שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הרשות השנייה קבעה כי ערוץ 10 הפר את כלליה ב"לילה כלכלי"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

הרשות השנייה קבעה כי ערוץ 10 הפר את כללי הרשות בשני מקרים במסגרת התוכנית "לילה כלכלי". במקרה הראשון שיבץ הערוץ חסות לאתרBizportal , שעורכו הראשי, יוסי פינק, משמש כפרשן כלכלי קבוע בתוכנית. המקרה השני הוא פרסום אסור לחברת "hon line", שנמצאת בבעלותו של פרשן אחר בתוכנית, שלמה מעוז.

על פי כללי הרשות השנייה, בתוכנית העוסקת בענייני היום או בענייני כלכלה והשקעות חל איסור לשבץ הודעת חסות מאת גורם שעיסוקו נוגע לנושא שבתוכנית. עוד מצאה הרשות כי השתתפותו של פינק בתוכניות בהן שודרה החסות, הינה חמורה ו"מעלה את החשש לקיומו של שתוף פעולה האסור על פי הכללים בין האתר ובין הפקת התוכנית".

לדברי אילת מצגר, מנכל"ית בפועל של הרשות השנייה, "הרשות רואה את ההפרות הללו בחומרה רבה. הרשות מקפידה על העיקרון החשוב של שמירה על עצמאות התוכן, בייחוד כאשר מדובר בתוכנית העוסקת בענייני היום – ז'אנר המחייב שמירה על איזון ואובייקטיביות ללא חשש למשוא פנים ולהטיה על ידי אינטרסים מסחריים". טרם הוחלט אילו סנקציות יוטלו על הערוץ בגין ההפרות.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "יוסי פינק ושלמה מעוז מופיעים ב'לילה כלכלי' כבר למעלה משלוש שנים, ואין שום שיתוף פעולה מסחרי איתם או עם החברות שבהן הם עובדים. לאחרונה אתר Bizportal, שבו עובד פינק, החל לפרסם חסויות בערוץ 10, וקיבלנו את הערת הרשות השנייה לפיה פינק לא יופיע באותם ימים שבהם מופיעות חסויות.

עוד נמסר כי "לגבי מעוז: כפי ששרון גל סיפר בראיון לאחרונה, הוחלט להכין כתבה על החברה החדשה שמעוז הקים בשל העניין העיתונאי שבה. הכל נעשה בשקיפות ותוך גילוי נאות. בכל מקרה, אין ב'לילה כלכלי' אייטמים בתשלום או כל תוכן שיווקי משום סוג שהוא".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ