מוחמד בכרי: עשיתי טעות מרה ב"ג'נין ג'נין"

בכרי התייחס לסצינה שיצרה רושם כי אחד הפלשתינאים הוצא להורג

גואל פינטו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גואל פינטו

במאי הסרט התיעודי "ג'נין ג'נין", מוחמד בכרי, אומר כי טעה בדרך שבה ערך קטעים מסוימים בסרטו. "ג'נין ג'נין", המביא תמונות ממחנה הפליטים בג'נין לאחר מבצע "חומת מגן" של צה"ל באביב 2002, עורר עניין ומחלוקות בישראל ובעולם.

בכרי התראיין שלשום למהדורת החדשות המקומיות של הכבלים באזור הצפון. הוא התייחס לסצינה בסרט שבה נראים עצורים פלשתינאים שוכבים על האדמה, ומיד אחר כך נשמעת ירייה ואחד מהם נראה מפונה. לדברי בכרי, "עשיתי טעות מרה בזה שערכתי ככה את הסצינה, כי זה יצר באמת רושם מוטעה כאילו מישהו הוצא שם להורג. עשיתי את זה לא במזיד. אילו עשיתי את הסרט היום לא הייתי מכניס כך את התמונות, רק כדי להימנע מהטענה שאני מטעה בכוונה".

זו הפעם הראשונה שבכרי מודה בטעויות שעשה בסרטו. "ג'נין ג'נין" עורר ביקורת רבה מצד חיילי צה"ל שהשתתפו בפעולה בג'נין, שטענו כי הסרט מציג סצינות שקריות. הצנזורה בישראל החליטה לאסור את הקרנת הסרט, ובכרי פנה להליכים משפטיים. באוגוסט אשתקד פסק בג"ץ כי מותר להקרין את הסרט. בהחלטתם כתבו השופטים: "משמעותו של חופש הביטוי היא כי אסור לשלטון להגביל את האפשרות להשמיע ולשמוע דעות בפומבי. במסגרת חופש הביטוי אין בוחנים אם הביטוי הוא אמת או שקר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ