העיתונאי אלימלך רם הלך לעולמו

רם, שהיה בן 85, מת בבית החולים איכילוב. משנות השבעים שימש ככתב מדיני, כתב בכנסת ועורך "מבט לחדשות". בהמשך שימש גם כשליח הרשות בארה"ב ואחר כך כמנהל חטיבת החדשות בערוץ 1

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

העיתונאי ואיש רשות השידור, אלימלך רם, הלך לעולמו. רם, בן 85, מת בבית החולים איכילוב. הוא הותיר אחריו אשה, ציפורה, שני בנים, פרופ' צבי רם ופרופ' חגי רם, שלושה נכדים ושלושה נינים.

רם נולד ב–1929 בתל אביב, למד בבית הספר תל נורדאו ובגימנסיה "שלווה". ילדותו ונעוריו היו שלובים בדמויות המוכרות של התקופה, התרבות והעיר, והוא עצמו סיפר כיצד נהג להשתובב בין שולחנות בית הקפה "כסית" והיושבים בהם. עם פרוץ מלחמת העצמאות הצטרף לפלמ"ח ועוד קודם לכן היה חבר ההגנה. אחרי שהשתחרר מהצבא היה שחקן בתיאטרון הקאמרי, וכמה שנים אחר כך, ב- 1952, הצטרף לקול ישראל כקריין.

במבצע קדש היה לכתב צבאי ושלח דרישות שלום מחיילים בחזית. אחר כך היה גם עורך ומנהל חטיבת החדשות של "קול ישראל". בשנת 1971 הפך לשליח הסוכנות בוושינגטון ועם שובו ב-1974, הצטרף לחטיבת החדשות בערוץ 1. הוא שימש ככתב מדיני, כתב בכנסת ועורך "מבט לחדשות". בהמשך שימש גם כשליח הרשות בארה"ב ואחר כך כמנהל חטיבת החדשות בערוץ 1. גם לאחר צאתו לגמלאות המשיך לסקר את הכנסת, ככתב בערוץ 33 ולאחר עזיבתו ב-1996 הצטרף לחברת הלובינג פוליסי.

הוא זכה באות יקיר העיר תל אביב, ובשנת 2011 הוציא את הספר "בקול רם", בו הוא מספר על זכרונותיו משנות עבודתו בתקשורת. בין היתר, סיפר בספר על הראיון שערך עם פארוק א־שרע, סגן שר החוץ הסורי, במהלך מלחמת לבנון הראשונה, כאשר מרואיינו כלל לא ידע לאיזה גוף הוא מתראיין. בראיון ל"הארץ", שנערך לרגל הוצאת ספרו, התוודה כי מבין הקריירות השונות שניהל לאורך השנים, הוא חש החמצה מיוחדת בגין זו שלא הוציא לפועל: "הייתי שואף לקריירה מוזיקלית. רציתי להיות מנצח. מבין הדברים שכן עסקתי בהם, הכי אהבתי להיות כתב שטח, לדווח מהרחוב. למרות גילי המופלג, אני חושב שאם היו מציעים לי לעשות את זה היום, היה לי קשה מאוד לסרב".

רם ייטמן מחר בשעה 16:00 בבית העלמין קריית שאול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ