רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אמנון לוי: המוסד ניסה למנוע את התוכנית שלי

אמנון לוי ואנשי התוכנית "פנים אמיתיות" טוענים כי ארגון המוסד ניסה לסכל הכנת תוכנית על חיי המשפחה של אנשיו. במשרד ראש הממשלה מכחישים את הטענות

תגובות

 

ביום ראשון תשודר בערוץ 10 התכנית "פנים אמיתיות" שמוביל ומגיש העיתונאי אמנון לוי. התוכנית הקרובה תעסוק במשפחותיהם ובקרוביהם של מרגלי מוסד, במחירים שהם משלמים לאורך השנים ובדילמות אתיות העולות בעקבות כך. אף שהתוכנית אינה עוסקת בביטחון המדינה, אינה מזכירה מבצעים ולא מפרטת דרכי פעולה, והגם שהיא עברה כנדרש את אישור הצנזורה, טוענים אנשי התוכנית כי גורמים במוסד ניסו לסכל את הכנתה.

"הכתבה עוסקת בחיים המסוכנים של ילדים של אנשי מוסד", מסביר אמנון לוי. "דיברנו על ניתוחי פנים שאנשי הארגון נאלצו לעבור כחלק משינוי זהות ובדקנו האם השתמשו או לא השתמשו בסוכנות כנערות פיתוי. בשלב מסויים התחילו להילחם בנו בכל דרך אפשרית. ברגע האחרון, ערב לפני או בבוקר הראיון עם מרואיינים שאיתרנו, הם התקשרו לבטל כי אסרו עליהם לשתף פעולה".

תומר אפלבאום

לוי ועורך תכניתו, אוהד כהן, מספרים על מרואיינים שביטלו את השתתפותם אחרי שזכו למכתב מאיים בדוא"ל, או לטלפון. אחת מהן סיפרה ל"הארץ" כי: "בעלי, שהיה סוכן לפני שנים, ביקש אישור להתראיין ועליו אסרו, אבל אמרו שאני ובתי יכולות, ובאמת דיברנו על איך היה כשבעלי לא היה בבית, ברמה האישית. פתאום הם שינו את דעתם, קיבלנו טלפונים, דרישה שנבטל. אתם, עדיף להיות חכמים ולא צודקים. הם לא הסבירו למה הם דורשים שלא נתראיין אבל כל הזמן חזרו על המנטרה 'אתם לא יכולים'".

לוי מספר כי כמה מהמרואיינים זכו לטלפונים מאיימים לאחר שהכתבה שהכין בהשתתפותם הועברה לידי הצנזורה, וזו העבירה את השמות לידי המוסד כדי לאשרם. "ההתנהלות של המוסד אגרסיבית", מוסיף לוי. "אין בכתבה סודות מדינה, אנחנו מדברים רק על מחירים אישיים ומשפחתיים. אני מבין שגם זה עושה להם צרות, אבל אין פה שום נימוק אמיתי".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, בשום שלב לא הופעלו לחצים כלשהם".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות