כתב ערוץ 1 בדק אפודים שמיועדים לצה"ל ונדקר בגבו

איתם לחובר ביקש לבחון את איכותם של אפודי מגן שחיילי צה"ל אמורים לקבל בעקבות גל הדקירות האחרון. במהלך ההדגמה חדרה הסכין מבעד לאפוד ופצעה אותו בגבו

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

כתב חדשות ערוץ 1, איתם לחובר, יצא היום למשימה עיתונאית לא שגרתית: הוא ביקש לבחון את איכותם של אפודי מגן שחיילי צה"ל אמורים לקבל בעקבות גל הדקירות האחרון. במהלך הדיווח לבש לחובר את אפוד המגן והסכים לשמש מעין דוגמה חיה לאמינותו וחוזקו.

המגן, על פי היצרנים, מורכב מפלסטיק חצי קשיח, ונועד להגן על האזור החשוף של החיילים שלא מוגן באמצעות אפוד - בצוואר ובקרבת השכמות. לצערו של לחובר, האפוד לא הוכיח עצמו והסכין חדרה פנימה ופצעה אותו קלות בגבו.

בעמוד פייסבוק של ערוץ 1 נכתב כי נציגי חברת פ.מ.ס שייצרה את האפוד חשו מבוכה גדולה כתוצאה מהתקרית והגישו ללחובר עזרה מיידית. בהמשך, פונה לחובר לבית חולים לקבלת טיפול רפואי, שם הרופאים תפרו את החתך בגבו.

במבחן דומה שנערך הבוקר בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 על גופה של אורלי וילנאי, הוכיח האפוד את עצמו והיא לא נפגעה. ב"דה מרקר" דיווחו כי בעקבות המקרה צנחו מניות חברת פ.מ.ס.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "הניסוי שבוצע על ידי החברה הינו ניסוי אזרחי לחלוטין אשר דימה ציוד מיגון אזרחי מפני דקירות. צה"ל אינו משתמש בציוד שהוצג בניסוי וכן אינו מפתח את אפודי המגן שמסופקים לחייילים בחברה המדוברת.

"יש לציין כי צה"ל בודק את אמינות מוצריו על פי תקנים בינלאומיים מחמירים אשר מהווים את האינדיקציה להגנתו של מוצר כזה או אחר. כל ניסיון לקשור בין המוצר לציוד הנמצא בשימוש צה״ל חוטא למציאות ומהווה מצג שווא".

המקרה של לחובר אינו הראשון מסוגו. לפני שנה דווח בהרחבה בכלי תקשורת בעולם שחברת "וולבו" הזמינה כתבים להדגמה של מערכת בלימה אוטומטית. כך זה נראה:

עוד דוגמה לאירוע יח"צ שהסתיים לא טובקרדיט: עוד דוגמה לאירוע יח"צ שהסתיים לא טוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ