דורי מנור זכה בפרס שרת התרבות לעריכה ספרותית

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הזוכים בפרס שרת התרבות בתחומי היצירה הספרותית לשנת תשע?א הוכרזו אתמול.

הזוכה בפרס לעריכה ספרותית, על סך 30,000 שקלים, הוא דורי מנור. השופטים פרופ' עוזי שביט, פרופ' יגאל שוורץ, ופרופ' מנחם פרי כתבו כי מנור הוא "משורר, עורך ומנהיג ספרותי, וכי הפרס ניתן לו על הישגיו בעריכת כתב העת הו, שהוא בעל אמירה משמעותית, המתסיסה את הספרות העברית". השופטים כתבו כי כתב העת, שרואה אור בהוצאת "אחוזת בית", שם לעצמו למטרה כ-50 שנה לאחר המהפכה הפואטית שחוללו נתן זך וחבריו לדרך בשירה הישראלית, להחזיר לשירה העברית את האופציה הקלאסית, וליצור מחדש מרחב פלורליסטי במערכת הספרותית הישראלית.

הזוכים בפרס היצירה למתרגמים, על סך 40,000 שקל כל אחד, הם חגית בת עדה ויהודה אטלס. הזוכות בפרסים למתרגמים משפות מיוחדות הן דנה כספי שמתרגמת מן השפות הסקנדינביות וזכתה בפרס על סך 15,000 שקל, וליזה אולמן שתרגמה את תולדות מלחמת היהודים ברומאים מאת יוספוס פלביוס? מיוונית עתיקה וזכתה בפרס על סך 12,000 שקל.

בקטגוריית ספרות מופת זכו הוצאת כרמל על שירת התקופה בין מלחמה ומהפיכה, הוצאת "הקיבוץ המאוחד" על כל כתבי דוד אבידן כרך 4 ועל יצירות אורי ניסן גנסין, הוצאת "ידיעות ספרים" על ספר השבת, והוצאת ביאליק על "וידויו של משכיל: אביעזר". חבר השופטים כלל את פרופ' אבידב ליפסקר, רות אלמוג, וד"ר אריאל הירשפלד, וגובה הפרס 12,000 שקל.

ההוצאות הזוכות בפרסים לספרי ביכורים הן ירון גולן על הספר "קונכיה" מאת שגיא אלנקווה, הוצאת "הקיבוץ המאוחד", על הספרים"?כשהחלטתי להיות קטנה" מאת נגה אלבלך ו"מכתוב" מאת איריס אליה כהן, הוצאת "חרגול", על הספר "נסיעה" מאת יאיר אסולין, והוצאת "כתר ספרים" על "זה שמחכה" מאת יותם טולוב. ועדת הפרס, בסך 10,000 שקלים, היו יהודית קציר, דרור בורשטיין ורן יגיל.

הזוכים בפרס למשוררים בתחילת דרכם, בגובה 8,000 שקלים, הם הדס שחם, נעמה שקד, ונדב ליניאל. חברי ועדת השיפוט של הפרס היו פרופ' זיוה שמיר, רחל חלפי ואלחנן ניר.

במסגרת הברכות לזוכים ציינה השרה לימור לבנת כי היא רואה לעצמה חובה "לשמור שכל העוסקים במלאכת הקודש התרבותית של ספרות ושירה" ימשיכו להתפרנס בכבוד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ