שחק אותה ח"כ |

הכנסת השיקה משחק לילדים

אפשר לבחור בין שש כיפות שונות לדמויות הגבריות. מנגד - אין אפשרות להלביש את חברות הכנסת בחולצה חשופת כתפיים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך אתר הכנסת לצעירים, שלב בניית הדמות
מתוך אתר הכנסת לצעירים, שלב בניית הדמותצילום: צילום מסך מתוך kness
יהונתן ליס
יהונתן ליס

אם חלמתם פעם להיות שלי יחימוביץ או בצלאל סמוטריץ, הכנסת הולכת לקראתכם: אתר משחקים אינטראקטיבי, שמאפשר לילדים ובני נוער להיכנס לנעליהם של חברי הכנסת, לנאום במליאה ולקדם הצעות חוק.

אתר האינטרנט "120 — אתר הכנסת לצעירים", מספק שורה של חוויות: החל מבחירת ביגוד ייצוגי (כולל שלל שפמים וכיפות), דרך בחירת הצעת חוק שאותה תרצו לקדם ועד ניהול ישיבות ועדה בכנסת.

חברות הכנסת תמר זנדברג וסתיו שפיר לבושות בגופיות בדיון בוועדה בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

בכנסת טענו אתמול, שמדובר בפרוייקט ייחודי בהשוואה לפרלמנטים אחרים בעולם. האתר מותאם לבני 9–14 ומיועד לשעות הפנאי אך גם לשימוש בבתי הספר וילווה במדריך למורים. שלושה משחקים כבר עלו לאוויר: ״משחק ח"כ״, מזמין את הילדים להיות חברי כנסת ליום אחד. השחקן מעצב דמות של חברת או חבר כנסת, בוחר נושא שחבר הכנסת מבקש לקדם ומתנסה בארבע זירות פעילות מרכזיות בעבודת חברי הכנסת: המליאה, הוועדות, קשר עם הציבור ועבודה בלשכת הח"כ. למרות המבחר הגדול בביגוד ואביזרים לדמויות הח"כים - הכולל טישירטים, בורקה, שש כיפות שונות ותכטישים, נעדרת האפשרות להלביש את דמותה של חברת הכנסת בחולצה ללא שרוולים. כזכור, בחודש אוגוסט נמתחה ביקורת על לבושה של חברת הכנסת ממרצ תמר זנדברג, שהגיעה בחולצה ללא שרוולים לדיון בכנסת, לבוש שאינו נוגד את כללי הלבוש במשכן או את האופן שבו נשים בתפקידים בכירים ובעמדות ציבוריות מתלבשות כיום ברחבי העולם.

משחק זמין נוסף הוא ״המירוץ לחוק״ מאפשר לשחקן לבחור הצעת חוק וללוות אותה דרך כל שלבי החקיקה. בין תחנה לתחנה, על מנת לקדם את החוק, הוא נדרש לנאום במליאה ולשכנע בוועדה את חברי הכנסת האחרים. שני משחקים "פרלמנטריים" נוספים נמצאים בשלבי פיתוח ויושקו בקרוב. האתר מתורגם בימים אלה גם לערבית.

הדמייה של הגשת הצעת חוק מתוך המשחקצילום: צילום מסך מתוך kness

האתר פותח עם יחידת "ממשל זמין — רשות התקשוב הממשלתי" במשרד ראש הממשלה ואנשי עמותת "סנונית", המתמחה בפיתוח מוצרי תוכן חינוכי מתוקשב למערכת החינוך ולשעות הפנאי. מחלקת הייעוץ המשפטי לכנסת ייעצה למפתחים לגבי הליכי החקיקה השונים והכלים הפרלמנטריים. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הסביר שמדובר ב"מאמץ יצירתי להנגיש את עבודת הכנסת וחברי הכנסת לילדים באמצעות משחק והוא הביא לתוצאה מרשימה שאני גאה בה מאוד. הילדים יכולים לחוקק חוק בנושא הקרוב לליבם, ולדמות — כמעט אחד לאחד — את עבודת חבר הכנסת באמצעות המשחק. אני מאמין שכול חידוש כזה, יש בו כדי לקרב לבבות בקרב הנוער, לערכי הדמוקרטיה הישראלית ולאופן שבו היא פועלת. כחלק מאירועי יובל למשכן הכנסת, אני גאה על עוד פרויקט מקסים ויצירתי שאנו חונכים היום".

משחק ח"כ, מתוך אתר הכנסת לילדיםצילום: צילום מסך מתוך kness

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ