כתריאל שחורי לא ינהל את סינמטק ירושלים

נירית אנדרמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נירית אנדרמן

לאחר משא ומתן שנמשך יותר משנה, הודיע אתמול מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי, כתריאל שחורי, כי לא יקבל על עצמו את תפקיד מנכ"ל סינמטק ירושלים ופסטיבל הקולנוע בירושלים. לדברי שחורי, החליט לדחות את ההצעה "עקב הנסיבות הניהוליות הקיימות בסינמטק". הוא סירב לפרט. המועמד המוביל כעת לתפקיד הוא אילן דה פריז.

בפסטיבל הסרטים שהתקיים בירושלים ביולי האחרון קיבל שחורי אות הוקרה על תרומתו לקולנוע הישראלי. מנהלת הסינמטק והפסטיבל, ליה ון ליר, רצתה לנצל את ההזדמנות כדי להכריז מעל הבמה על מינויו למנכ"ל הסינמטק והפסטיבל אך שחורי ביקש ממנה שלא לעשות כן, משום שהמשא ומתן בינו לבין נציגי הוועד המנהל של הסינמטק לא הושלם.

לאחר נעילת הפסטיבל שלח שחורי מכתב להנהלה הציבורית של הסינמטק שבו הודיע כי החליט שלא להיות מנכ"ל הארגון. הוא השהה את החלטתו כי ון ליר והנהלת הסינמטק ביקשו להמשיך במשא ומתן עמו, אך לאחר שהמגעים לא צלחו הודיע אתמול כי החליט סופית לוותר על התפקיד. ון ליר סירבה אתמול להגיב על החלטתו של שחורי.

שחורי אמר אתמול כי בכוונתו להמשיך בתפקידו כמנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי. "העבודה שלנו עוד לא הסתיימה", אמר, "ומעבר לפעילות השוטפת של הקרן, אני רוצה להמשיך במיצוב ההצלחה של הקולנוע הישראלי, ולפעול להמשכת התנופה וההצלחה שלו בארץ ובחו"ל".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ