נירית אנדרמן

מסיבת ההלוויה שלי

סרט בכיכובו של רוברט דובאל, המבוסס על סיפור אמיתי. פליקס "בוש" בריזיל, מתבודד מסתורי שחי לאורך שנים ביערות טנסי, החליט בשנות ה-30 של המאה שעברה לערוך לעצמו טקס הלוויה בעודו בחיים, כדי להאזין לשמועות ולסיפורים שרווחו אודותיו בקרב תושבי העיירה הסמוכה למקום מגוריו. בעל בית הלוויות מקומי (ביל מאריי) נחלץ לעזרתו ומסייע לו לתכנן את האירוע המוזר והייחודי. כדי למשוך אורחים לאירוע, מכריז בוש על הגרלה, שבה יוכל להשתתף כל מי שישלם חמישה דולרים, ושהזוכה בה יקבל לידיו את חלקת האדמה שלו לאחר מותו. עוד משחקת סיסי ספייסק. ביים: ארון סניידר (ראו כתבה בעמ' 8).

Get Low. ארה"ב 2009, 100 דקות

סלסה תל אביב

סרט ישראלי בכיכובם של אנחל בונני, רודריגו גונזלס ואנחליקה ולה. העלילה מספרת על רקדנית סלסה מקסיקאית, אם במשפחה חד הורית, שמשאירה את בנה הקטן אצל אמה וטסה לישראל מחופשת לנזירה, בעקבות חברה ואבי בנה. במטוס היא פוגשת במדען ישראלי העומד להתחתן עם חברתו העשירה, ובין השניים נוצרת ידידות מוזרה. ביים יוחנן ולר על פי תסריט מאת אליסה דור.

ישראל 2011, 100 דקות

כוכב הקופים - המרד

מדען (ג'יימס פרנקו) בחברת תרופות גדולה מנהל מחקר גנטי לפיתוח וירוס ידידותי המשנקם תאי מוח פגומים, אבל בעקבות התנהגות מוזרה ותוקפנית המופיעה אצל קופי המחקר מתקבלת החלטה לבטל את הפרויקט. המדען מאמץ תינוק שימפנזה שנחשף לתרופת המחקר כשהיה ברחם, ומגדל אותו בחשאי בביתו. כעבור זמן, הקוף מפתח אינטליגנציה והתנהגות שאינן אופייניות לבני מינו, אך עד מהרה דברים מתחילים להשתבש. הסיפור בסרט, שבו משחקים גם פרידה פינטו וג'ון ליתגו, מובא מנקודת מבטו של הקוף הצעיר. ביים: רופרט ויאט.

Rise of the Planet of the Apes. ארה"ב 2011, 105 דקות

כיפה אדומה סוגרת חשבון

סרט אנימציה שהוא המשך ל"כיפה אדומה: הסיפור האמיתי". הגיבורה, כיפ, מתאמנת עם קבוצה מסתורית, אך נאלצת להפסיק את האימונים כשנודע כי המכשפה הרעה חטפה שני ילדים קטנים. כיפ יוצאת לחלץ את השניים עם פמליה של שותפים לדרך. מייק דיסה. הסרט ייצא בגרסה מדובבת לעברית בתלת ממד וכן בגרסה אנגלית.

Hood VS. Evil Hoodwinked Too! ארה"ב 2011, 85 דקות

ג'נטלמן בנשמה

קומדיית פשע נורווגית שהשתתפה בתחרות הרשמית של פסטיבל ברלין בשנה שעברה. במרכז העלילה גבר שבילה שנים ארוכות בכלא לאחר שהרג את המאהב של אשתו. לאחר שחרורו, הוא מתחיל לעבוד במוסך השייך למאפיונר, יוצר קשר עם אשתו לשעבר ועם בנו וארוסתו, ושוכר חדר קטן במרתף של אשה מבוגרת. במאי: האנס פטר מולאנד.

En ganske snill mann. נורווגיה 2010, 105 דקות

אל תביטו למעלה

אימה. במאי של סרטי אימה מפתח אובססיה כלפי סרט מאותו ז'אנר שנעשה בשנות ה-20 של המאה שעברה, אך עקבות הבמאי שלו נעלמו והעבודה עליו לא הושלמה מעולם. הוא מחליט לצלם את סרטו הבא באותו כפר שבו נעלם הבמאי, אך אז הרוחות שרדפו את סט הצילומים בשנות ה-20 חוזרות לרדוף את סט הצילומים החדש. במאי: פרוט צ'אן.

Don't Look Up. ארה"ב 2009, 98 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ