בלו סמיון פיינרו הוזמן ליריד האמנות הבינלאומי של דובאי

האמן והאוצר, שיזם ומנהל את הביאנלה הים-תיכונית, הוא הישראלי הראשון שמוזמן כאורח רשמי ליריד האמנות הגדול

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

האמן והאוצר בלו סמיון פיינרו הוזמן להיות אורח רשמי ביריד האמנות הבינלאומי של דובאי.

ה‫הזמנה ליריד הגדול, ארט דובאי, באה בעקבות תפקידו של פיינרו, שיזם ומנהל את הביאנלה הים-תיכונית יחד עם אביטל בר-שי, "‫והקשרים ההדוקים שאנו מקיימים עם אמנים מוסלמים בינלאומיים, שחלקם הציגו בשתי הביאנלות הקודמות בחיפה ובסחנין”, כדברי פיינרו.

בלו סמיון פיינרו. השתתפותו בביאנלה בטורקיה בוטלה בגלל המלחמה בעזהצילום: תומר נויברג

כדי לחשוף בפני פיינרו את עולם האמנות ומוסדות התרבות בדובאי, מתוכננות לאוצר פגישות עם אוצרים, אמנים, בעלי גלריות, ביקורים באוספים פרטיים והשתתפות בפאנלים משותפים.

‫זו הפעם הראשונה שאיש אמנות ישראלי מוזמן באופן רשמי לאירוע אמנות בינלאומי בדובאי. ה‫הזמנה היא ביטוי של רצון להעמיק את הקשר של מארגני היריד בדובאי עם הביאנלה הים-תיכונית, שלדברי פיינרו "שמה דגש מיוחד על הקשרים עם אמנים ומוסדות אמנות מארצות האזור ורצון לפתח שיח אחר ולהביא לשינוי לתפישה הקיימת”.

הארט דובאי, יריד האמנות הגדול ביותר באזור, ייפתח במארס. היריד, שמתקיים בפעם השמינית, יציג עבודות של יותר מ-500 אמנים שמיוצגים על ידי יותר מ-80 גלריות, מ-35 מדינות שונות.

לצד פיינרו הוזמנו השנה גם אספנים ואוצרים בינלאומיים בעלי שם ובהם  קתרין דויד ואוקווי אנוזור, מנהלי הדוקומנטות הקודמות, אדם זימזיק, מנהל הדוקומנטה הנבחר, ‫ואולריך אובריסט, המנהל האמנותי של גלריה סרפנטין באנגליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ