רונית רוקאס
רונית רוקאס

מגדל מבולבל

"מכונת קריאה" של הוצאת בבל הוא אתר העשוי בתחכום מבולבל. פרקים מתוך ספרי ההוצאה ("אייכמן בירושלים" של חנה ארנדט, "אמריקה" של הסוציולוג ז'אן בודריאר) לצד ראיונות וחומרים ספרותיים אחרים, גיליונות של כתבי העת "המעורר" ו"סטודיו", תצלומים ויצירות אמנות - והכל בתוך סבך של קשרים והקשרים, "המעניקים לספרים סביבה", כלשון אנשי ההוצאה.

http://readingmachine.co.il

תמונות מאזור הדמדומים

ארגון בצלם השיק באחרונה את אתר האינטרנט החדש שלו, שגם בימים אלה של שיחות שלום-קסאמים-וקודם שיוכיחו את עצמם, ממשיך להיות מקור מידע מקיף ומדכא על זכויות האדם הנרמסות בשטחים. לראשונה מוצע באתר ארכיון התמונות המקיף של הארגון, המתעד את כל מה שהעין אינה רוצה לראות.

http://www.btselem.org

פלספנות מקוצרת

אתר "הפילוסופים הדחוסים" Philosophers) (Squashed מציע גרסאות מקוצצות, מתומצתות וקצת מעוכות של כמה מכתבי הפילוסופים הגדולים של המערב, ובהם "רפובליקה" של אפלטון, "וידויים" של אוגוסטינוס, "הגיגים" של פסקל, ו"מוצא המינים" של דארווין.

http://www.btinternet.com/-glynhughes/squashed

אדם או מכונה

עמוד אחד ברשת עם כמה חידונים שכמעט בלתי אפשרי שלא להיכשל בהם: צריך לקבוע, למשל, אם הפרטים המובאים מתוך כמה ציורים שייכים לאמנים או לסתם משרבטים; אם הציורים השלמים שייכים לאמנים או לא - וזה רק נשמע קל יותר מהחידון הקודם; ואם קטעי המוסיקה נוצרו על ידי אדם או מחשב.

http://www.ee.ucla.edu/~simkin/quizzes.html

ronitr@haaretz.co.il

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ