פוליטיקאים ואנשי תקשורת ליוו 
את אמנון דנקנר למנוחות

בין הסופדים היו אהוד אולמרט, יאיר לפיד ואריה דרעי

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מאות מכרים, פוליטיקאים ואנשי תקשורת הגיעו היום בצהריים לבית העלמין הקטן ברמת השרון לחלוק כבוד אחרון לאמנון דנקנר. דנקנר, שמת ביום שישי בלילה, כפי הנראה מאירוע לב, היה בעבר עורך “מעריב”, פרשן פוליטי בכמה עיתונים והשתתף בתוכניות טלוויזיה פוליטיות. כמו כן היה סופר ומחזאי.

דנקנר היה אדם שנוי במחלוקת והיו מי שהסתכסכו אתו, אבל חבריו ובני משפחתו שספדו לו סיפרו על צדדים אחרים, מסורים ורכים שלו. עם אנשי התקשורת שבאו ודיברו בשבחו נמנו, בין השאר, יונית לוי, גדעון רייכר, ידידיה מאיר, סיוון רהב מאיר, דן מרגלית, אמנון לוי, מו"ל "מעריב" בעבר עופר נמרודי והמו"ל כיום שלמה בן צבי. כך גם פוליטיקאים בהווה ובעבר כאיציק מרדכי, דליה איציק ואחרים. כאשר החל טקס הקבורה לקחו חלק בשורת ההספדים ראש הממשלה לשעבר וחברו הקרוב, אהוד אולמרט, שר האוצר יאיר לפיד וח"כ אריה דרעי, שגם סייע להוביל את המנוח לקבורה.

עוד לפני שהחל הטקס הפתיע חברו-יריבו של דנקנר, דן מרגלית, בדברים שאמר עליו. מרגלית התייחס לסכסוך ביניהם סביב משפטו של אולמרט, צלע נוספת בחבורה. "מי שרוצה לשכוח לו את הביקורת והמריבות שישכח", אמר מרגלית. "אני לא חושב שדנקנר היה רוצה בזה. כפות המאזניים נוטות יותר לחיוב שבו ולא לשלילה, לכן הגעתי היום".

"אין מקום שבו לא מוזכר שהיית איש משפחה אוהב, אבא וסבא", אמר עליו בנו איתי. "השורה 'אהב את משפחתו' לא היתה סתם שורה".

"אומרים שהיית חד לשון ובוטה - היית", ספד לו אולמרט. "יריביך ידעו לכעוס עליך כי לא תמיד ידעו להשיב לך באותה חדות. אהבת עימותים במאמריך, בתוכניות הטלוויזיה, אבל באמת אני יודע ורבים מאוהביך יודעים כי לא ממש שנאת". אחר כך סיפר אולמרט על התמיכה ללא סייג שקיבל מדנקנר בתקופת מאבקו המשפטי: "שש שנים ארוכות ומציקות חשבת שאתה חייב להצחיק אותי כדי שאוכל ללכת לישון עם חיוך על הפנים. לילה לילה, במשך שש שנים, דאגת לתת לי הצגה פרטית שאוכל ללכת לישון עם חיוך, כזה חבר היית".

אחרי אולמרט ספד לדנקנר יאיר לפיד, שאביו, טומי לפיד המנוח, ודנקנר היו גם הם חברים קרובים. לפיד סיפר כי כאשר היו השניים מתגעגעים במיוחד ללפיד האב הם היו נפגשים, והקריא את ההספד שפירסם בדף הפייסבוק שלו.

דברי פרידה אמר גם אריה דרעי, כשגרונו חנוק: “דווקא בתקופה שאפילו חברים טובים שלי שתקו, פחדו להזדהות בפרהסיה, אמנון, כאור שמימי שאי אפשר להבין, הופיע. רק בספרים אפשר לקרוא על חברות טוטאלית כזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ