ינשופים בערוץ 8 וסקס בערוץ אגו: דיבורים לשעת לילה מאוחרת

לא ברור אם המבוכה שמעוררת התכנית "עמנואל" בערוץ אגו נובעת מדלות ההפקה או מהעובדה שסקס בעברית פשוט נשמע לא אלגנטי

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הלילה יחלו שידורי הלוח החדש והישראלי של ערוץ 8, שבמרכזו רצועת השידור החדשה "הינשופים". כבר בשנה שעברה החלו ניצניו של התהליך שנדמה כי עובר הערוץ וכולל התמקדות פחות בחומר תיעודי קשיח ויותר בתרבות שוליים ובתרבות בכלל. אז היתה על המסך "דיבור חדיש", עכשיו "הינשופים".

למעשה, מדובר בכמה תוכניות המשובצות באותה שעת שידור לילית, וכמה מהמעורבים בהפקה היו מעורבים גם ב"דיבור חדיש". הלילה וביום חמישי אפשר להתכונן לתוכנית תרבות בפורמט מוכר למדי: רוגל אלפר ינחה פאנל של אורחים קבועים (אצלו ובתוכניות תרבות בכלל) כמו יאיר גרבוז, יהודה נוריאל, רנה ורבין וניצן חורש. יחד הם ידונו בטלוויזיה, קולנוע, מוסיקה, ספרות ותיאטרון.

בימי שני יגיש מודי בר און תוכנית ראיונות אישית. בימי שלישי ייסגר רוני קובן למשך 24 שעות עם אמן או אישיות מוכרת, בעונה השנייה של התוכנית המעניינת "24 שעות עם". בימי רביעי יגיש יאיר ניצני תוכנית על תרבות דיגיטלית, חידושים טכנולוגיים והמפגש שלהם עם עולם התרבות.

"הינשופים". ערוץ 8, 22:30

סקס מתוצרת הארץ

שנים רבות עברו מאז המהפכה הרב-ערוצית בישראל. הצופה המקומי כבר אינו יכול לדמיין צפייה המוגבלת לערוץ יחיד, שלא לדבר על אינסוף האפשרויות לצפייה שעומדות בפניו בגלישה פשוטה ברשת. לנוכח זאת, קצת קשה להסביר למה תוכניות על סקס מתוצרת הארץ כמעט לא עלו למרקע. ערוץ אגו ינסה לשבור את המוסכמה מהערב ויעלה לשידור את "עמנואל", תוכנית על חיי מין בהגשת עמנואל הורי.

מצפייה בפרק הראשון נראה שאפשר להבין מדוע ערוצים אחרים נמנעים מהז'אנר. לא ברור אם המבוכה בצפייה, שנדמה שאוחזת תכופות גם במנחה (הנוטה לעבור לדיבור בקול תינוקי כל אימת שוויברטור מונח על השולחן), נובעת מדלות ההפקה או מהעובדה שסקס בעברית פשוט נשמע לא אלגנטי. מה שבטוח הוא שמדובר בתוכנית על מין שמצליחה לעורר בצופה רצון לכבות את הטלוויזיה.

"עמנואל". ערוץ אגו, 00:00

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ