שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הסתדרות העובדים הלאומית: "סטימצקי מכשילה את התאגדות עובדיה"

הסתדרות העובדים הלאומית הודיעה להנהלת סטימצקי כי בכוונתה לתבוע את הרשת. לטענתה, הנהלת הרשת פוגעת בחופש ההתארגנות של עובדיה באופן פסול

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מיה סלע
מיה סלע

הסתדרות העובדים הלאומית הודיעה אתמול להנהלת סטימצקי כי בכוונתה לתבוע את הרשת בשל מה שהיא מכנה ניסיון להכשיל התאגדות של עובדים במסגרתה. לטענת ההסתדרות, הנהלת רשת הספרים מתערבת ופוגעת בחופש ההתארגנות של עובדיה באופן פסול, תוך התעלמות מוחלטת מהוראות החוק. בסטימצקי טוענים כי במסגרת התארגנות העובדים "נעשו ונעשות פעולות בלתי חוקיות".

בשבועות האחרונים החלו עובדי סטימצקי להתארגן בשורות הסתדרות העובדים הלאומית. בהסתדרות טוענים כי מיד עם תחילת התהליך, נשמעו טענות מכיוון העובדים שלפיהן הנהלת הרשת עושה מאמצים למנוע את זכותם להתאגד על פי החוק.

האיום של ההסתדרות בתביעה בא בעקבות מכתב שהעבירה לאיגוד המקצועי עו"ד אורנה לין, המייצגת את סטימצקי. במכתב טענה עו"ד לין כי במסגרת התארגנות העובדים זויפו מסמכי ההצטרפות להסתדרות. "ברור שזיוף מעין זה, נוסף לכך שהוא מהווה עבירה פלילית, יש בו כדי לקעקע את הלגיטימיות של ההסתדרות, ככל שהיא תבקש בעתיד לשמש ארגון עובדים יציג בסטימצקי", כתבה עו"ד לין.

עוד טוענת לין כי עובדי סטימצקי עושים שימוש בלתי מורשה בתיבות הדואר האלקטרוני של חנויות הרשת. לטענתה, גם פעולה זאת אינה חוקית, "שכן יש בה שימוש בלא היתר בקניינה של הרשת".

סמנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בטי מצר-לוי, נפגשה בשבוע שעבר עם מנכ"ל סטימצקי, איריס בראל, וביקשה ממנה לחדול מסיכול ההתארגנות של העובדים. מצר-לוי אמרה אתמול כי "מצער שחברה במעמדה של סטימצקי בוחרת דווקא בימים בהם גואה המחאה החברתית בארץ למוסס את יוזמת העובדים הדואגים לביטחונם התעסוקתי. אנו מקווים כי מישהו יתעשת בחברה ומהר".

אתמול העבירה ההסתדרות להנהלת סטימצקי מכתב שבו היא מזהירה כי אם הרשת תמשיך לסכל את התאגדות העובדים, הדבר יגרור הליכים משפטיים מיידיים נגד החברה ונגד מנהליה, זאת על פי חוק ההסכמים הקיבוציים.

מצר-לוי אמרה כי לא תאפשר להנהלת סטימצקי "לבלום את ההתארגנות. אנו נגן על כל עובד ועובד". היא הדגישה כי "אסור לאף חברה לחשוב שהיא מעל החוק, וגם לא לעשות שימוש בדרכים שונות כדי להוקיע את יוזמתם הלגיטימית של העובדים לפעול לשיפור תנאי העסקתם".

דובר סטימצקי מסר: "במסגרת ניסיון להקמת ועד עובדים נעשו פעולות בלתי חוקיות ואף זויפו טופסי הצטרפות. הרשת מטפלת בנושא במישור המשפטי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ