איתמר זהר
איתמר זהר

רשת אי-בי-סי צפויה להודיע היום כי העונה החדשה והשמינית במספר של סדרת הטלוויזיה "עקרות בית נואשות" תהיה גם האחרונה. הסיבות לסיום הסדרה, על פי דיווחים שונים, הן בין היתר נתוני רייטינג חלשים ודרישות השכר של כוכבות הסדרה.

"עקרות בית נואשות", שעלתה ב-2004, נהנתה בעונותיה הראשונות מרייטינג גבוה. היו לה יותר מ-20 מיליון צופים בממוצע בכל פרק בארצות הברית והיא דורגה בין חמש התוכניות הפופולריות ביותר שם. לורה בוש, אשתו של נשיא ארצות הברית דאז ג'ורג' בוש, סיפרה ב-2005 בארוחת הערב השנתית לעיתונאים כי היא עצמה "עקרת בית נואשת". בוש התלוננה על השעה המוקדמת בה בעלה הולך לישון, וסיפרה כי בשעות הערב היא מקפידה לצפות בסדרה.

גם ברחבי העולם זכתה הסדרה להצלחה, אבל בשנים האחרונות הידרדרו אחוזי הצפייה ובשנה החולפת הסדרה היתה במקום 24 בלבד בטבלת התוכניות הנצפות ביותר. צ'רי, שהיה בין כותבי ומפיקי הסדרה "בנות הזהב", יצר ב"עקרות בית נואשות" פרבר אמריקאי דמיוני ששמו ויסטריה ליין. אווה לונגוריה, טרי האצ'ר ופליסיטי האפמן הן בין השחקניות המגלמות בסדרה דמויות שנעות על הקו שבין הסטריאוטיפי למוקצן, אבל עושות זאת באופן שנון ומחוכם יחסית לסדרות עכשוויות רבות.

העונה החדשה, שתעלה בחודש הבא, תהיה הראשונה ללא היוצר שלה והמפיק הראשי מארק צ'רי. הוא פרש כדי להפיק סדרות אחרות אבל גם כדי להתמודד עם התביעה שהגישה נגדו ניקולט שרידן, שגילמה את דמותה של אדי בריט. אחרי שפוטרה מהסדרה היא הגישה בשנה שעברה תביעה נגד צ'רי בסך 20 מיליון דולר, בין השאר בטענה שהיה אלים כלפיה באתר הצילומים.

הסדרה זכתה במשך השנים גם להערכת המבקרים וקיבלה שישה פרסי אמי ושני פרסי גלובוס הזהב. במשך השנים הופקו לה גם גרסאות מקומיות במדינות שונות, בהן ארגנטינה וקולומביה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ