מתחת למים

"דמעות של דולפין" היא סדרה תיעודית שנקודת המוצא שלה הוא סיומו של הסרט "הלגונה הסודית"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

"דמעות של דולפין" היא סדרה תיעודית שנקודת המוצא שלה הוא סיומו של הסרט "הלגונה הסודית" -זוכה האוסקר התיעודי בשנה שעברה, על שיטות ציד הדולפינים האכזריות שמשמשות דייגים יפאנים. הערב ישדר ערוץ יס דוקו את הפרק הראשון בסדרה.

טאיג'י הוא כפר יפאני שליו ודי מבודד, מוקף יערות עבותים ולגונה יפהפייה, שאינם מרמזים במאומה על מה שקורה בהם בכל סתיו. אלא שבכל אחד בספטמבר מתחילה באזור הכפר עונת ציד הדולפינים השנתית, שכוללת מעשי בלהה. קבוצות הדולפינים שנודדות בקרבת הכפר מכותרות על ידי דייגים מקומיים, שמכים בברזל כדי לבלבל את תקשורת הסונאר של היונקים הימיים. משם הדולפינים מקובצים למפרצון הקטן ונטבחים בהמוניהם, כשמקצתם מועברים לאקווריום או למופעי שעשועים בפארקי מים.

מול המסורת היפאנית, שתיקת התקשורת המקומית, שנושא ציד הדולפינים הוא טאבו בשבילה והדייגים המקומיים שלא בוחלים בשלל שיטות והטעיה כדי למנוע סיקור, עומד גיבור הסרט ההוא והסדרה. ריק אובארי, שלו עצמו היסטוריה מעניינת בתחום. מי שהוא כנראה הלוחם המפורסם ביותר למען הפסקת הרג הדולפינים ולמען שחרורם מהשבי הוא מממציאי השימוש בדולפינים למטרות שעשועים. אובארי היה מאמנם של הדולפינים שגילמו את דמותו של "פליפר", בסדרת טלוויזיה אמריקאית משנות ה-60. השינוי החד בגישתו חל אחרי שירדה סדרת הטלוויזיה ההיא, והדולפינה קאתי שאימן מתה מדיכאון, לא לפני שהיא שולחת מבט מאשים אל אובארי.

אובארי, בנו וצוות עיתונאים וצלמים זרים יוצאים ליפאן כדי לעורר מודעות ולמנוע את פתיחת עונת הציד. זו משימה לא פשוטה. בשני הפרקים הבאים ינסו אובארי וצוותו לעשות דברים דומים גם באינדונזיה ובאיי הבהאמה.

"דמעות של דולפין". ערוץ יס דוקו, 21:10

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ