אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות, עוזבת אחרי שש שנים בתפקיד

״לאחר שש שנים בתפקיד חשבתי כי נכון יהיה לאפשר לי ולמערכת רענון והתחדשות", אמרה פרומן, שתישאר בתפקידה עד למינוי מנכ"ל חדש למשרד

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

מנכ"לית משרד התרבות והספורט, אורלי פרומן, תפרוש בקרוב מתפקידה בתום כשש שנים. פרומן (60), שהודיעה באחרונה לשרת התרבות מירי רגב על רצונה לעזוב, ליוותה את השרה הקודמת לימור לבנת בטיפול בכמה מהסוגיות המרכזיות שבהן עסק המשרד. בין היתר היא נטלה חלק בגיבוש הסכם ההבראה של תיאטרון הבימה שנחתם ב-2012. מלבד זאת, ב-2010 כיהנה זמנית כראש מינהל התרבות במשרד, לאחר התפטרותו של צח גרניט מהתפקיד.

לפני שמונתה למנכ"לית משרד התרבות שימשה פרומן בתפקידים שונים בתחום החינוך. האחרון שבהם היה מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, שעליו זכתה בפרס המצוינות בניהול בשירות המדינה מטעם נציבות המדינה. בעבודתה בתחום זה גם הכירה את השרה לשעבר לבנת, כשהאחרונה כיהנה כשרת החינוך והתרבות.

אורלי פרומן. "עולמות התרבות והספורט יקרים ללבי"צילום: תומר אפלבאום

״לאחר שש שנים בתפקיד חשבתי כי נכון יהיה לאפשר לי ולמערכת רענון והתחדשות", אמרה פרומן, שתישאר בתפקידה עד למינוי מנכ"ל חדש למשרד, "אמשיך ללוות את השרה ואת המנכ״ל שימונה ואעביר את התפקיד באחריות רבה. עולמות התרבות והספורט יקרים ללבי ואוסיף ליהנות מהם גם בעתיד". השרה רגב הודתה לפרומן על שנות עבודתה והזכירה את המקצועיות והסבלנות שהפגינה בייחוד בחודש האחרון, עת עמדו מספר סערות תרבותיות על סדר היום בישראל.

מלבד מינוי מנכ"ל חדש למשרדה תידרש בקרוב השרה רגב גם לסוגיית מינוי יושב ראש חדש למועצה הישראלית לתרבות ולאמנות. היו"ר הנוכחי, ד"ר חיים פרלוק, צפוי להשלים שש שנות כהונה לקראת סוף 2015 ורגב תתבקש להגיש לאישור הממשלה המלצה על מועמד או מועמדת לתפקיד, לצד המלצות על חברים חדשים למועצה. פרלוק צפוי לעמוד בקרוב בראש ועדה שתבחן את תגובות הציבור לקול הקורא שפרסם משרד התרבות בשבוע שעבר בעניין חלוקת כספי התמיכות בתחומי אמנויות הבמה.

משרה נוספת שטרם אוישה במשרד התרבות היא ראש מינהל התרבות. ראש המינהל הקודם שמעון אלקבץ מונה למנהל "קול ישראל" ומכרז שיצא לתפקיד בזמן הבחירות האחרונות הוקפא. כעת ייתכן שמכרז חדש לתפקיד יגובש ויפורסם. ראש המינהל משמש גם יו"ר ועדת התמיכות של המשרד, הדנה בהמלצות למתן תמיכה שמעבירים מדורי המועצה הישראלית לתרבות ולאמנות. בשל כך זהו תפקיד בעל השפעה משמעותית על התנהלות המשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ