א”ב יהושע ודן כנר בין זוכי פרס שרת התרבות והספורט ליצירה בתחום הציונות

לדברי שרת התרבות לבנת: "היצירות מהוות הוכחה שהציונות יכולה לשמש כר פורה לאמנות ותרבות איכותית"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

הוכרזו הזוכים בפרס שרת התרבות והספורט ליצירה בתחום הציונות. הפרס, שיוענק זו השנה השנייה, נועד "לעודד יוצרים לתת ביטוי לערכי הציונות, להיסטוריה של התנועה הציונות ולחזרת העם היהודי למולדתו ההיסטורית, כל זאת במטרה להעשיר את התרבות הישראלית".

הזוכה בקטגורית התיאטרון היא ההצגה "הילכו שניים יחדיו" של תיאטרון הקאמרי ואנסמבל הרצליה. את הפרס יחלקו הסופר ומחזאי ההצגה א”ב יהושע והשחקנים גיל פרנק ורמי ברוך. בקטגורית קולנוע יחלקו את הפרס בית הספר לקולנוע ואמנויות "מעלה" על סרטו "הכוח לספר"; והסרט "להיות כמו אבי" של המפיק נועם פנחס והבמאית ענבל שפרינצק. בקטגוריית מוסיקה זכו MUZIK, בי"ס גבוה ליצירה והפקת מוסיקה, על הפרויקט "דרכך קדימה", והמעבדים דורון פלסקוב, אוהד בן ארי, אולג איוונצקי, שחר פליישר, סטיבן אנגל, עידן אגוזי, אסי פרץ, גיא אתגר ותומר שמי. כמו כן זכה דורון טויסטר על יצירתו "כי אנו עמך אנו נחלתך". בקטגוריית אמנות פלסטית יחלקו את הפרס "אוסף מוסררה" של בי"ס מוסררה והאמנית יוליה רבסקי על העבודה "החקלאות תנצח" והצלמת אורלי אביב על העבודה "Rainbow End" המתארת נוף חורפי בתל אביב של ימי "עמוד ענן". בקטגוריית הספרות יחלקו את הפרס כתב העת "משיב הרוח" ודן כנר על הפרויקט "דן כנר קורא את התנ"ך".

א"ב יהושעצילום: ירון קמינסקי

שרת התרבות והספורט לימור לבנת אמרה כי "כל היצירות הזוכות מבטאות מזוויות אמנותיות שונות את הנרטיב הציוני שמאחד את הציבור הישראלי. מדובר ביצירות חשובות שמעשירות את התרבות הישראלית, ומהוות הוכחה שהציונות יכולה וצריכה לשמש כר פורה לאמנות ותרבות איכותית".

שווי הפרסים שיוענקו לזוכים מסתכם ב-250 אלף שקלים. בראש ועד הנאמנים של הפרס עמד היוצר והשחקן חיים טופול. לצדו חברים בוועד: פרופ' דוד אלכסנדר- יו"ר מועצת הקולנוע, ד"ר חיים פרלוק, יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, וחברי המועצה לתרבות ואמנות, אורי לוי יו"ר המדור לתיאטרון, וג'ודי אברמוביץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ