בעקבות בנקסי: צעירי עזה מציגים את המדריך לתייר בעיר החרבה

לאחר הסרטון של בנקסי על עזה בסוף פברואר, פרסמה נבחרת הפארקור של עזה סרטון תגובה שמברך על הקריאה

גיל נוה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברי נבחרת הפארקור של עזה בסרטון התגובה לבאנקסי
גיל נוה

"נמצא איפה לארח אתכם, למרות ההריסות", אומר אחד הצעירים מעזה, חברי נבחרת הספורט האתגרי פארקור. "אנחנו הולכים הרבה לנמל, כדי להתאמן ולחלום. גם אם קשה, לא נשברנו - בואו לבקר בעזה", אומרים הצעירים בעודם מזנקים בין ההריסות, שאת חלקן עיטר בנקסי בתקופה האחרונה.

נבחרת עזה בספורט האתגרי פארקור פרסמה תגובה לסרטון שפרסם בסוף פברואר אמן הגרפיטי המחתרתי הבריטי בנקסי, שבו נראית העיר עזה על חורבותיה, ובפינות שונות עבודות גרפיטי שיצר. בעקבות קריאתו "הפכו את השנה הנוכחית לזו שבה תגלו יעדים חדשים" שלחו הצעירים לעיתון הבריטי "גרדיאן" סרטון שמברך על הקריאה, ובו הם מסבירים שמשום שיותר מ-50% מהאוכלוסיה בעזה מובטלת, הם ישמחו לשמש כמדריכי התיירים של כל מי שיגיע לעזה.

לצלילי שירה של כוכבת ההיפ הופ הפלסטינית שאדיה מנסור, נראים הצעירים מזנקים באקרובטיות בהריסות עזה, במסגרת חברותם בנבחרת הפארקור, מעל מכשולים רבים שעל חלקם אייר בנקסי, ומסבירים על החיים בעיר. הם אף נראים מתאמנים על החוף בשעת הפגזה, ובעודם מבצעים שורת תרגילים על החול, סלטות ופליק־פלאקים, נראה פיצוץ גדול של אחד המבנים ברקע.

אחד הצעירים, עבדאללה אל קסאב, מסביר בסרטון: "אני בטוח שנוכל למצוא מקום לארח אתכם, גם אם לפחות 12,000 מתושבי עזה חסרי בית בגלל כל ההריסות, ומשום שנאסרה כניסת חומרי בניין אנחנו לא יכולים לבנות מחדש". על רקע גדרות הגבול, כשבאופק נראה מגדל שמירה של צה"ל, מסביר אל קסאב, בהמשך לאמירתו הסרקסטית של בנקסי, כי "יש לנו שכנים ידידותיים מאוד, שפוקחים עלינו עין".

לאור נרות יושבים חברי הנבחרת ואוכלים ירקות ספורים, בעוד אל קסאב מסביר כי רשת החשמל מתנתקת לסירוגין "ולכן צריך לגלות סבלנות". הוא אף מתנצל על הכנסת האורחים הצנועה, שתורכב בעיקר מלחם וממים, אף על פי שיש מחסור חמור במי שתייה בעזה. "אנחנו הולכים הרבה לנמל עזה, להתאמן בין ההריסות, והרבה מתושבי עזה באים לפה, כדי להסתכל על הים, כי המצב בעיר עצמה קשה מאוד. הם רוצים לחלום, הם רוצים לצאת לראות את העולם. אנחנו רוצים לראות נבחרות פארקור אחרות בעולם, לראות הכל. אנחנו חולמים הרבה. אבל גם אם המצב קשה, אנחנו בחיים והרוח שלנו לא נשברה, אז בואו לבקר בעזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ