"השוטר", סרטו של נדב לפיד, זכה בפרס השני בפסטיבל לוקרנו

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"השוטר", סרטו של הבמאי והתסריטאי נדב לפיד, זכה אמש בפרס השני בחשיבותו בפסטיבל לוקרנו - פרס מיוחד מטעם חבר השופטים, המוענק לסרט השני בטיבו מבין הסרטים המשתתפים בתחרות הרשמית. הפרס הוענק ללפיד, שזהו סרטו הראשון באורך מלא, ולמפיק הסרט איתי תמיר, בטקס הנעילה של הפסטיבל השווייצי, שהוא אחד מפסטיבלי הקולנוע הוותיקים באירופה.

ההקרנה בלוקרנו היתה הקרנת הבכורה הבינלאומית של "השוטר". הבכורה הישראלית של הסרט התקיימה בחודש שעבר, במסגרת תחרות סרטי העלילה של פסטיבל ירושלים, שם זכה הסרט בשלושה פרסים: פרס התסריט, פרס הצילום - שניתן לצלם שי גולדמן - ופרס סרט הביכורים הטוב ביותר, אותו חלק "השוטר" עם "עמק תפארת", סרטה של הדר פרידליך. אולם, את הפרס האחרון סירבו לפיד ותמיר לקבל, כמחאה על האופן שבו התמודדה הנהלת הפסטיבל עם הטענות לניגוד אינטרסים בקרב אחד משופטי התחרות.

"השוטר" מביא את סיפורו של ירון (יפתח קליין), שוטר ביחידה עילית המתמחה בלחימה בטרור ועומד להפוך לאב לראשונה בחייו. במקביל מלווה הסרט את סיפורה של קבוצת צעירים תל אביבית, רדיקלית, אלימה ומהפכנית, אשר מחליטה להילחם נגד הפערים הכלכליים הקיצוניים בחברה הישראלית, ובמסגרת זאת היא מתכננת לחטוף קבוצה של בעלי הון.

בהקרנות בפסטיבל לוקרנו, זכה "השוטר" לביקורות טובות, ברובן, בעיתונות הבינלאומית. בראיונות לתקשורת, במסיבות עיתונאים ובשיחות עם הצופים לאחר ההקרנות, עלה לדיון הקשר שבין עלילת הסרט לבין המאבק החברתי המתנהל בימים אלה בארץ.

סרט ישראלי נוסף שהתמודד השנה במסגרת התחרות הרשמית של פסטיבל לוקרנו הוא "טנאטור" ("התפוררות"), סרטו של הבמאי והתסריטאי תאופיק אבו ואיל, שזו היתה הקרנת הבכורה העולמית שלו. סרטו הקודם של אבו ואיל, "עטאש" ("צימאון"), זכה ב-2004 בפרס הביקורת בפסטיבל קאן ובפרס וולג'ין בפסטיבל ירושלים.

בשנה שעברה זכה סרטו של ערן ריקליס, "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש", בפרס חביב הקהל בפסטיבל לוקרנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ