ח"כ נחמן שי פנה ליועץ המשפטי לממשלה בעניין החלטותיה של מירי רגב

"מהחלטותיה האחרונות של רגב נודף ריח רע של התערבות פוליטית, העומדת על פניה בניגוד לחוק", כתב שי בפנייתו. גם מרכז עדאלה פנה בשם תיאטרון אל־מידאן לשרה מירי רגב, עם העתק ליועמ"ש עו"ד יהודה וינשטיין, בדרישה כי תחזור בה מהחלטתה להקפיא את התמיכה הכספית בתיאטרון

יאיר אשכנזי, איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי, איתי שטרן

ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) פנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, האמור בין היתר לבחון את סוגיית מקור תקציבי תיאטרון אל־מידאן, ודרש ממנו לבחון את ההחלטות שקיבלה השרה רגב בעניין התיאטרון ובעניין אי הקרנת הסרט על יגאל עמיר בפסטיבל הקולנוע בירושלים. "מהחלטותיה האחרונות של רגב נודף ריח רע של התערבות פוליטית, העומדת על פניה בניגוד לחוק", כתב שי לווינשטיין, "כללי התמיכה במוסדות תרבות, שנקבעו במרוצת השנים, נועדו לבנות חומות סיניות בין הדרג הפוליטי לבין אמנים ומוסדות תרבות ולהבטיח חופש אמנותי. קריסת החומות האלה וההחלטות שהתקבלו על ידי השרה מאיימות לפגוע בעולם התרבות בישראל וליצור תלות מוחלטת בינו לבין קופת המדינה".

שי חתם את פנייתו באמירה "הקרקע בוערת, אדוני, ומיום ליום מחריפה מלחמת התרבות שנכפתה עלינו".

נחמן שי. הקרקע בוערתצילום: אוליבייה פיטוסי

גם מרכז עדאלה פנה אתמול בשם תיאטרון אל־מידאן לשרה מירי רגב, עם העתק למשנה ליועמ"ש עו"ד יהודה וינשטיין, בדרישה כי תחזור בה מהחלטתה להקפיא את התמיכה הכספית שמעביר משרד התרבות לתיאטרון.

ממרכז עדאלה ותיאטרון אל־מידאן נמסר כי "לא מספיק שההחלטה פוגעת בזכויות יסוד חוקתיות, אלא שהיא גם התקבלה בצורה בלתי חוקית ועל כן יש לבטלה. כמו קודמיה בעיריית חיפה ומשרד החינוך, אין להחלטה של רגב כל מניע אחר מלבד האג'נדה הימנית אשר משהה את הזכויות הבסיסיות, ובראשן הזכות ליצירה וחופש ביטוי, במטרה לכפות על החברה הערבית בישראל נרטיב תרבותי שמוצא חן בעיני הרוב היהודי במדינה, ולהשתיק כל סיפור היסטורי ותרבותי אחר".

עוד נמסר מעדאלה ואל־מידאן כי "התניית התקציבים ביישור קו פוליטי עם עמדות מפלגות השלטון הינה רדיפה פוליטית שנועדה להטיל אימה על בעלי השקפות פוליטיות שונות. אמנם התקציבים האלה הם מכספי הציבור, אך כנראה ששרי הממשלה שוכחים כי 20% ממשלמי המיסים הינם ערבים פלסטינים, שזכותם המלאה לבטא את מהותם התרבותית".

בנוסף, השחקנית ח'אולה חאג'־דיבסי, חברת מדור תרבות ויו"ר מועצת התרבות הערבית במשרד התרבות, מסרה כי "ד"ר חיים פרלוק אמר בתקשורת כי אני שותפה להחלטה להקפיא את העברת התקציבים לתיאטרון. ברצוני להבהיר כי הדברים אינם נכונים. אני לא שותפה להחלטה זו וכלל לא התייעצו אתי בנושא. גם אם היו מתייעצים אתי, הייתי מתנגדת להחלטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ