אסף כרמל

העיתונאי מרדכי (מוטי) גילת עוזב את "ידיעות אחרונות". אתמול הודיע גילת לראשי העיתון על התפטרותו בתום 32 שנות עבודה, בגלל תחושתו שזה זמן העיתון מצר את צעדיו. על פי הערכות, גילת יתחיל בקרוב לכתוב בעיתון "ישראל היום".

גילת חתום על מאות תחקירים, שחשפו שחיתויות ועוולות. ב-1990 פירסם תחקיר מקיף על שר הפנים אז אריה דרעי, שגרם לפתיחת חקירה משטרתית נגדו בחשד לקבלת שוחד ועבירות נוספות. החקירה הובילה להעמדת דרעי לדין ולישיבתו בכלא בסופו של דבר.

עוד קודם לכן חשף גילת את "הפגישה הלילית", פגישה שבה ניסה עו"ד רם כספי ללחוץ על עד לחזור בו מעדותו נגד הח"כ לשעבר שלמה עמר, שאותו ייצג כספי. גילת חשף גם את האי סדרים הכספיים שהיו בכנסת בתקופה שאברהם בורג היה היו"ר; את פרשת ההובלות והמתנות שבה נחשדו ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ואשתו שרה; את האירוח של מפכ"ל המשטרה לשעבר רפי פלד במלון בטבריה ("פרשת הג'קוזי") - שהוביל להתפטרותו של פלד; ופרשיות הקשורות לאיש העסקים דודי אפל.

חלק מהתחקירים ביצע גילת לבדו וחלק בעזרת התחקירנים עוזי דיין, מיכל שבת, מיכל גרייבסקי ומלי קמפנר-קריץ.

בשנים האחרונות חש גילת שעבודתו לא זוכה להערכה הראויה לה ב"ידיעות אחרונות", כי כתבותיו סובלות מצנזורה ונדחקות יותר ויותר לעמודים פנימיים. הוא חווה עימותים חוזרים ונשנים עם עורכי העיתון והמו"ל נוני מוזס, ובסופו של דבר החליט להתפטר.

גילת אישר את דבר התפטרותו, שפורסם לראשונה בקול ישראל. לשאלה אם הוא עתיד לעבור ל"ישראל היום" סירב גילת להתייחס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ