הוועד המנהל של ביה"ס לתסריטאות התפטר

אם מינהל התרבות לא יעביר לבית הספר לתסריטאות את כספי התמיכה לשנת 2011 בתוך חודש, יוכרז על סגירתו

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אם מינהל התרבות לא יעביר לבית הספר לתסריטאות בתל אביב את כספי התמיכה לשנת 2011 בתוך חודש, יוכרז על סגירת בית הספר. כך הודיע אתמול הוועד המנהל של בית הספר. מייסדת ומנהלת המוסד, עידית שחורי, הגישה שלשום את התפטרותה מניהול בית הספר, וחברי הוועד המנהל החליטו עקב כך לחתום אף הם על מכתבי התפטרות. זאת עקב המשבר הכלכלי הקשה אליו נקלע באחרונה בית הספר, והעיכוב בהעברת התמיכה שהוא אמור לקבל ממשרד התרבות והספורט.

בהודעה שפרסם אתמול הוועד המנהל של בית הספר, נכתב כי החלטת חבריו להגיש מכתבי התפטרות נעשתה לאות תמיכה במנהלת המוסד, "ולאור העובדה שמינהל התרבות במשרד התרבות והספורט אינו מעביר את כספי התמיכה לבית הספר, ובתנאים שנוצרו אין אפשרות להמשיך ולהפעיל את בית הספר".

גירעון המוסד, המנהל זה שנים מאבקים נגד מינהל תרבות על גובה התמיכה שהוא זכאי לה, הוא כעת כחצי מיליון שקלים. בחודשים האחרונים חלק ממורי בית הספר ועובדיו לא קיבלו את משכורותיהם, או קיבלו משכורות חלקיות בלבד. שחורי הסבירה באחרונה כי בית הספר נתון בקשיים כלכליים מאז השנה שעברה, עקב אי תמיכה מספקת של מינהל התרבות ואי העברת התמיכה במועדים המתוכננים.

כך למשל, השנה עדיין לא הועברו רוב כספי התמיכה לבית הספר, וזאת אף ששנת הלימודים כבר הסתיימה. כמו כן, מינהל התרבות עדיין לא הודיע לבית הספר מה יהיה גובה התמיכה שיקבל השנה, וכך נאלץ בית הספר להתנהל מבלי לדעת מה גובה תקציבו. מעבר לכך, בדומה למוסדות תרבות רבים אחרים, התקבלה באחרונה בבית הספר לתסריטאות הודעה בטלפון ממשרד התרבות על קיצוץ תקציב המוסד ב-20%.

משרד החינוך מסר בתגובה כי הוא "דוחה את הטענות מכל וכל. המשרד פועל ללא לאות על מנת לסייע לבית הספר להיחלץ מהמשבר, אולם, דווקא הנהלת בית הספר היא זו המערימה קשיים. משרד התרבות הבהיר לא פעם להנהלת בית הספר שהיה ויוגשו כל המסמכים שנתבקשו ויפעלו לתיקון הליקויים, המשרד לא יחסוך מאמצים על מנת להעמיד לרשותה את מלוא התמיכה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ