטין ביבר, כוכבי הקולנוע סקרלט ג'והנסן, אורלנדו בלום ודניאל רדקליף, הקומיקאים ויל פארל וכריס רוק, והדוגמניות טיירה בנקס וג'יזל.

"קיבלנו מייל מ-VH1 שהסרט מועמד", אמר אתמול אלדר. "לא היה לנו מושג על מה מדובר או מי הגיש אותנו. זה כבוד גדול שסרט ישראלי, דובר עברית, שמציג את ישראל באור שונה מאשר אמצעי התקשורת בעולם, נתפש על ידי האמריקאים כמחולל שינוי חברתי. לישראל יש פנים רבות, ואנחנו גאים להציג גם את הפנים הישראליות האחרות, אלה של חמלה, אהבת אדם וכבוד לאחר".

"חיים יקרים" מועמד לפרס בקטגוריית סרטי התעודה, ויתמודד מול "מחכים לסופרמן" של דייויס גוגנהיים, "פרשת טילמן" של האמריקאי אמיר בר לב, "The Lottery" בבימוי מדלן סאקלר, ו"Race To Nowhere" בבימוי ויקי אבלס וג'סיקה קונקדון.

"חיים יקרים" עוקב אחר משולש ישראלי-פלסטיני בחדר בידוד בבית החולים שיבא תל השומר. במרכז הסרט מתועדים היחסים הנרקמים בין צעירה מעזה שבנה גוסס ממחלה תורשתית, רופא ישראלי והעיתונאי אלדר, הנאבקים שלושתם יחד כדי להציל את התינוק החולה. על רקע סיפורם, מתרחשת בעזה המלחמה בין ישראל לחמאס ומוסיפה רבדים למתרחש בבית החולים.

בטקס חלוקת הפרסים יתקיים השנה ב-14 באוגוסט בהוליווד, וישודר בערוץ VH1 ארבעה ימים לאחר מכן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ