סרטים חדשים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אלמאניה שלי

סרט גרמני שמתחיל באמצע שנות ה-60, כאשר המהגר המיליון ואחד מגיע מטורקיה לגרמניה. כעבור שנים הנכד שלו, שנולד בגרמניה לאם מקומית ואב טורקי, מתחבט בשאלות זהות בעודו עומד להיהפך סוף-סוף לאזרח גרמני מן השורה. דווקא אז קם הסב ומודיע לבני משפחתו שבקיץ הקרוב יחזרו כולם יחד לטורקיה, כדי לשפץ בית שקנה שם בכפר הולדתו. וכך יוצאת כל המשפחה יחד למסע שורשים במולדת הישנה. בימוי: יסמין סמדרלי.

Almanya - Willkommen in Deutschland. גרמניה 2011, 97 דקות

סטטוס: ידידים

סרט שהשתתף בתחרות סרטי העלילה של פסטיבל סאנדנס האחרון. העלילה מספרת על נער נבון, מדוכא ובודד, שמגיע לשנה האחרונה של התיכון מבלי שנדרש להתאמץ וללמוד באמת. הוא מתיידד עם הנערה הכי יפה ופופולרית בתיכון ומזהה בה תבונה ומלנכוליה שהיא מסתירה מתחת לפני השטח. כתב וביים: גאווין וייזן.

The Art of Getting By. ארה"ב 2011, 83 דקות

סופר 8

סרט הפתיחה של פסטיבל ירושלים האחרון, שביים ג'יי ג'יי אברהמס ("משימה בלתי אפשרית 3", "אבודים") והפיק סטיבן ספילברג. מותחן מדע בדיוני שבמרכזו קבוצת חברים, שבקיץ של 1979, בעקבות תאונת רכבת מסתורית, מבחינים בדברים משונים שמתחילים להתרחש בעיירה שלהם.

8 Super. ארה"ב 2011, 112 דקות

קאטפיש

סרט תיעודי שמתבונן באופי הקשרים שיכולים להיווצר באמצעות פייסבוק. גיבור הסרט הוא צלם ניו-יורקי צעיר, שבאחד הימים מקבל פנייה בפייסבוק מילדה בת שמונה, שמבקשת ממנו רשות להשתמש בצילומיו כבסיס לציוריה. הוא מסכים, הם שומרים על קשר אינטרנטי, ואט אט הוא זוכה להכיר את בני משפחתה וחבריה ואף מתחיל לנהל רומן וירטואלי עם אחותה הגדולה. אבל כשהוא נוסע לבקר את המשפחה, המציאות הלא-וירטואלית טופחת על פניו. הסרט, שביימו אריאל שולמן והנרי ג'וסט, כבש לו מקום של כבוד לצד "הרשת החברתית" של דייוויד פינצ'ר, כמתעד הלא-רשמי של מהפכת הפייסבוק, ועורר עניין רב מאז הקרנת הבכורה שלו בפסטיבל סאנדנס 2010.

Catfish. ארה"ב 2010, 86 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ