תמר סוקניק
תמר סוקניק

18 שנה אחרי קלטת הבכורה "חיה ומתה בארון", שכללה שירים כמו "גיבור צבא ההגנה", חוזרים חברי "פוליאנה פרנק" לבמה עם שירים חדשים מתוך אלבום שבדרך. ההרכב, שכלל בתחילת דרכו ארבעה חברים, נהפך ב-1998 לצמד שבו חברים שרון בן עזר (המוכרת בשנים האחרונות כ"אליוט") וחיים אילפמן. בשנים האחרונות פועלים חברי הצמד בעיקר כתקליטנים בישראל ובלונדון.

בשנת 2000 הוציאו השניים את האלבום "אחרי הציונות על שפת הים", שכלל שירים אקוסטיים ושירים בעלי גוון אלקטרוני, ואחריו הופיעו במועדונים. מאז הוציאו את אלבום הרמיקסים "פלסטלינה 1", שכלל גרסאות אלקטרוניות לקלאסיקות ישראליות, והתמקדו בתקלוט וביצירת פסקול לסרטים וסדרות ("ארץ המתנחלים").

"אין יום שבו אני עוברת ברחוב ולא שואלים אותי מתי נופיע ומתי ייצאו חומרים חדשים", אומרת בן עזר. "התגובות במועדונים נהדרות, אבל רצינו אפשרות לבצע גם שירים יותר שקטים, בהופעה שבה הקהל יושב ומקשיב. התחשק לנו לשנות פאזה".

בדומה לאלבומים קודמים של ההרכב, האלבום החדש שעליו עובדים השניים בימים אלה לא יהיה חף ממסרים פוליטיים. "האלבומים של 'פוליאנה פרנק' תמיד התאפיינו באקלקטיות וכללו שירים אקוסטיים, רוק וגם אלקטרוניקה; גם פוליטיקה וגם אהבה. האלבום הבא לא יהיה שונה", מספרת בן עזר. בין השאר יכלול קטע בן עשר דקות לפי שירו של מאיר ויזלטיר "אתם ואנחנו".

ב-29 במארס יקיימו בן עזר ואילפמן הופעה חד פעמית במועדון "לבונטין 7" בתל אביב. בהופעה, שתכלול גם וי-ג'יי המלווה את הצמד בהופעותיו בלונדון, יבצעו השניים שירים חדשים של "פוליאנה פרנק" ושירים ישנים בעיבודים חדשים. "יש שירים שרצינו לבצע בצורה נקייה יותר ויש שירים אקוסטיים שהתחשק לנו לבנות סביבם חומת רעש", אומרת בן עזר. "התבגרנו ואנחנו אחרים משהיינו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ