חנוך מרמרי ימונה לעורך הראשי של כנרת-זמורה ביתן

שירי לב-ארי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירי לב-ארי

אתמול אושר סופית כי העורך הראשי החדש של הוצאת כנרת-זמורה ביתן הוא חנוך מרמרי, לשעבר עורך "הארץ" וכיום מנהל המחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות בצלאל. מרמרי יחל היום תהליך של חפיפה עם העורך היוצא של ההוצאה, דב אלפון, שמונה לעורך "הארץ", וייכנס לתפקידו באופן מלא ב-1 באוגוסט.

"אני אמשיך ללמד בבצלאל עד סוף השנה, ובינתיים אעבור חפיפה ואלמד את המקצוע", אומר מרמרי. "יש הרבה דמיון בין העיסוק בעיתונות והעיסוק בספרים, זה מצריך תכונות דומות - לעבוד עם אנשים יוצרים, להפעיל אותם, לחוש את קהל הקוראים ולדעת לדבר אליו, לשמור על סטנדרטים גבוהים, לעבוד בצוות".

יש לך כבר תוכניות לעתיד?

"מאוד מוקדם לדבר על זה, לא חכם לזרוק רעיונות בוסריים".

אילו ספרים מונחים כרגע ליד מיטתך?

"בשנים האלה שאני לא עובד בעיתונות נחשפתי לכמויות קריאה שלא הייתי מורגל בהן בכל שנותי בעיתונות. חזרתי לקריאה ליניארית והתחלתי להדביק פערים. ליד מיטתי מונחים עכשיו ?מרת דאלוויי' של וירג'יניה וולף, הספר על מערכת היחסים בין סימון דה בובואר וז'אן פול סארטר, סיפורים קצרים של שלום עליכם, ?למה שלא תחיה פעמיים' של קרלו שטרנגר ואריה רוטנברג, וגם ?ארמגדון' על הפלישה לגרמניה של בנות הברית והרוסים. אני מקווה שזה לא נשמע גבה-מצח מדי".

מרמרי נולד בחיפה ב-1948. בשנות ה-70 למד בבצלאל, שם חבר לאפריים סידון, ב' מיכאל וקובי ניב, אנשי "חבורת זו ארץ" שפירסמה מדור סאטירי בשבועון "העולם הזה", ואף הוציאה את הספר "זו ארץ זו", שאייר דודו גבע. גבע ומרמרי גם כתבו יחד את "האביר זיק - ספר מדליק".

בעקבות ההצלחה זימן אותם מפיק הטלוויזיה דאז מוטי קירשנבאום ליצור תוכנית סאטירית, וכך נולדה "ניקוי ראש" ששודרה בערוץ 1.

ב-1980 הקים מרמרי את המקומון התל אביבי "העיר", שהיה עורכו במשך ארבע שנים. הוא כתב בעיתון "חדשות", וב-1988 מונה לעורך משנה של "הארץ". ב-1991 מונה לעורך העיתון ושימש בתפקיד עד 2004. בשנה זו זכה בפרס סוקולוב לעיתונות.

ב-2005 פירסם מרמרי את הספר "על האופניים" (עם עובד), שעסק ברכיבה על אופני כביש. כמו כן ערך בהוצאת עם עובד במשך שנה את הסדרה העיונית "מציאות", שבה ראו אור ספריהם של דניאל בן-סימון ורחל טל-שיר. בשלוש השנים האחרונות הוא משמש כראש המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ומפרסם טור שבועי במגזין "טיים אאוט תל אביב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ