התזמורת הסימפונית ירושלים נחלצה מהפירוק - תרבות - הארץ

התזמורת הסימפונית ירושלים נחלצה מהפירוק

* מעריכים כי אמנון נדב יהיה יו"ר הנהלתה החדשה. גם מצבה של קאמרטה השתפר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
חגי חיטרון

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יוסף שפירא, אישר בסוף השבוע שעבר את הסכם הנושים שגיבש המפרק המפעיל של התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור. בראשית השבוע הבא יתכנסו נציגי המוסדות התומכים בתזמורת, בנוכחות השר הממונה על רשות השידור יצחק הרצוג, כדי לבחור לה הנהלה ציבורית חדשה. מנכ"ל התזמורת יוסי טלגן אמר כי ככל הנראה, היו"ר החדש של ההנהלה הציבורית יהיה אמנון נדב, שמועמדותו הוצעה על ידי רשות השידור. נדב היה בעבר מנהל קול ישראל.

רשות השידור תומכת בתזמורת בכ-6 מיליון שקל בשנה, מינהל התרבות (במשרד התרבות) מעביר כ-3.5 מיליון ואגודת הידידים האמריקאית עוד כ-3 מיליון. ההנהלה הציבורית החדשה תצטרך לאשר את איוש כל התפקידים המרכזיים, לרבות תפקיד המנכ"ל.

בכך תמה למעשה התקופה שהחלה ב-2003 ואשר בה פעלה התזמורת תחת המפרק עו"ד יצחק יונגר. במעמד מיוחד זה עברה התזמורת תהליך של התייעלות והיתה מוגנת מהאפשרות שנושים יעקלו תקבולים שלה. מעתה היא תחזור להתנהל במתכונת רגילה, כעמותה. השופט שפירא אמר כי זה אירוע חגיגי לתזמורת ולציבור כולו, משום שהתזמורת היא נכס תרבות.

במסגרת הסדר הנושים כבר קיבלו נגני התזמורת (שהיו "נושים בדין קדימה") את מלוא החובות שהגיעו להם, לרבות בגין תקופות שבהן ויתרו על חלק משכרם. הנושים האחרים יקבלו החזרי חוב בשיעורים שונים, לפחות 50%. המפרק יונגר יהיה ממונה על ביצוע החזרי החובות. לפי הדו"ח של ועדת יעקב פרי, שבדקה את מצבה של התזמורת, עלות שכרו של המפרק היתה 700 אלף שקל בשנה.

אשר לתזמורת קאמרטה: כזכור, מצבה הפיננסי של תזמורת זו תואר כקשה ביותר, ריחפה עליה סכנת סגירה ונגנים אחדים בחרו לעזוב אותה ועברו לתזמורות אחרות. בחודשים האחרונים פעלה התזמורת במסגרת מעמד של "הקפאת הליכים", והממונה עליה מטעם בית המשפט הוא עו"ד עמי פולמן. הקונצרטים קוימו כמתוכנן, והתזמורת שבה והפגינה את רמתה הגבוהה גם בראשית העונה החדשה.

לדברי עו"ד נועה וייל, המטפלת הישירה בענייני קאמרטה במשרדו של עו"ד פולמן, מצבה הכלכלי של התזמורת השתפר; הושג הסדר שיקל על הנטל השוטף של תשלום חובותיה (בסך 8.5 מיליון שקל), ובסוף דצמבר היא תצא ממצב של הקפאת ההליכים ותעבור להסדר נושים, שכבר אושר בבית המשפט. נושים בדין קדימה (נגני התזמורת, משכירי אולמות ורשויות) יקבלו 100% החזר, נושים אחרים (כגון נגנים אורחים וספקי שירותים) יקבלו 85%.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ