עיריית תל אביב תסייע לשימור מבנים פרטיים ברחוב ביאליק

יגאל חי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יגאל חי

מועצת העיר תל אביב אישרה בישיבתה בשבוע שעבר הקצאת 260 אלף שקל לקידום תהליכים תכנוניים לשיפוצם ושימורם של שבעה מבנים לשימור ברחוב ביאליק בעיר. מכיוון שמדובר במבנים פרטיים, העירייה אינה יכולה לממן את שימורם, אולם מטרתה היא להעניק לבעליהם סיוע לביצוע עבודות השימור הנדרשות. על פי החלטת מועצת העיר, הסכום שהוקצה מיועד לניהול הפרויקט, הכנת הדמיות של יוזמות השימור וגיבוש תוכנית עסקית למימוש העבודות.

שבעת המבנים כלולים בתוכנית השימור הגדולה של עיריית תל אביב, שהכנתה החלה בשנת 1999. תוכנית השימור, הכוללת כ-1,100 מבנים לשימור, נמצאת כעת בשלבי אישור אחרונים. תוכנית השימור כוללת 22 מבנים ברחוב ביאליק, ביניהם בית ביאליק, בית ראובן ובית העירייה הישן. שבעת המבנים שהעירייה אישרה בשבוע שעבר מימון לקידום שימורם משמשים למגורים ונמצאים ברחוב ביאליק (3, 9, 10, 13, 15, 17 ו-18). פעולות הסיוע לשימור מבנים אלה הן ניסיון לקראת קידום מאורגן של עבודות שיפוץ מבנים משומרים, ואם הניסיון יצליח, תפעל העירייה בהליך דומה לשימור מבנים נוספים ברחוב ביאליק. המטרה המוצהרת של העירייה היא לחדש ולשמר את רחוב ביאליק במסגרת הפרויקטים לציון חגיגות 100 השנים להיווסדה של העיר.

דובר עיריית תל אביב, הלל פרטוק, מסר כי "מתחם ביאליק הוא חלק מרכזי מתוכנית ההכרזה של אונסק"ו על 'העיר הלבנה' בתל אביב כאתר מורשת עולמי, והוא בעל ערכים אדריכליים, היסטוריים ותרבותיים. כחלק מאירועי שנת ה-100 לעיר, החליטה העירייה לקדם תכנון לשימור חזותו ואיכותו של המתחם. העירייה לא מממנת את השיפוצים. את המבנים אפשר יהיה לשפץ בסיוע החברה העירונית 'עזרה וביצרון' במסגרת ההטבות הניתנות לכל מבנה בעיר, על פי נוהלי החברה. קידום התהליכים התכנוניים לקראת שיקום ושימור המבנים יכלול בחינת מימוש זכויות בנייה, בחינת ניוד זכויות בנייה, הכנת חומר מידע לתושבים ובחינת הסכמים עם הבנקים לנושא סיוע לתושבים למתן הלוואות לצורך שיפוץ. חברת 'עזרה וביצרון' תנהל את פרויקט שיקום המבנים במתחם ביאליק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ